Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

muffi  

User


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-01-11, 19:35   Akwarystyka

Są na forum jacyś zapaleni akwaryści :) U mnie obecnie stoją trzy akwaria 84l. 30l oraz 15l.
 

Myss  

User



ImiÄ™: Kinia

Wiek: 26

Do³±czy³a: 11 Sty 2015

Sk±d: 3miasto

   

Wys³any: 2015-01-11, 22:40   

Może nie zapaleni akwaryści, ale kilka lat temu hodowałam sumy, gupiki i glonojady. Hm, gdyby tego było mało, nie wiem co robiłam źle, ale 1-2 msc. I kolejno każde zwierzątko zdychało. :->
_________________
- Słońce, Ty moje!



Nitimur in vetitum ~
 

kamilasygocka1

User


Do³±czy³: 13 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-13, 10:05   

Ja miałam kiedyś kulę z rybkami jednak jakoś nie przypadła mi hodowla do gustu. Nie można się pobawić ani pogłaskać:)
_________________
Zobacz tanie meble biurowe , a może nowe pozycjonowanie radom
 

muffi  

User


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-01-14, 19:50   

Trzymanie ryby w kuli to zbrodnia. W kuli ryby mają problemy z równowagą i szybko padają.
 

bystry_1

User


Do³±czy³: 19 Wrz 2014

   

Wys³any: 2015-03-17, 19:07   

Akwarystyka jasna sprawa:-) niestety w chwili obecnej mam remont mieszkania i moje Neolamprologus Caudopunctatus są, że tak powiem w adopcji i czekają na nowy zdecydowanie większy zbiornik. Jeżeli ktoś jest zainteresowany hodowlą muszlowców to zachęcam do zapoznania się z tym gatunkiem ...
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2015-07-24, 17:03   

Trzy akwaria o takich rozmarach to ile przy tym roboty. Najlepsze to są te po 100-200 litrów, które mają całą machinerię, że wody nie trzeba każdego miesiąca zmieniać, tylko raz na kilka miesięcy (podobno, jeszcze dokładniej tym się nie zainteresowałam, ale tak mi powiedziano na wstępie), tylko oczywiście trzeba czyścić szyby i kał powyciągać.

Z akwariem mam do czynienia od 11 lat, największe doświadczenie mam z rybami czerwonymi, a mam ich obecnie 4, gdzie najstarsza ma 9 lat, najmłodsza 7. Ryby czerwone w bardzo dobrych warunkach mogą żyć 30 lat, a mogą nawet dojść do 40, ale to już są bardzo rzadkie przypadki, a też zależy od rasy (te z brzuszkiem zaokrąglonym mają bardzo często problemy z pęcherzem pławnym, przez co wiszą do góry brzuchem, żeby potem wrócić do normalnej pozycji, ale do pewnego momentu im się udaje (oczywiście przy leczeniu i opieką), ale niestety w końcu tak zostają i żeby nie męczyły się trzeba je wyrzucić do wc).

W każdym razie, jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na posiadanie akwarium, to niech pamięta, że nie ma tylko, że da im się żreć, wyczyści się szybkę i koniec. Trzeba codziennie patrzeć, czy żadna ryba nie jest chora, a jak chora, to na izolatkę i leczyć, chyba że powstała epidemia, to wszystkie leczyć odpowiednimi lekami. Jak ktoś zrobił z akwaria dżunglę, to sprawdzać czy nie ma wśród nich jajek (ryby spokojnie mogą zjeść jajka swojego gatunku, a nawet swoje, własne, które z jej brzucha wylazły), albo czy nie ma zdechłej rybki, z tych maluśkich, co to jak pływa, to wygląda jakby coś błysnęło. Ale podstawą każdego akwaria, to są ryby, więc nie wybierać wszystkie które się spodobają. Trzeba zdecydować czy rybki mają być słodkowodne czy słonowodne, następnie czy z ciepłej wody, lub zimnej. Inaczej wszystko pozdycha, zostawiając te, które im warunki odpowiadają. Bardzo ważne by nie było za dużo ryb w jednym akwarium, bo mogą być zdrowe, a w ciągu krótkiego czasu nagle kilka z nich pada trupem. Do tego trzeba uważać, czy rybki z innych gatunków mogą ze sobą żyć i czy może być dwóch czy więcej samców, bo mogą się pozabijać (np. nie wolno wpuszczać do akwaria dwóch samców bojowników wspaniałych, bo będzie walka na życie i śmierć).
 

borsuk

User


Do³±czy³: 19 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-10-24, 11:21   

POkaż jakieś zdjęcia :D Akwaria są przepiękne, ale to niestety drogie hobby
_________________
http://www.[SPAMER] [ZG£O¦ TEN POST DO MODERATORA]
 

Filigranowa  

User

Idealnie Nieidealna



ImiÄ™: Monika

Wiek: 39

Do³±czy³a: 30 Lis 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-11-30, 10:51   

Teraz juz coraz tańsze, a umiejętne prowadzenie ogranicza koszta :) Sama pracowałam kiedys jako akwarystka, a teraz zostało mi już tylko hobbystycznie 250l.
_________________

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com