Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-11-16, 19:57   

strika napisa/a:

Nie zgadzam się z tym co mówisz bo to nic nie wniesie do mojego życia



To co za różnica czy się zgadzasz czy nie zgadzasz, skoro to nic nie wnosi? :-D

strika napisa/a:

Wiem że prezydent ma małe prawa, jestem tylko przekonany że Polska w regionie mimo wszystko miała i ma znaczenie.



Jakieś tam ma, jako dostawca usług dla biznesu, drobnej elektroniki i producent różnych towarów, zwłaszcza jedzenia.
Jak widać, nie potrafiła zapobiec budowie Nordstream, sama strzeliła sobie w stopę odrzucając propozycję rosjan budowy gazociągu przez swoje terytorium zanim powstał projekt Nordstream, nie liczy się w sprawie Ukrainy, nie potrafiła nic zrobić w sprawie Gruzji (w której to okazało się że to Gruzja była agresorem :mrgreen: ) itp., więc po co zabijać odchodzącego z urzędu prezydenta, który ma niewiele do gadania, a w dodatku w samej RP były podstawy prawne żeby go postawić przed Trybunał Stanu za delikty konstytucyjne? (uzurpacja uprawnień do prowadzenia polityki zagranicznej)
Gra nie warta skandalu jaki by wywołała w razie wykrycia.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

strika  

User


Imię: Chrystian

Wiek: 27

Doczy: 16 Lis 2015

   

Wysany: 2015-11-16, 20:19   

Nadal mam inne zdanie i widzę że się nie dogadamy wiec dyskusja na ten temat nie ma najmniejszego sensu bo ja i tak Ci nic nie przetłumaczę.
 

Bezwet

Stały User



Wiek: 28

Doczy: 10 Lis 2015

   

Wysany: 2015-11-16, 21:52   

Czemu Polskie flagi nie był na twarzach 11 listopada? Tacy właśnie są patrioci w polsce.
Yyy wytłumacz mi proszę co, ma flaga na profilowym do patriotyzmu?

"Nie oglądam zwykłej telewizji bo jestem zdania że tam kłamią"
Też jestem zdania, że nie które informacje w mediach mogą nie być w pełni obiektywne dlatego, zawsze warto czerpać je z kilku źródeł i porównywać. Z czystej ciekawości : z jakich stron internetowych/gazet/programów czerpiesz wiedzę o aktualnych wydarzeniach na świecie?

"dziś oglądałem filmy na YT jasnowidza Jackowskiego i nadzwyczajnie przestraszyłem się słów jakie on powiedział, sprawdziłem też filmy z przed paru lat i w wiekszośći z nich jest jakieś ziarno prawdy. Tak, wierzę w tego gościa ale mam powody i jest to moje osobiste zdanie. Zostało przepowiedziane że czeka nas wojna, ale nic nie jest pewne."
Niektóre filmy wzbudzają emocje, sprawiają, że zaczynasz w coś w pierwszej chwili wierzyć ale wystarczy dać swojemu mózgowi ochłonąć i spojrzeć na nie z dystansem, żeby zdać sobie sprawę, że są średnio prawdopodobne.(aczkolwiek nie mówię, że np. wszystkie teorie spiskowe to, brednie. Nie które są dla odmiany nie tylko ciekawe ale bardzo logiczne i prawdopodobne ale w takich sprawach 100% pewności jednak nigdy się nie ma i zawsze warto zachować dozę sceptycyzmu). Poza tym jeśli chodzi o większość jasnowidzów to, dziwnym trafem najpierw musi się coś wydarzyć, a później dopiero dopasowuje i interpretuje tak ową "przepowiednie" żeby pasowała do czegoś co się już stało. Osobiście nie wierze w takie rzeczy. A co do wojny to, prawie, że pewne, że jakiś konflikt zbrojny kiedyś wybuchnie.
" Przekręty, afery to coś prawdziwego i strasznego, ludzie którzy żyją na nas, żyją na naszych podatkach"
A wczesniej afer nie było? Albo myślisz że teraz nie będzie? PiS jak dla mnie nie jest więcej wart jak PO. I nie chcę sugerować, że należy przejść z aferami do porządku dziennego ale w obecnym systemie były, są i będą.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-11-16, 22:19   

Cytat:

Bezwet



Nie miałem siły tego napisać.
Wreszcie nowy mądry człowiek na forum. Dziękuję!
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-11-17, 00:05   

philosophus napisa/a:

Wreszcie nowy mądry człowiek na forum. Dziękuję!


