Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-01-12, 18:16   

Ja mam wadę szkliwa i na lewej jedynce nawet na mlecznych zębach, od małego miałam taką kreskę. Nie jest to próchnica. Normalnie ilekroć zauważyłam, że się "robi" - szłam do dentysty na czyszczenie i zalanie, ale to się ściera, a pod aparatem to już w ogóle zrobiły mi się dwa wyżłobienia i na chwilę obecną nie jest do usunięcia. Poza tym - żadnych śladów, tylko czasem te białe plamy z tego "cementu" którym przytwierdza się zamki. Ale to do wyczyszczenia :D. Nosiłam 2 lata.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

karolinja  

Stały User

nom.



Wiek: 27

Do³±czy³a: 04 Gru 2010

Sk±d: to siê bierze?

   

Wys³any: 2011-01-14, 20:45   

u mnie to tam żadnych śladów po noszeniu nie ma teraz. miałabym takie kwadraciki białe, ale pani wszystko wyczyściła i tam rózne sztuczki ;)
 

anja415

Stały User


Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-18, 08:47   

ja bd mieÆ zakładany za tydzień i nie mogę się doczekaÆ! zawsze zęby to był jakiś tam mój kompleks, wada a czasem nawet powód złego samopoczucia a teraz może po upływie 2 lat to sie zmieni.
 

anja415

Stały User


Do³±czy³: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-18, 08:51   Co z aparatem?

Za tydzień założą mia stały aparat ortodontyczny. Szczerze mówiąc mam żółte zęy które trudno jest doczyściÆ, wiem że przed zakładanie bd miała usuwany kamień i poloerowanie. pani mówiła że ponoszę go 2-3 lata więc czy po zdjęciu aparatu zostaną mi ciemniejsze kwadraciki? odmyją się? a co do diety to co jedliście po założeniu? np tak w domu lub z czym mieliście kanapki do szkoły? i czy wgl je mieliście?
 

herubq3

User


Do³±czy³: 02 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-23, 14:40   

Mam pytanie ile tak mniej wiecej taki aparacik kosztuje ?
I ile musiałbym czekać na założenie tego czegoś od pierwszej wizyty ?
 

patkaa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Patkaa. ; )

Do³±czy³a: 13 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-23, 14:57   

Nie wiem jak to jest, zależy ile mas lat bo do ograniczonego wieku chyba do 13-14 lat aparat jest tańszy, jednak zawsze warto zainwestowac i miec ładny uśmiech. ;)

Damn napisa³/a:

od małego miałam taką kreskę



też takie coś mam na jedynkach, dentystka mówiła że trzeba na prawdę przy tym dbac o zęby i badała mi to i mówiła że jak na razie to jest ok.
_________________
Na raz - Mama Selita, na dwa - macie ten funk łykać. Na pięć, na siedem Selita sound system. Czujesz ? To ma iskrę!
 

Claudiaa.  

Stały User



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 17 Cze 2011

Sk±d: we mnie tyle mnie?

   

Wys³any: 2011-06-18, 00:03   

Sama noszę aparat początki były trudne, przez kilka dni jechałam na zupach i miękkich rzeczach, ale później przyzwyczaiłam sie i teraz nawet nie czuje go na zębach nie przeszkadza mi.
_________________
ZazdroszczÄ™ ci.
W każdej chwili
możesz odejść ode mnie.

A ja od siebie
nie mogÄ™.
 

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-21, 01:16   

Możecie mi powiedzieć jaki jest mniej więcej koszt aparatu?
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-06-21, 16:46   

Promyczek425 bardzo wiele zależy od ortodonty. Góra i dół to jakieś 3 tysiące za samo założenie, do tego dochodzi kilkanaście wizyt (ceny +/- 50-200 zł za jedną). Poza tym aparaty utrwalające. Ok. 200 zł za jeden. Całość wychodzi dobrych "kilka" tysięcy. Warto jednak zapytać u ortodonty do którego się wybierasz. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Dagha  

Stały User

Yeaa .



ImiÄ™: Daga .

Do³±czy³a: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-06-21, 20:41   

Oczywiście , że warto się poświęcić i mieć ładne ząbki .
_________________
Byłam [...] od niego mądrzejsza o pewne doświadczenie - ja naprawdę rzuciłam heroinę i wiedziałam, że jeśli człowiek decyduje się na ten krok, przestaje ględzić i po prostu robi to, co trzeba zrobić.
 

Claudiaa.  

Stały User



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 17 Cze 2011

Sk±d: we mnie tyle mnie?

   

Wys³any: 2011-06-21, 22:16   

Idzie na to kupę kasy, ale później uświadomisz sobie, że jednak było warto.
Bo zęby ważna rzecz ;)
_________________
ZazdroszczÄ™ ci.
W każdej chwili
możesz odejść ode mnie.

A ja od siebie
nie mogÄ™.
 

patkaa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Patkaa. ; )

Do³±czy³a: 13 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-21, 22:24   

Zgadzam się, lepiej wydac trochę kasy żeby wyglądac normalnie. Też sprawdzałam sobie u dentysty czy muszę miec, bo wolałam się upewnic, ale wszystko jest ok. ; )
Moja koleżanka i dwóch kolegów noszą aparaty, żaden wstyd mi nawet się to podoba, a na prawdę widac wielką poprawę !
_________________
Na raz - Mama Selita, na dwa - macie ten funk łykać. Na pięć, na siedem Selita sound system. Czujesz ? To ma iskrę!
 

Claudiaa.  

Stały User



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 17 Cze 2011

Sk±d: we mnie tyle mnie?

   

Wys³any: 2011-06-21, 22:30   

U mnie jest podobnie... Aż sama nie wierze, ze kilka drutów zdziałało takie rzeczy.
_________________
ZazdroszczÄ™ ci.
W każdej chwili
możesz odejść ode mnie.

A ja od siebie
nie mogÄ™.
 

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-22, 00:45   

Tylko niestety, chcieć a móc.. Zależy mi bardzo na ładnych zębach, to jest bardzo krępujące, kiedy nie można się naturalnie uśmiechać jak inni, tylko trzeba ukrywać ząbki.

Ale koszt jest ogromny, a póki co, nie mogę sobie na taki wydatek pozwolić :-(
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-06-22, 00:57   

Promyczek425 napisa³/a:

to jest bardzo krępujące, kiedy nie można się naturalnie uśmiechać jak inni, tylko trzeba ukrywać ząbki.

Ja nie mam idealnie prostych zębów, a nie przeszkadza mi to wcale a wcale w uśmiechaniu się.
_________________
meow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com