Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-05-02, 14:48   Aborcja - szok

Na pewnej stronie znalazłam tę historię:

Cytat:

Matka Gianny, Tina, podjęła decyzję o aborcji, dostała zastrzyk z roztworem zawierającym sól i środki generujące skurcze. Te składniki powodują obumarcie płodu, a kurcząca się macica wydala go w ciągu 24 godzin. Lekarze z kliniki Planned Parenthood byli w szoku, gdy następnego dnia, podczas usuwania płodu, usłyszeli płacz dziecka.

Gianna opowiedziała po latach:

„Kiedy mnie zobaczyli, doÅ›wiadczyli horroru morderstwa. Powinnam być Å›lepa i poparzona, powinnam być martwa, ale urodziÅ‚am siÄ™ żywa. W akcie urodzenia mam napisane: <<urodzona w trakcie aborcji>>, a poniżej jest podpis lekarza, który tÄ™ aborcjÄ™ przeprowadzaÅ‚” (tÅ‚umaczenie [REKLAMA]).



W wieku 17 miesięcy została oddana pod opiekę matce adopcyjnej, dopiero wtedy rozpoczęła się rehabilitacja. ¦ladów porażenia prawie nie widać, Gianna utyka na jedną nogę. Nie przeszkodziło to jej dwukrotnie ukończyć maraton.



Kobieta, będąc ofiarą aborcji, rozpoczęła walkę o prawa do życia dla każdego poczętego dziecka. W swoich wypowiedziach apeluje do rządów na całym świecie o zakazanie usuwania ciąży.

„Kiedy sÅ‚yszÄ™, że należy dopuÅ›cić aborcjÄ™ w sytuacji, gdy dziecko może być upoÅ›ledzone, to w moim sercu rozgrywa siÄ™ horror. Cóż to za arogancja silnych, którzy chcÄ… decydować, kto może żyć, a kto nie. A przecież tym, co ich samych utrzymuje przy życiu, jest miÅ‚osierdzie Boga, nawet jeÅ›li oni Go nienawidzÄ…”.



Kobieta miała nie żyć - mimo wszystko się urodziła.

Co Wy sÄ…dzicie o tej historii?
Jakbyście się czuli na miejscu Gianny?
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-05-02, 15:32   

O qrcze... szok po prostu szok. Dziecko mogłoby być martwe a tu proszę...żyje, normalnie funkcjonuje. Co jak co ale również za aborcją nie jestem...
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-05-02, 15:37   

Na jej miejscu hmmm... nie wiem. Ja jestem upragnionym, oczekiwanym długo dzieckiem i nie umiem znaleźć się w tej sytuacji. Jednak myślę, że gdybym to ja była na miejscu tej dziewczyny, gdybym sie dowiedziała co moja własna matka chciała mi zrobić, to nie potrafiłabym dalej żyć, jestem słaba psychicznie i chyba nie dałabym rady.
Historia jak
każda innaa. Moze lepiej by było gdyby aborcja się udała. Dziewczyna by sie nie męczyła teraz.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-02, 15:40   

Do matki nigdy na pewno bym się nie odezwał. A więcej to co mógłbym zrobić ?
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-05-02, 19:06   

Ja na jej miejscu bym się wkurzyła . xD i ie wiem czy nie wolałabym się nie urodzić...
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2009-05-02, 20:33   

Link do strony:
http://[REKLAMA]/news/czy...abic_a_ona_zyje

A to Gianna. :-)



ladyBlack napisa³/a:

Co Wy sÄ…dzicie o tej historii?