Spokojnie. :-)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-11-17, 00:43   

strika napisa/a:

Nie oglądam zwykłej telewizji bo jestem zdania że tam kłamią, nie usłyszałem tam słowa które się sprawdziło a jest to zwykła manipulacja, naprowadzanie czy błędne informację.


Akurat TVP jest w miarę rzetelną telewizją. Kij, że o połowie rzeczy nie mówią, ale też nie przyłapałem ich na jakimś oczywistym przekłamywaniu. Nie mogę tego powiedzieć o mediach Tadeusza Rydzyka czy też Telewizji Republika. Co to znienawidzonego przez wielu TVN-u się nie wypowiadam.

strika napisa/a:

Moim osobistym zdaniem Polska jest bardzo mało wydajnym krajem w tej chwili,


Państwo nie musi być wydajne. Wydajne to może być rolnictwo lub sprzęt komputerowy. Państwo powinno przede wszystkim mieć dobrą gospodarkę.

strika napisa/a:

ziś oglądałem filmy na YT jasnowidza Jackowskiego i nadzwyczajnie przestraszyłem się słów jakie on powiedział, sprawdziłem też filmy z przed paru lat i w wiekszośći z nich jest jakieś ziarno prawdy. Tak, wierzę w tego gościa ale mam powody i jest to moje osobiste zdanie. Zostało przepowiedziane że czeka nas wojna, ale nic nie jest pewne.


W latach 50. ubiegłego stulecia Carl Gustav Jung, jeden z czołowych psychiatrów ówczesnego świata twierdził, że w latach 20-30 mógł przewidzieć II W¦ opierając się wyłącznie na marzeniach sennych pacjentów. Wojna prędzej czy później nastąpi, ale żeby słuchać jasnowidzów? Wstyd trochę.

strika napisa/a:

Moim zdaniem Polska jest lekko zniszczonym krajem po rządzie wcześniejszej parti, oczywiście jest to moje zdanie i nie chce wywoływać zbędnego konfliktu w sprawie parti wiec też nie będę posługiwał się ich nazwami. Przekręty, afery to coś prawdziwego i strasznego, ludzie którzy żyją na nas, żyją na naszych podatkach.


Sam doszedłeś do takich wniosków? Gdzie widzisz te zniszczenia? Przecież buduje się centra handlowe, autostrady, wciąż pojawiają się jakieś nowe inwestycje. Nie mówię, że rządy PO były dobre, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że padłeś ofiarą PiSowskiej (miałem napisać "prawicowej", ale jakiś jednorożec mógłby zginąć) propagandy.

strika napisa/a:

Gdzieś na internecie wyskoczyło mi że 70% fejsa jest dumna z tego, że mają ustawiony francuskie flagi. Mhm, raptem 3-5 moich znajomych miało tą flage na twarzy, z ciekawośći sprawdziłem to eksperymentem z wyszukiwarką i te 70% to chyba sobie na kartce napisali.


Fakt, że wielu ludzi bezmyślnie ustawia flagę Francji. Mój 12-letni brat również, chociaż zapytany potrafił powiedzieć, o co w tej akcji chodzi. O ile tęczową profilówkę w swoim czasie miałem, o tyle tym razem się powstrzymałem. ¯ałoba to w moim odczuciu coś, co niemądrze celebrować.

strika napisa/a:

Kto ustawiał Polską flagę po katastrofie, a raczej zamachu smoleńskim?


