Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sayuri  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-03-09, 19:42   2-letnia szkoÅ‚a policealna czy studia ?

Mam dylemat jaką szkołę wybrać po liceum. Czy mają to być studia historyczne (wiadomo, dużo nauki, 5 lat), czy też lepiej skończyć 2-letnią szkołę policealną, na kierunku technik usług kosmetycznych i rozkręcić własny interes.. Może ktoś Was chodzi/ł na powyższy kierunek i by mi coś poradził ?
Co byście sami wybrali będąc na moim miejscu ?
Po czym w dzisiejszych czasach łatwiej znaleźć pracę ?
_________________
Nie prowokuj mych ust czerwieni.

Nie jesteśmy sobie przeznaczeni.
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-03-09, 20:03   

Ja osobiście odradzam studia humanistyczne jakiekolwiek bo z pracą jest fatalnie po owych, chyba że masz znajomości :-) Polecałabym raczej szkołę policealną bo trwa tylko 2 lata i jeśli masz do tego talent to 3 lata po tym miałabyś własny salonik, a po studiach (5 lat) dopiero byś szukała pracy i to zapewne z mizernym skutkiem :-P
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

Hiori  

User



Do³±czy³: 04 Mar 2012

   

Wys³any: 2012-03-09, 21:45   

kwiatkovaa napisa³/a:

Ja osobiście odradzam studia humanistyczne jakiekolwiek bo z pracą jest fatalnie po owych, chyba że masz znajomości :-) Polecałabym raczej szkołę policealną bo trwa tylko 2 lata i jeśli masz do tego talent to 3 lata po tym miałabyś własny salonik, a po studiach (5 lat) dopiero byś szukała pracy i to zapewne z mizernym skutkiem :-P



Jesteś z polibudy? Bo to standardowa gadka ludzi z tej uczelni. Akurat żyjemy w takich czasach, że sam papierek o skończeniu studiów nie wystarcza. Nawet dla ludzi z polibudy. Trzeba być elastycznym, mieć gadane, umieć siebie rozreklamować. A jak ktoś jest ciapą to nie ważne jaki kierunek skończy i tak socjolog z wiedzą umiejętnościami jest lepszy od tego kogoś. Tak samo jest z zakładaniem "saloniku". Albo jesteś obrotny i ogarnięty i masz salonik albo nie. A po studiach historycznych można nabyć wiele cennych umiejętności niekoniecznie związanych z historią. Tylko trzeba chcieć.
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-03-09, 21:50   

Ja także jestem w 3 klasie Liceum Ogólnokształcącego, i według mnie obecnie panuję moda na uczęszczanie na obojętnie jakie kierunki studiów bez wcześniejszego zaplanowania swojej przyszłości, ludzie myślą że studia to priorytet.
Owszem w dzisiejszych czasach studia są ważne ale nie najważniejsze.
Najważniejsze są znajomości i przejrzystość umysłu, umiejętność "rozpychania się łokciami". Wielu moich kolegów ma skończone czasem kilka kierunków i są bezrobotni albo zarabiają najniższą krajową.
A to dla tego że rynek pracy jest przepełniony ludźmi z wyższym wykształceniem.
Mój kolega ma skończone 5 klas podstawówki i ma własną firmę odzieżową i trzepie takie kokosy że to się w pale nie mieści.

Ja osobiście idę po liceum na szkołę policealną a potem zobaczę. Nie różni się to niczym od studiów, koniec końców dla matoła i po tym i po tym nie będzie pracy ;)
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

darecki  

Wymiatacz

Filozof



Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Wrz 2009

Sk±d: Z Daleka

   

Wys³any: 2012-03-09, 23:44   

BartekTEO1908 napisa³/a:

Nie różni się to niczym od studiów,


No przepraszam ale różnic jest sporo. Nie chodzi o sam papierek końcowy ale o cały materiał który na studiach jest na wyższym poziomie ( nie zmienia to jednak faktu ze robotę ciężko znaleźć i po jednym i po drugim.). Po takiej szkole policealnej masz dokładnie takie wykształcenie jak po technikum wiec lepiej ics tam od razu zawsze rok szybciej.
_________________
Warto pozostać soba w każdej sytuacji...
 

Sayuri  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-03-10, 09:52   

BartekTEO1908 napisa³/a:

obecnie panuję moda na uczęszczanie na obojętnie jakie kierunki studiów



nie chodzi mi o to, by iść 'gdziekolwiek', lubię historię i z niej mam zamiar zdać maturę.
ale może mnie potem studia przerosną, albo będę siedzieć na kasie w biedronie, bo nie znajdzie się dla mnie praca..
_________________
Nie prowokuj mych ust czerwieni.