Szokuje. Warto posłuchać tego, co Gianna ma do powiedzenia.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-05-02, 20:39   

a ja myślę, że ma kobieta wielkie szczęście, a le z drugiej strony patrząc, nie wiem, czy chciałabym być dzieckiem, które żyje przez przypadek, bo nie dało rady usunąć.
i że matce dało to sprorych rozmiarów powód do rozmyślań.
ale cóż... widać, że takie rzeczy jednak się zdarzają.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-05-03, 15:02   

Matka i tak ją zostawiła.
Myślę, że ja nie poradziłabym sobie z tym i dostała świra...
Historia szokująca i dająca wiele do myślenia..
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-03, 17:41   

Szok i w ogóle sie zgadzam ale tak naprawdę to ta kobieta nie pamięta przecież tego wydarzenia, a mam wrażenie że ona opowiada jak by przy tym była i dlatego tak zażarcie walczy z aborcją.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-03, 18:48   

Hm..Z jednej strony ją rozumiem, rozumiem ,że walczy z aborcją , czytałam jej wypowiedzi,typowa bądź nietypowa historia gdzie łezka w oku się zakręci i tysiące ludzi wyjdzie na miasto z hasłem stop aborcji. Wydaje mi się jednak ,że ta kobieta nie zauważa jednego. To jest osobista decyzja przyszłych matek, w niektórych krajach legalna, w innych podporządkowana pewnym paragrafom.Manipulowanie ludzkimi uczuciami. Z jednej strony widzimy drugie rozwiązanie, szczęśliwą żyjącą kobietę ,ale nie jest to dowodem ,że każda ciąża ma takie rozwiązanie,że mozemy urodzić i oddać, nie zabijać, trzeba jednak pamiętać ,że powodów bywa mnóstwo..
Nie mam pojęcia jakbym się czuła na jej miejscu co wydaje się być oczywiste, pewnie zachowywałabym się tak samo jak ona. Walczyła z czynem ,który o mało nie odebrał jej życia.
_________________
Drugs&hugs.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-05-03, 19:09   

ladyBlack napisa³/a:

podjęła decyzję o aborcji, dostała zastrzyk z roztworem zawierającym sól i środki generujące skurcze. Te składniki powodują obumarcie płodu, a kurcząca się macica wydala go w ciągu 24 godzin. Lekarze z kliniki Planned Parenthood byli w szoku, gdy następnego dnia, podczas usuwania płodu, usłyszeli płacz dziecka.



Mam takie pytanie.
Możliwe, że się mylę, ale mnie nurtuje.
Kobieta dostała ten cały zastrzyk, czyli płód MUSIA£ mieć maksymalnie 3 miesiące.
Jak usłyszeli niby płacz płodu? Mają tak nie wiele "życia" mogło już płakać? a co dopiero krzyczeć?
_________________
ona umrze martwa.
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-05-03, 19:12   

Nie wiem właśnie jak to działało.
Zamieściłam tutaj cały artykuł.
Dziwne, ale prawdziwe.
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-05-03, 19:14   

ladyBlack napisa³/a:

Zamieściłam tutaj cały artykuł.
Dziwne, ale prawdziwe.



Niekoniecznie prawdziwe,
mogli to zrobić pod publikę, żeby więcej sojuszników ściągnąć, żeby ktoś za nich spojrzał...
Podali bardzo ogólne informacje, więc ktoś kto patrzy na takie sprawy ze strony medycznej, nie weźmie ich na poważnie.
_________________
ona umrze martwa.
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-05-03, 19:18   

Nie sądzę, aby było to zrobione pod publikę.
Na wiki znalazłam jeszcze notkę :

Cytat:

Urodziła się ponad miesiąc przed terminem w wyniku nieprawidłowo przeprowadzonej aborcji w ósmym miesiącu ciąży metodą wstrzyknięcia roztworu soli do worka owodniowego. Została odratowana przez personel medyczny. Z powodu niedotlenienia podczas aborcji cierpi na porażenie mózgowe i ma kłopoty z poruszaniem się. Została adoptowana. Mieszka w USA w Franklin w stanie Tennessee. Działa aktywnie w organizacjach antyaborcyjnych.

_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-04, 08:32   

Missy napisa³/a:

Niekoniecznie prawdziwe,
mogli to zrobić pod publikę, żeby więcej sojuszników ściągnąć, żeby ktoś za nich spojrzał...
Podali bardzo ogólne informacje, więc ktoś kto patrzy na takie sprawy ze strony medycznej, nie weźmie ich na poważnie.


Także na początku tak myślałam , ale już wcześniej czytałam gdzieś ,że aborcja została przeprowadzona zbyt późno..Ile w tym prawdy ,ile kłamstwa cóż nie wiadomo.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com