Katastrofie. O ile pamięć mnie nie myli, popularnym wówczas portalem społecznościowym była Nasza Klasa. Ludzie ustawiali sobie jako zdjęcia profilowe znicze lub czarno-białe zdjęcia pary prezydenckiej, publikując przy okazji [*]. Polska flaga byłaby nieco niedorzeczna, biorąc pod uwagę zróżnicowanie etniczne portalu.

strika napisa/a:

Wiara w Boga nie wyklucza umiejętnośći Jackowskiego, ja myśle że Jackowski bardzo sensownie i mądrze mówi a w Boga wierze.
Ojciec Klimuszko też miał podobne zdolności a nie był hokstzaplerem.


A cuda Jana Pawła II są niczym w porównaniu do umiejętności Kaszpirowskiego? ;)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

strika  

User


Imię: Chrystian

Wiek: 27

Doczy: 16 Lis 2015

   

Wysany: 2015-11-17, 07:14   

Szanuj się narodzie, bo nikt nie będzie Cie szanował.

Po prostu zależy mi na tym co się dzieje w kraju, staram dostrzegać prawdę. Tak spytam z ciekawości, ile czasu oglądałeś Telewizje Republikę? Tam są bardzo mądrzy ludzi, żeby o czymś mówić trzeba coś wiedzieć, bez obrazy oczywiście. Bardzo często mocno zastanawiam się czy coś powiedzieć, ponieważ ludzie bardzo gwałtownie reagują gdy ktoś ma inne zdanie niż oni i to jest straszny problem u polaków, może się mylę a może nie. Chciałem podyskutować z kimś o tym temacie, bardzo się tym zainteresowałem od początku roku i dzień w dzień pochłaniam nowe informację.

Co do PiSu to nawet niezły rząd i mam nadzieje że nie postąpią tak jak PO. TVP nie jest dla mnie normalną telewizją od kiedy promuje Lisa, a normalna telewizja w Polsce jest bardzo potrzebna. Większość młodych ludzi ocenia wszystko powierzchownie. Powstał nowy rząd, przy którego powstawaniu towarzyszyło wiele emocji gdzie przez reżimową publicystykę został określony mianem kompromitacji. Miało nie być Ziobro, Macierewicza ani Kaminskiego ale są, po czynach ich ocenimy. Myśle że jeżeli oskrobiemy Polską telewizje z tego bełkotu to wyjdziemy na plus. Nie jest śmieszne co będzie za parę miesięcy, co będzie po Kopaczowej czy Tusku, nie wiemy w jakim stanie są zakłady pracy, służby zdrowia. Jak zniszczona jest telewizja publiczna, nie wiemy w jakim stanie pozostawili nasz kraj oraz finanse.

Służby specjalne to porażka i bardzo dobrze ujmuje to w książce Wojciech Sumiński, którą przeczytałem i SZOK. Polecam każdemu kto chce się tym zainteresować. Polskie służby specjalne nie zostały postawione po 90 roku, a potem po reformie na właściwy tor. Wiec myślę że Kamińskiemu nie zadrży ręka i będziemy mieć w końcu POLSKIE służby specjalne.

Z drugiej strony może to i lepiej że na stołkach siedli osoby, które już siedziały wcześniej trudno jest kupić tak tanim pieniądzem.

Cytat:

Akurat TVP jest w miarę rzetelną telewizją. Kij, że o połowie rzeczy nie mówią, ale też nie przyłapałem ich na jakimś oczywistym przekłamywaniu. Nie mogę tego powiedzieć o mediach Tadeusza Rydzyka czy też Telewizji Republika. Co to znienawidzonego przez wielu TVN-u się nie wypowiadam.



Mało wiesz. Godlewski czyli szef TVP1, był czołowym propagandystą z ramienia Bronisława Marii Komorowskiego.

Cytat:

Katastrofie. O ile pamięć mnie nie myli, popularnym wówczas portalem społecznościowym była Nasza Klasa. Ludzie ustawiali sobie jako zdjęcia profilowe znicze lub czarno-białe zdjęcia pary prezydenckiej, publikując przy okazji [*]. Polska flaga byłaby nieco niedorzeczna, biorąc pod uwagę zróżnicowanie etniczne portalu.



