Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Paulinka01  

User


Imię: Lauuuraaa

Wiek: 17

Dołączyła: 10 Paź 2016

   

Wysłany: 2016-12-20, 20:29   Anoreksja i bulimia

Dobry wieczór :) Mój dzisiejszy temat wiąże się z anoreksją i bulimią. Muszę zrobić projekt z wf-u o tej tematyce. Wiem, że na internecie jest tego naprawdę duuużo i jest z czego wybierać informacje. Jednak może ktoś spotkał się z taką osobą, która chorowała/ choruje na którąś z tych chorób i poda mi kilka informacji jak taka osoba się zachowuje czy ma relację z rodziną , ludźmi wokół. Jeśli możecie coś na ten temat napisać to bardzoo proszę. Z góry dziękuję. Czas mam do 04.01.2017r. Miłego wieczoru :-D :oczami:
 

DeSade  

Pogromca postówDołączyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2016-12-20, 21:11   

Dieta ma przeogromny wpływ na samopoczucie, nie bez kozery mówi się, że człowiek głody, to człowiek zły.
Borykając się swego czasu z zaburzeniami odżywiania, powiem, że czułam się fatalnie.
Przede wszystkim brakowało energii, na wychodzenie gdziekolwiek, co wiąże się z brakiem chęci nawiązywania jakichkolwiek relacji.
A już zwłaszcza chęci przebywania w większym gronie.
Co za tym idzie i co może wydawać się paradoksalne, osoby unikają tych spotkań także z tego powodu, żeby nie jeść. A każde niemal spotkanie wiąże się z pewnym piciem czy zjedzeniem.
Nie lubią być postrzegane jakie te mające problemy, stąd wolą unikać sytuacji, w których odmawiają spożycia jedzenia czy wypicia piwa.
Nie mają siły rozmawiać. Świat jawi się inaczej, jest po prostu szary.
Gdybym miała jednym słowem określić człowieka borykającego się z tego typu problemami, powiedziałabym, że to człowiek potwornie smutny.
Jak się zachowuje?
Spożywa w samotności, często mówi, że nie jest głodny.
Zdaje się być wycofany.
Zamyślony, w istocie myśli głównie o ilości kalorii. Ja tak obgryzałam paznokcie i liczyłam, kiedy przekroczyłam limit.
Nie wiedziałam, że zachowuje się tak dziwie, tak jakbym była zdenerwowana, dopóki koleżanka nie zapytała mnie- czym się denerwujesz?
Tyle póki co.
_________________
W miękkim futrze kota
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYWImię: Odkładający na jutro

Dołączył: 08 Paź 2016

Skąd: spośród najgorszych

   

