Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-01, 14:03   Antykoncepcja

Co myślicie o stosowaniu środków antykoncepcyjnych? A może już je stosujecie ...

Antykoncepcja jest przez kościół uznawana za grzech, który akceptuje tylko naturalne środki planowania rodziny .... czy zgadzacie się z tym?
 

blondix22  

Mega wymiatacz

Aniołeczek :)



ImiÄ™: Marta

Do³±czy³a: 06 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-06-01, 17:02   

Osobiście nie mam nic przeciwko temu :-) Lepiej stosować antykoncepcję niż później zabijać spłodzone dziecko, albo zostawiać w szpialu lub innych miejscach.
_________________
"Naj­większą roz­koszą nie jest sam seks, ale pas­ja, która mu to­warzyszy. Wte­dy seks tyl­ko uzu­pełnia ta­niec miłości, lecz nig­dy nie jest is­totą sprawy. "
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-01, 18:38   

Ja myślę tak jak naucza Kosciół katolicki. Zatem, ani nie stosuję (no bo jeszcze nie jestem żonaty, a sex przedmałżeński też odpada), ani się nie martwię o niechciane dzieci, bo jak już założę rodzinę no to wtedy cóż, co Bóg da to trzeba przyjąć (wynika to z przysięgi małżeńskiej).
 

nanancy

User



Do³±czy³: 30 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-01, 21:23   

Powiem tak: nie uważam, by antykoncepcja była grzechem, choć wiem, że nim jest. Powiem nawet, że moim skromnym zdaniem jest to przejaw odpowiedzialności za swoje czyny. Osobiście nie używam i nie będę używać, bo sex przedmałżeński nie jest dla mnie, a po ślubie chcę mieć dzieci.
_________________
Zamykam oczy i wkraczam w mój świat... W świat marzeń.
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-02, 16:09   

Ohh cóż za temat :-D ... czy już je stosujemy ? :mrgreen: vialink coś ty taki ciekawski^^

no więc jak dla mnie to .. powalone żeby nazywac stosowanie antykoncepcji grzechem :-/
Naturalne metody planowania rodziny tak zwany kalendarzyk małżeński to ,,skuteczna" metoda tylko u kobiet które mają już uregulowane dokładne i książkowe cykle. A takich jak wiemy jest bardzo mało. Młoda dziewczyna może mieć dni płodne nawet w czasie miesiączki , więc ...

Jeżeli ktoś nie chce mieć dzieci moim zdaniem poprostu się zabezpiecza i tyle ;) i w tej chwili ani w rzadnej innej nie interesuje go to czy to grzech czy nie taki jest świat złodziej nie myśli długo zanim coś ukradnie ;) tak samo jest tutaj...
A tabletki antykoncepcyjne ? w jaki sposób popełniasz grzech gdy je zażywasz ? przecież są do tego żeby hamować owulację , czasem zagęszczać śluz aby nie doszło do zapłodnienia więc co to za grzech :lol: to sie robi śmieszne..

A prezerwatywy i błony ? haha ...no to już musi być grzech niesamowity ! poprostu żałosne...hm może kościół myśli że jak rzuci hasło ANTYKONCEPCJA TO GRZECH wszyscy przestaną ją stosować. Więc bez obaw przyrost naturalny będą ratować wciąż nastolatki , z czego się oczywiście wcale nie śmieję bo to śmieszne nie jest ;-)
_________________
Impossible Is Nothing
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-02, 17:01   

Antykoncepcja rządzi! JEst i musi być!
A kosciól co ma do tego?? wali mnie jego opinia...;/ czasem jak coś powiedzą to zal za tyłek ściska... :-/

Ja jak narazie nie stosuje bo nie musze... :-P
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-02, 20:50   

Karolinee napisa³/a:

Naturalne metody planowania rodziny tak zwany kalendarzyk małżeński to ,,skuteczna" metoda tylko u kobiet które mają już uregulowane dokładne i książkowe cykle.

Nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ obecnie żadna poradnia życia rodzinnego nie uczy metody kalendarzykowej. Obecnie stosowaną naturalną metodą planowania rodziny jest metoda termiczno - objawowa, którą stosować mogą także i kobiety o nieregularnym cyklu. Co więcej jest to metoda wysoce skuteczna, zawodzi jedynie w 1-5% przypadków. To mało.
Oczywiście takie metody sprawdzają sie tylko w małżeństwie, no ale jak ktoś chce żyć "po bożemu" no to i przed ślubem współżył nie będzie.
Według nauczania Kościoła antykoncepcja jest grzechem, bo sprzeciwia się ustanowionym przez Boga prawom natury, a tak w dodatku jest szkodliwa. Oczywiście Kościół nikogo nie zmusza do życia wg jego nauki i grzeszyć nie broni...
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-04, 14:53   

A ta skuteczność została znaleziona w necie ;> ... hmm objawowo - termiczna no tak o tej mówiłam ;-) ... gdyby była taka skuteczna to nie wpadałyby dorosłe dojrzałe kobiety które ją stosują. Nie trudno sie przekonać o jej skuteczności.
_________________
Impossible Is Nothing
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-06-04, 19:36   

Nie ma to jak niezawodne Durexy.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-04, 20:44   

Karolinee napisa³/a:

A ta skuteczność została znaleziona w necie

Rozumiem, że znasz wiele dojrzałych kobiet, które stosowały prawidłowo naturalne metody i mimo to zaszły w ciążę i w żadnym wypadku nie czerpiesz tych informacji z Internetu...
Nie rozumiem dlaczego dyskredytujesz Internet jako źródło informacji. Skuteczność jaką podałem zbadali naukowcy z Wydziału Endokrynologii Ginekologicznej i Zaburzeń Płodności uniwersytetu w Heidelbergu w roku 2007 r.

Cytat:

Nie ma to jak niezawodne Durexy.

Nie takie znów niezawodne. Skuteczne w 90-95% pod warunkiem, że są umiejętnie stosowane, a u młodych jest z tym kiepsko. Zawsze prezerwtywa może pęknąć, tudzież się zsunąć (co wcale nie jest takie rzadkie).
Pomyślności!
 

Kasia@  

Stały User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-06-05, 14:24   

nanancy napisa³/a:

jest to przejaw odpowiedzialności za swoje czyny


Karolinee napisa³/a:

no więc jak dla mnie to .. powalone żeby nazywac stosowanie antykoncepcji grzechem


Zgadzam siÄ™ w 100% ;-)

A jeśli chodzi o stosowanie przeze mnie, to brałam tabletki ale od jakiegoś czasu juz nie. Teraz uzywamy z chłopakiem prezerwatyw :-P
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-05, 20:43   

bo większośc ludzi nie ma o tym wogóle zielonego pojęcia ale kiedy można się wypowiedzieć udawadniają że są tu najmądrzejsi . Jednym sie udaje innym nie ... proste ;)
Tylko tak jakoś się poprzestawiało na tym świecie że ci którzy chcą mieć dziecko starają się latami a ci którzy nie chcą wpadają nawet za pierwszym razem. Ojj źle sie dzieje źle..
_________________
Impossible Is Nothing
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-05, 21:36   

Ja jeszcze powiem przed jestem wiec nie mam zdania, ale lepiej i łątwiej jest zapobiegać niż potem chować dzieciaka, lub zabić nienarodzonego obywatela...

Osobiście wolałbym sie dla własnego spokoju zabezpieczyć 8-)
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Mtbor1111  

User

Mati ;)



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Cze 2008

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2008-06-09, 22:09   

A ja sie musze od księdza dowiedzieć jednej rzeczy . Mianowicie podczas ślubu jest pytanie czy para młoda będzie chciała mieć potomstwo . No i jeżeli potomstwo już mają a niechcą mieć więcej dzieci a mimo wszystko uprawiają sex to czy w tym wypadku stosowanie środków antykoncepcyjnych jest uzasadnione :?: :?: :?:
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-09, 22:12   

Mtbor1111 napisa³/a:

No i jeżeli potomstwo już mają a niechcą mieć więcej dzieci a mimo wszystko uprawiają sex to czy w tym wypadku stosowanie środków antykoncepcyjnych jest uzasadnione :?: :?:



Antykoncepcja jest zawsze grzechem, bo jest to sprzeczne z prawami natury ... że niby nie takimi nas Bóg stworzył, według kościoła współżycie powinno prowadzić do prokreacji, środki antykoncepcyjne to uniemożliwiają.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com