I proszę Cie czytaj ze zrozumieniem. Nasza klasa to Polski portal społecznościowy, chodzi o ludzi z innych państw.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-11-17, 10:07   

Szej-Hulud napisa/a:

nie mogę oprzeć się wrażeniu, że padłeś ofiarą PiSowskiej (miałem napisać "prawicowej", ale jakiś jednorożec mógłby zginąć) propagandy.


PiS to partia socjalna, ich ideologią gospodarcza jest zw. "solidarity economy", jedyne co mają z tak zwanej prawicy, to konserwatyzm obyczajowy, co wybitnie mnie wk**rwia gdy ludzie oceniają partię jako prawicową, gdy wystarczy, że wspomina o JPII albo, trzyma sztamę z Episkopatem. :->
Do prawicy im daleko.

Ogólnie nie ma w Polsce partii prawicowej - stawianie kościołów, prześladowanie gejów, machanie flagami ONR, pastowanie glanów, którymi się wcześniej kogoś kopało, bycie kibolem i niszczenie stadionów i samochodów na ulicach czy socjalne odchyły gospodarcze hamujące rozwój kapitalizmu i wolności ludzkiej, to też nie jest prawica, tylko jej chora mutacja.

Szej-Hulud napisa/a:

Przecież buduje się centra handlowe, autostrady, wciąż pojawiają się jakieś nowe inwestycje.


W większości nietrafione, lub przeżarte korupcją ( co chwila jakiś przekręt, albo afera ), centra handlowe zaś napędzają nie naszą gospodarkę.
On ma w dużej części rację, bo w Polszy afery i kombinowanie jak tutaj coś ukraść z publicznych pieniędzy, to jest jednak problem, którego na taką skalę w zachodniej Europie nie ma.
To jest typowe dla krajów postkomunistycznych podejście - państwo to wróg, więc można je okraść.
No i słynne polskie "kombinowanie". :-D
A polskich przedsiębiorców, przesadnie rozrośnięte przepisy prawa podatkowego do spółki z UKS-ami, niszczą.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-11-17, 10:52   

strika napisa/a:

Tak spytam z ciekawości, ile czasu oglądałeś Telewizje Republikę? Tam są bardzo mądrzy ludzi, żeby o czymś mówić trzeba coś wiedzieć, bez obrazy oczywiście.


Sparafrazuję Tadeusza Boya-¯eleńskiego: ci mądrzy ludzie nie bez świadomości mijają się z prawdą. Widziałem fragment ich serwisu informacyjnego, gdzie głosili niepospolite brednie na temat Parady Równości. Widziałem, jak Ziemkiewicz, Terlikowski (o nim za chwilę) i Warzecha urządzili sobie w studio coś, co aż chce się nazwać orgią. Widziałem "Kulisy manipulacji", gdzie księdza Charamsę nazwano pedałem i wyśmiewano się z homofobii (ciekawe, czy umieliby tak prosto w twarz matce Dominika z Bieżunia).
Aż przykro było patrzeć, bo ani to rzetelne, ani merytoryczne.

strika napisa/a:

TVP nie jest dla mnie normalną telewizją od kiedy promuje Lisa, a normalna telewizja w Polsce jest bardzo potrzebna.


Też nie lubię Lisa, ale nie zmienia to faktu, że Lis ma w ramówce TVP jakąś godzinę tygodniowo. Trochę mało, żeby kształtować sumienia Polaków.

strika napisa/a:

Powstał nowy rząd, przy którego powstawaniu towarzyszyło wiele emocji gdzie przez reżimową publicystykę został określony mianem kompromitacji. Miało nie być Ziobro, Macierewicza ani Kaminskiego ale są, po czynach ich ocenimy.


