Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-10-01, 10:14   Aparat na zÄ™by: czas, koszt, wygoda, Wasze doÅ›wiadczenia

Byłem dzisiaj u dentysty, który stwierdził że powinienem się zastanowić nad aparatem na zęby, ponieważ w "dolnym rzędzie" ulegają one stłoczeniu. W przeszłości nosiłem już aparat, ale taki zakładany tylko na noc, który niewiele pomógł. Dentysta proponuje aparat stały, za miesiąc mam kolejną wizytę, wypytam się o szczegóły. Chciałbym się dowiedzieć, jakie są wasze doświadczenia z aparatami na zęby (stałymi):
1. Przez jaki czas nosi siÄ™ taki aparat?
2. Czy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu (rozmawianie, jedzenie) ?
3. Ile płaciliście za aparat, czy jest on w jakiejś części refundowany?
4. Efekty, czy ten aparat rzeczywiście pomaga?
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

KillMySelf  

User


Wiek: 24

Do³±czy³a: 23 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-10-01, 12:18   

1. Zależy od tego co ci jest . Czasem rok, czasem 5 miesięcy.
2. Na początku będzie bolalo i ciężko będzie jeść. Czasem dentysta może powedzieć,że masz tego i tego nie jeść.
3. Zależy. Tu tez np. 800-1400 zl. Zalezy czy na samą góre ,czy dół czy na obie.
_________________
,,Na górze fiołki
Na dole KUPA
Moja głębia wygląda
Jak DUPA"
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-10-01, 12:57   

Co prawda sama nigdy nie nosiłam aparatu, ale wiele moich bliskich znajomych miało. Po zdjęciu aparatu efekty są na prawdę, moim zdaniem, niesamowite, bo każda osoba po noszeniu takiego aparatu 2-3 lata na prawdę miała piękne, proste zęby. Koszt jest różny i wydaje mi się, że u każdego ortodonty jest inaczej, na dodatek na pewno zależnie od Twojego zapotrzebowania na aparat. Czy przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu? Myślę, że to jak z każdym czymś nowym, co ze sobą robimy (kolczyk, fryzura, tatuaż, czy nawet wstawienie plomby) - na początku jest dziwnie i niekomfortowo, ale z czasem na pewno da się przyzwyczaić, początkowo sprawia to straszny ból, z tego co mi wiadomo.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-01, 16:59   

1. Na ogół minimum 2 lata
2. Na początku tak, później w ogóle, poza tym że resztki jedzenia w niego wchodzą i trzeba starannie czyścić. Poza tym dostaniesz specjalny wosk którym będziesz oblepiał zamki, bo mają one tendencję do wywoływania ran w jamie ustnej.
3. Z tego co wiem stałe aparaty są nierefundowane, zaś koszt jednego łuku wynosi od tysiąca w górę.
4. Tak, całkowicie prostuje zęby nawet tragicznie krzywe. Jeśli masz bardzo krzywe, to na pewno warto zainwestować, ale jeśli nie jest to wielki problem, to moim zdaniem nie warto, bo owszem zmiana będzie na lepsze, natomiast nie jestem przekonana czy współmierna do trudów i bólu który trzeba przeżyć.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com