Nie jesteśmy sobie przeznaczeni.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-10, 10:58   

Hiori, niestety, żyjemy w takich czasach, że owszem, pewne, szczególne kierunki studiów dają ci większą szansę na pracę, niż inne.
Do autorki - a może kosmetologia?
 

Sayuri  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-03-10, 14:39   

Ostia, chodzi Ci o studium ? Hm.. a są tam zajęcia z takiej "prawdziwej" chemii ? Raczej kuleję na ten przedmiot..
_________________
Nie prowokuj mych ust czerwieni.

Nie jesteśmy sobie przeznaczeni.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-10, 15:31   

Sayuri, nie, chodzi mi o studia ;)
 

Sayuri  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Maj 2011

   

Wys³any: 2012-03-10, 19:39   

Ostia, raczej odpadajÄ….
_________________
Nie prowokuj mych ust czerwieni.

Nie jesteśmy sobie przeznaczeni.
 

kwiatkovaa

Wymiatacz



ImiÄ™: Alicja

Do³±czy³: 07 Lut 2012

Sk±d: z krainy czarów

   

Wys³any: 2012-03-10, 21:34   

Hiori napisa³/a:

JesteÅ› z polibudy?



Nie :-)

Polecam dziewczynie studium bo uważam, że po nim ma większe szanse na znalezienie czegokolwiek niż po studiach historii, skoro dziewczyna ma ambicje założyć własny biznes w przyszłości to uważam, że to całkiem dobry pomysł, po co się ma męczyć na studiach :-)
_________________
Let's go to the mall! Today! :-D
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2012-03-11, 09:50   

też trzeba jeszcze pamiętać, że na własny biznes w małym miasteczku potrzeba jakies 70-100tys zł, w większym miescie ok 200tys zł.

w małym mieście może nie być wystarczającego zainteresowania takimi usługami, a w dużym będzie spora konkurencja, więc musisz być w tym na prawde dobra. w tym momencie urzedy pracy niechętnie udzielają dotacji na salony kosmetyczne, ponieważ sporo z nich nie wytrzymywało próby rynku.
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-12, 08:36   

A ja radziłabym Tobie ukończyć wpierw szkołę policealną. Mamy dużą inflację dyplomów i niestety praca po studiach nie jest czymś oczywistym. Szkoła policealna zapewni Tobie zawód, który nie straci na swojej popularności.
Poza tym to z pewnością nie jest wybór na zasadzie "albo rybki albo akwarium", bo w każdej chwili będziesz mogła rozwijać swoje zainteresowania i podjąć naukę na wyższej uczelni. :-)
Nawet jeżeli nie otworzysz własnego gabinetu kosmetycznego, to zawsze możesz świadczyć usługi prywatnie, bądź znaleźć zatrudnienie w branży. Moja kumpela z kierunku ukończyła taką szkołę. Odłożyła kasę na podstawowy sprzęt i robi proste zabiegi dla koleżanek. Szybko stała się jednak prawdziwym "hitem" wśród studentów.
_________________
Drugs&hugs.
 

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2012-06-20, 09:18   

Zrobiła się wielka moda na studia, a tak na prawdę nie każdemu są potrzebne. Tym bardziej jeśli nie wiemy co chcemy robić w życiu, a studia są wybierane tak żeby coś zaczać. Szkoła policealna to dobre rozwiązanie żeby zdobyć zawód, później można spokojnie zacząć studia, albo nawet w trakcie. Jest też teraz opcja w TEB Edukacja, że można dostać tablet z netem za 0 zł na niektórych kursach, to takie jakby wsparcie nauki, że dostęp do materiałów jest cały czas.
 

apocalypse  

Hiper wymiatacz

KRÓLOWA



ImiÄ™: Marcelina

Wiek: 28

Do³±czy³a: 20 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-06-20, 10:17   

ja na Twoim miejscu zainwestowałabym hajs w kursy wizażu i to takich porządnych,w polskich i w zagranicznych domach mody (niekoniecznie od razu DKNY czy gucci), ale takich, które zrobią dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. wtedy mogłabyś się zatrudnić w jakimś małym teatrzyku czy na planie filmowym i piąć się po szczeblach kariery ; )
_________________
Za­bija­nie dla po­koju jest jak pieprze­nie się dla cnoty.

http://www.photoblog.pl/adrianar
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com