Akurat wymienieni panowie to właśnie kompetentna część rządu. Polecam zapoznać się z działalnością Ministra ¦rodowiska, wypowiedziami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub też "lewicowym ekstremizmem" Minister Edukacji.

strika napisa/a:

Z drugiej strony może to i lepiej że na stołkach siedli osoby, które już siedziały wcześniej trudno jest kupić tak tanim pieniądzem.


Zawodowi politycy rzadko kiedy są dobrym wyborem.

strika napisa/a:

Mało wiesz. Godlewski czyli szef TVP1, był czołowym propagandystą z ramienia Bronisława Marii Komorowskiego.


A kim jest naczelny TV Republika, Terlikowski? Prowadził z Palikotem prawicową gazetkę, był redaktorem [REKLAMA] (czy jest bardziej przepełniony nienawiścią portal w polskim internecie? "Tygodnik Nie" to przy tym pikuś!). Marzy mu się państwo wyznaniowe (niezgodne z obecną konstytucją) oraz wojna na macice. Mogę znaleźć dla Ciebie ciekawsze felietony tego pana.

strika napisa/a:

I proszę Cie czytaj ze zrozumieniem. Nasza klasa to Polski portal społecznościowy, chodzi o ludzi z innych państw.


W takim razie odpowiedź jest jeszcze prostsza: międzynarodowe portale nie były wówczas tak popularne.

[ Dodano: 2015-11-17, 12:48 ]

$karbówka napisa/a:

Ogólnie nie ma w Polsce partii prawicowej - stawianie kościołów, prześladowanie gejów, machanie flagami ONR, pastowanie glanów, którymi się wcześniej kogoś kopało, bycie kibolem i niszczenie stadionów i samochodów na ulicach czy socjalne odchyły gospodarcze hamujące rozwój kapitalizmu i wolności ludzkiej, to też nie jest prawica, tylko jej chora mutacja.


Mi nie musisz tego tłumaczyć. Powiedz to tym, którzy popierając takie działania nazywają siebie prawicowcami.

$karbówka napisa/a:

W większości nietrafione, lub przeżarte korupcją ( co chwila jakiś przekręt, albo afera ), centra handlowe zaś napędzają nie naszą gospodarkę.


Jasne, tylko nikt nie wie o tym od jasnowidza czy propisowskiego pisarza, a z mediów. Jedynie w to chciałem uderzyć.

$karbówka napisa/a:

On ma w dużej części rację, bo w Polszy afery i kombinowanie jak tutaj coś ukraść z publicznych pieniędzy, to jest jednak problem, którego na taką skalę w zachodniej Europie nie ma.
To jest typowe dla krajów postkomunistycznych podejście - państwo to wróg, więc można je okraść.
No i słynne polskie "kombinowanie". :-D
A polskich przedsiębiorców, przesadnie rozrośnięte przepisy prawa podatkowego do spółki z UKS-ami, niszczą.


Tylko trudno obarczać winą za taki stan rzeczy rządy PO.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-11-17, 18:02   

Szej-Hulud napisa/a:

Powiedz to tym, którzy popierając takie działania nazywają siebie prawicowcami.


Pewnie, że mówię, często mam z takim betonem, spiny i w świecie realnym.
A i tutaj się zdarzyło, co można zobaczyć w moim podpisie. :-D

Szej-Hulud napisa/a:

Jasne, tylko nikt nie wie o tym od jasnowidza czy propisowskiego pisarza, a z mediów. Jedynie w to chciałem uderzyć.


Dla mnie propisowscy pisarze, są tak samo szurnięci jak proplatformiani, czy kuce od Korwina.
Lisa od Ziemkiewicza różni tylko partia której schlebiają, bo merytorycznie są tak samo denni.

Szej-Hulud napisa/a:

Tylko trudno obarczać winą za taki stan rzeczy rządy PO.