Wysłany: 2016-12-20, 21:18   

Zarówno anoreksja i bulimia są… jednocześ›nie chorobami umysłu, jak i ukł‚adu trawiennego i czegoś tam innego np. szyszynka. Oba schorzenia mogą być‡ dziedziczne, a gdy w ś›rodowisku panują… dane przekonania odnośnie wyglą…du idealnej sylwetki będące poniekąd zbieżne z naszymi genami, to po chwili nieuwagi możemy się obudzić z ręką w nocniku. Tak samo dzieje się™ w przypadku problemów typu cukrzycy, tarczycy itd. Albo dostajemy je w prezencie od mamy, albo zarażamy się™ od środowiska i jego systemu wartości.
Czasem popada się™ ze skrajnoś›ci w skrajność, cz궛ciej ma się jeden syndrom na całe życie. O naszej aparycji decyduje przede wszystkim to, jak wyglądał‚a dieta i aktywność fizyczna mamy, taty, babci, dziadka, pra babci, pra dziadka, no i oczywiś›cie to, jaki styl preferujemy sami. Bardzo ważna jest również kwestia leczenia się sterydami, albo tego, że np. nasz tata był na szybkiej bombie zapładniając mamę.
Największym dziadostwem jest wilczy głód. Powstaje on w wyniku żywienia się™ produktami o wysokim indeksie glikemicznym, które powodują niepotrzebne,… gwałtowne wzrosty poziomu cukru, gdzie mamy tej energii aż nadto, więc nas przymula, nastę™pnie organizm proporcjonalnie produkuje insulinę i jest zjazd, gdzie znów jesteśmy przymuleni, ale tym razem w wyniku braku paliwa, aniżeli jego nadmiaru. Oczywiste jest, że wówczas rzucamy się na jedzonko. Nie spotkałem chudzielca chorego na cukrzycę. To występuje raczej u grubasów.
O nadczynności i niedoczynności tarczycy nie słyszał‚em nic. O anemii wiem, że jest w takim organizmie zbyt mało żelaza;)
Do gł‚owy przychodzi mi jeszcze z autopsji problem sztucznych słodzików, które dają nam posmak cukru, gdzie organizm wyrzuca insulinę™, bo jest głupi i nie da mu się wytł‚umaczyć‡, że to coś nie miał‚o wę™glowodanów, mimo że smakowało jak coś, co je ma. W niczym to nie powinno przeszkadzać‡, gdy przepijasz sobie takim słodkim napojem bez cukru posił‚ek, ale gdy pijesz go bez jedzenia, to organizm zgłupieje i zacznie zbijać insuliną… poziom cukru, który jest‚ prawidłowy. W wyniku takiego cwaniactwa chce Ci się™ nagle jeść, zamula Cię itd.
Teoretycznie chyba każdy anorektyk może zostać‡ buliczymś tam, ale nie kaźdy bulicośtam moźe zostać anorektykiem, bo bę™dzie miał‚ cycki, ramiona i wszystko inne do kolan :-)
Oba problemy mogą być wynikiem zaburzonego odbioru rzeczywistości i niedożywienia w dane makroelementy. Ciekawostką jest fakt, że człowiek może widzieć siebie jako większego, niż jest naprawdę, patrząc w lustro w łazience. Potwierdzone info. Pewnego dnia robisz sobie z kimś zdjęcie i okazuje się, że tamto lustro w kiblu, to chyba lekko przybliżało czyt. powiększało. Może być na odwrót. Ktoś może widzieć w sobie kościotrupa będąc tłuściochem, ale to już nie wina lustra, a ewidentnie mózgu, a dokładniej urojeń.
Największe oszustwo, to zjawisko wciągania kałduna, które ogłupia innych, jak i nas samych. Kiedyś błąkało się po demotach bodajże takie zdjęcie, gdzie super skinny jakaś tam modelka stojąc nie miała nic tłuszczyku na brzuchu, a jak usiadła, to było kilka fałd ;) http://bezuzyteczna.pl/st...8b1a2509096.jpg To jest normalne. Te mięsnie odpoczywają siedząc, a pracują stojąc, o ile nie zasłania ich >10% nadmiaru body fatu :hyhy:
Sport to zdrowie
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Paulinka01  

User


Imię: Lauuuraaa

Wiek: 17

Dołączyła: 10 Paź 2016

   

Wysłany: 2016-12-20, 21:38   

Dziękuję
 

sonka23  

User


Dołączyła: 05 Sie 2016

   

Wysłany: 2017-01-04, 10:35   

czasem myślę że mi to grozi, nieraz w stresie potrafię nie jeść nic 2 dni, tylko piję
 

mateuszowy9  

User

studentImię: Mateusz

Wiek: 18

Dołączył: 10 Sty 2017

Skąd: Poznań

   

Wysłany: 2017-01-10, 14:30   

Dla mnie to głownie kwestia umiarkowania, często jest tak, że ktoś nie je cały dzień a potem na wieczór wraca ze szkoły/pracy i się objada. Takie niezdrowe nawyki w połączeniu z problemami na podłożu psychicznym tj, otyłość, przez to brak akceptacji i ogółem poczucie niższości ze względu na wygląd prowadzą do takich zaburzeń, wiem że już po terminie, ale może ktoś przeczyta i się przyda, ;)
_________________
nigdy się nie poddawaj, bo nigdy nie wiadomo jak blisko jesteś swojego celu
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com