Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

marzyciel123

User


Do³±czy³: 03 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-03, 11:14   

w dzisiejszych czasach co druga osoba ma na cos alerie :)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-03, 12:03   

szara95 napisa³/a:

Mam alergie na pyłki drzew i traw, na sierść psów i innych mniejszych zwierzątek typu świnki morskie i chomiki, kurz, roztocza i pleśń.
Mam też silne reakcje alergiczne na niektóre leki.



Ja też. Dlatego mama nie pozwala mi sypiać z moim psiakiem oraz kotem
Wszędzie walają się moje chusteczki do nosa. Czerwone oczy, ciągłe kichanie i ogólnie złe samopoczucie, absolutnie jestem wykończona. Wtedy zamykam okna. I po prostu sobie siedzę.
Mam przy sobie inhalator. Czuję zresztą, że ten okres nadchodzi.
_________________
W miękkim futrze kota
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-28, 21:12   

Są takie specjalne oczyszczacze powietrza, filtrujące, nawilżające. No ale jak jesteś uczulona na sierść i masz zwierzaki, to raczej ich obecność nie pomaga. Leki jakieś bierzesz? Pylenie pierwsze to już w marcu się zaczyna.
 

ikim

User


Do³±czy³: 29 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-29, 09:19   

Ja mam alergie na kota i roztocza ale jakoÅ› siÄ™ tym zbytnio nie przejmuje ;)
 

kokos99  

User



Do³±czy³a: 03 Sty 2015

Sk±d: P³ock

   

Wys³any: 2015-05-13, 14:14   

Filtry troszkę pomagają, bo oczyszczają powietrze, ale nie usuwają problemu całkowicie. Moje mieszkanko jest minimalistyczne i to też trochę pomaga w poskramianiu alergii - nie mam zasłon, dywanów, ani zbędnych przedmiotów zbierajacych kurz. Ostatnio miałam powtarzane testy alergiczne w medicusie , bo wydaje mi się, że moja alergia się rozszerzyła na dodatkowe produkty.
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-05-20, 14:54   

No i co Ci testy wykazały? Lekarz Ci coś przepisał? U mnie znajoma bierze lek zilola, własnie od wszelkiego rodzaju uczulenia na pyłki roślinne, kurz, pokrzywkę. Z kurzem nie wiem jakby nie walczył, nie da sie go całkowicie pozbyć, ale da sie z tym żyć.
 

megi.ii

User


Do³±czy³: 24 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-03, 11:20   

Ja mam na kurz i od 3 lat się odczulam, żeby nie faszerować się tabletkami do końca zycia. Szczepionka refundowana jest, więc płacę za nią z 3 zł tylko na pół roku.
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-07-01, 13:19   

Myślałam, że to droższe zabiegi są. No ale jak widać, nie jest to tak, że weźmiesz szczepionkę raz i masz spokój na zawsze. A jak bierzesz zastrzyki to faktycznie nie musisz już leków brać?
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2016-10-05, 20:08   

Alergia na pyłki roślin, sierść zwierząt i na roztocza. Najbardziej na pyłki traw i sierść kotów. Odczulam się od trzech lat (to już któreś moje odczulanie z kolei). W tym roku po raz pierwszy odkąd tylko pamiętam, nie miałem duszności i nie musiałem przez ponad dobę oddychać ustami, jak wcześniej. W tym roku mogłem przez cały rok oddychać przez nos.

Gdy jest okres pylenia roślin, to biorę tabletki, jak Clatra czy Jovesto, i pomagają.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-12-06, 09:47   

barb napisa³/a:

Bo piszesz, że to już któreś odczulanie, warto w ogóle?



Moim zdaniem nic nie pomaga.
Mój brat też co tydzień początkowo chodził na odczulanie, z tego, co pamiętam, i tak przez całe cholerne lata musiałam go wozić, kiedy byłam w domu, o 7 rano.
Więc obecnie nie wiem, czy nadal chodzi na odczulanie, lecz jest człowiekiem uzależnionym od kropli do nosa, i zawsze pociąga nosem, zawsze. Chociaż z jednego piętra pozbyli się rodzice dywanów, i innych nakryć, a także zasłon, w sumie wszystkiego, co mogłoby stanowić dla niego zagrożenie.
Ja miałam alergię na pyłki, kurz i sierść (w stopniu umiarkowanym).
Obecnie nie odczuwam żadnych dolegliwości, może poza kichaniem, kiedy sprzątam, a jest dużo kurzu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 05 Kwi 2018

   

Wys³any: 2018-04-05, 15:44   

Ja mam alergie pokarmowe na mleko i na czekoladę z tego co pamiętam i jedyne wyjście to ograniczać. Ale jestem jeszcze uczulona na kurz i roztocza i wiecie co mi pomogło? Nie ciągłe sprzątanie i wycieranie kurzy, a ozonowanie. Fachowcy szybko robią i powietrze jest już czyste. Jakby ktoś chciał sprawdzić, to u mnie Airozone robili i jestem zadowolona z efektów.
 

fikorka

User


Do³±czy³: 08 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-06-11, 07:35   

Zrób sobie jeszcze raz testy, może znajdziesz kolejny uczulający czynnik.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com