I tak, i nie.
Afery, które wychodzą na jaw i upewniają ludzi, ze politycy mają gdzieś praworządność, walą głupa, kręcą lody, robią przekręty i uchodzi im to wszystko bez konsekwencji, a jeszcze dostają odprawy w wysokości kilkuletnich pensji Kowalskiego - i to, że bezpośrednio rządy były zamieszane w co większe kryminalne sprawy... za to trudno ich nie obarczać.
Oczywiście, że to nie tylko domena PO, bo SLD czy "prawicowe" cudo "AWS-UW" też biło rekordy w aferach.

Jak społeczeństwo to widzi, na dodatek urzędnicy bywają często bezkarni, a każda większa państwowa inwestycja, w Polsce nie może się odbyć bez kradzieży pieniędzy i nielegalnych praktykach, to jednak winę za to w większości ponoszą władze kraju, że nie starają się procederów ukracać, a prawo często okazuje się nieskuteczne.
Ryba psuje się od głowy.
 

strika  

User


Imię: Chrystian

Wiek: 27

Doczy: 16 Lis 2015

   

Wysany: 2015-11-17, 18:28   

Szej-Hulud, mówisz tak jakbyś nie wiedział co to komunizm z przed kilkunastu lat. Widzę że jesteś inteligentnym człowiekiem, doceniam twoje wypowiedzi ale nie wiem kto Ci tak w głowię namącił bo i oczywiście z tym co mówisz się nie zgodzę. Nikt mi nie wmówi że geje to rzecz normalna, dla mnie to choroba którą trzeba leczyć.

Jeśli mówisz że nawet godzina dziennie Lisa to zbyt mało by kształtować sumienia polaków, to tym bardziej myślę że ta dyskusja nie ma sensu. Wydaje mi się że dzieli nas jedno, ja oglądam te media a Ty tylko o nich słyszałeś, ja mówię o tym co widziałem i doświadczyłem. Nigdzie nie powiedziałem że głosowałem na PO czy PIS oraz nie mogę pojąć tego porównania Terlikowskiego do Godlewskiego. Jestem pewien że nie obejrzałeś telewizji republika ani razu, nawet 15 minut - oczywiście ich nie bronie i nie karze nikomu tego robić. Nie mówiąc już o innych źrodłach, które poleciłem. Jestem ciekaw skąd pobierasz te swoje sprawdzone informacje.

Cytat:

Tylko trudno obarczać winą za taki stan rzeczy rządy PO.



Po rządach ludzi z PO mamy wielką dziurę budżetową, największe zadłużenie i dług publiczny w historii. Podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane ulgi, zabrane oszczędności OFE, wyprzedany majątek narodowy. A Ty nadal bronisz tych ludzi wykąpanych po uszy w komunizmie z pełnymi kieszeniami przekrętów. To co nas czeka to krew, pot i łzy. Otwórz oczy.
Nie będę przekonywał Cie do moich teorii bo to i tak nie da, też mówiłem rzeczy z których kiedyś się ktoś śmiał a teraz bliscy przyznali mi rację.

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-11-17, 19:31   

strika napisa/a:

Szej-Hulud, mówisz tak jakbyś nie wiedział co to komunizm z przed kilkunastu lat.


Kilkunastu, czyli 26 :-)

strika napisa/a:

Nikt mi nie wmówi że geje to rzecz normalna, dla mnie to choroba którą trzeba leczyć.


Przykro mi, że odrzucasz dorobek nauki, przy okazji obrażając i stygmatyzując chociażby mnie. Przypomnę jednak, że w czasie głębokiego stalinizmu wrogów politycznych zamykano w szpitalach psychiatrycznych jako obłąkanych.

strika napisa/a:

Jeśli mówisz że nawet godzina dziennie Lisa to zbyt mało by kształtować sumienia polaków, to tym bardziej myślę że ta dyskusja nie ma sensu.


A czy godzina tygodniowo w kościele zmienia coś w Twoim życiu? Pomyśl o tym w ten sposób. Jestem pewien, że niedzielna msza ma większą frekwencję, niż Lis oglądalność.

strika napisa/a:

Wydaje mi się że dzieli nas jedno, ja oglądam te media a Ty tylko o nich słyszałeś, ja mówię o tym co widziałem i doświadczyłem.


A może jeszcze poznałeś w sensie biblijnym? :) Tak się składa, że oglądałem tę telewizję, a Frondę przeglądałem jeszcze wtedy, gdy Terlikowski był jej naczelnym. To wystarczająco dużo, by interpolować oraz ekstrapolować informacje z wspomnianej stacji.

strika napisa/a:

Nigdzie nie powiedziałem że głosowałem na PO czy PIS oraz nie mogę pojąć tego porównania Terlikowskiego do Godlewskiego.


Też uważam, że to porównanie jest oburzające. Godlewski nie zasłużył sobie na zestawianie go z tak niemoralnymi postaciami. Ale nie ma lapisu bez łączenia przeciwieństw.

strika napisa/a:

Po rządach ludzi z PO mamy wielką dziurę budżetową, największe zadłużenie i dług publiczny w historii.


Spójrz proszę na Węgry. Dług publiczny to coś, co istnieje i będzie istnieć wszędzie. Poza tym, zerknij proszę na ten diagram: http://bit.ly/1X5e6L9
Polska nie jest w złej sytuacji na tle wielkich gospodarek europejskich. Terlikowski, Ziemkiewicz i Warzecha mogą sobie kombinować, ale z matematyką jeszcze nikt nie wygrał.

strika napisa/a:

podniesione wszystkie możliwe podatki,


A VAT na podstawowe produkty żywieniowe? Obniżony.

strika napisa/a:

zlikwidowane ulgi


Jakie?

strika napisa/a:

wyprzedany majątek narodowy


To profesor Balcerowicz, nie Platforma.

strika napisa/a:

A Ty nadal bronisz tych ludzi wykąpanych po uszy w komunizmie z pełnymi kieszeniami przekrętów.


Nie bronię. Po prostu słabo mi się robi, gdy widzę ofiarę propagandy pisowskiej. Homo Sovieticus II Generacji.

strika napisa/a:

To co nas czeka to krew, pot i łzy. Otwórz oczy.


Mi też się nowy rząd nie podoba, ale bez przesady. Pożrą się między sobą, to następne wybory przegra i PiS, i Episkopat, i Rydzyk. Trzy pieczenie na jednym ogniu. Nawet palcem nie musimy ruszać :)

strika napisa/a:

Nie będę przekonywał Cie do moich teorii bo to i tak nie da, też mówiłem rzeczy z których kiedyś się ktoś śmiał a teraz bliscy przyznali mi rację.


Ale czy Twoi bliscy są narratorem wszechwiedzącym? Też mogą być w błędzie. Poprawność teorii weryfikuje się empirycznie, nie podczas pogawędki przy obiedzie.

strika napisa/a:

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac


"Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda. " - ks. Józef Tischner
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Biały diabeł  

Pogromca postów



Wiek: 29

Doczy: 16 Maj 2012

Skd: z Polski

   

Wysany: 2015-11-17, 21:19   

Nie żyjemy w świecie rzeczywistości" relanej", ale w świecie wykreowanym przez własasny umysł.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2015-11-18, 19:09   

strika napisa/a:

„Są dwa rodzaje historii światowej: pierwsza, oficjalna, zakłamana, przeznaczona do nauki w szkołach, i druga – historia tajna, skrywająca prawdziwe przyczyny wydarzeń” – Honore de Balzac



On to napisał 150 lat temu, w zupełnie innych warunkach.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2015-11-20, 11:50   

Szej-Hulud napisa/a:

Akurat TVP jest w miarę rzetelną telewizją (...) Nie mogę tego powiedzieć o mediach Tadeusza Rydzyka czy też Telewizji Republika


https://www.youtube.com/watch?v=SrnL0FBk_JE - "Republika ku*rwa, Republika, przestańcie" hahaha :mrgreen:
Teraz wiem, o co chodziło z tą TV Republika - wiocha większa niż dyskoteka w Zgierzu... ciekawe czy to poszło na żywo?
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com