Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-08, 11:03   

DeSade napisa³/a:

Zastanawiające dlaczego uważasz, że moje rozumienie "obywatel świata", jest równie spłycone, jak u ciebie.


Może dlatego, że autarkia jest praktycznie niemożliwa do realizacji w tym kraju i tej cywilizacji?
¯eby żyć trzeba jeść, żeby jeść trzeba albo upolować albo zapłacić, żeby zapłacić trzeba ukraść albo zapracować, wykluczając, ze nie jesteś bandytą musisz pracować, jeśli pracujesz nie jesteś samowystarczalna, tylko uzależniona.
Polować nie można, bo ktoś musi ci wydać zgodę, musisz być w kole łowieckim, musisz opłacić to i owo itp. regulacje, zezwolenia odgórne.
Mieszkać tez musisz mieć gdzie, a jak nie masz to zimy nie przeżyjesz, żeby mieć gdzie musisz opłacać, jak siedzisz w schronisku to nie jesteś samowystarczalna...jesteś uzależniona od funkcjonowania społeczeństwa.

Pełna autarkia to chyba w jakiejś dżungli na Nowej Gwinei, gdzie jeszcze można życ jak ludzie pierwotni , jeść kiedy chcesz, polować za darmo, mieszkać gdzie chcesz, nie chodzić do pracy itp. ;)

DeSade napisa³/a:

Zdaje ci się jednak, że nie czytam książek. Ale czytam i to też poddałam odpowiedniej weryfikacji


I zweryfikowałaś już jaszczury jako nieistniejące?
Co do czytania książek, to sądząc po Twoich postach - czytasz całkiem dużo, tylko mam nadzieje, że nie Kortena i jego chore opowieści, jak to od neolitu jakieś magiczne rody przejęły władzę i trzymają ją do dziś? :oczami:
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-08, 11:46   

$karbówka napisa³/a:

Może dlatego, że autarkia jest praktycznie niemożliwa do realizacji w tym kraju i tej cywilizacji?



Mylisz siÄ™, nie w moim przypadku.
Jestem zbyt uduchowiona, żeby pracować. I mogę być uzależniona tylko od jednej osoby, to mi wystarczy, nie naruszając przy tym mojej wolności.
Poza tym moja mama mnie jeszcze kocha.
_________________
W miękkim futrze kota
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-08, 12:45   

DeSade napisa³/a:

Jestem zbyt uduchowiona, żeby pracować.


No, to ja nie wiedziałem, że Ty jesteś Sokrates, Budda i Gandhi w jednym...nie było tematu... :-)
 

Poczciwy Jojme

Wymiatacz



Do³±czy³: 09 Maj 2014

   

Wys³any: 2015-02-08, 13:13   

Chyba powinieneś już dawno zauważyć, że panna desade to taki zabawny twór naszego społeczeństwa. Kiedy to osoba jest tak rozpieszczana, że powoli zaczyna sobie wmawiać, że jest lepsza od innych, a cały świat to debile, a dlaczego? No właśnie nie wiadomo dlaczego pani desade czuje się lepsza od innych. Bo czyta książki? Bo studiuje jakieś filologie czy tam kulturoznawstwa? Niestety z tego wszystkiego się jej w główce poprzewracało i musi gdzieś dać upust swoim żalom, że cały świat to debile i tak sobie pisze w wolnych chwilach po forach w necie, używając dosyć zabawnej, gimnazjalnej stylistyki, która ma na celu ukazać swoją wyższość. PA£LO KOELO FORUM EMLODZI.COM

Koniec werdyktu!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-08, 13:53   

Dziękuję za piękną charakterystykę mojej osoby, zupełnie się z nią zgadzam.
To się nazywa egocentryzm. Dodam jeszcze- Dlatego nikt mnie nie lubi i muszę siedzieć sama w niedzielę czytając kolejną książkę z zakresu logiki.
_________________
W miękkim futrze kota
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-02-08, 14:24   

Poczciwy Jojme napisa³/a:

Chyba powinieneś już dawno zauważyć, że panna desade to taki zabawny twór naszego społeczeństwa. Kiedy to osoba jest tak rozpieszczana, że powoli zaczyna sobie wmawiać, że jest lepsza od innych, a cały świat to debile, a dlaczego? No właśnie nie wiadomo dlaczego pani desade czuje się lepsza od innych. Bo czyta książki? Bo studiuje jakieś filologie czy tam kulturoznawstwa?


Nigdy nie wiadomo.
Na pewnym forum był facet, który miał trzy konta ( z których jedno, to był kompletny debil, drugie gość z duża wiedzą z fizyki i matematyki, a trzecia opcja to chyba był niby koleś mieszkający za granicą ).
To, że się ktoś tak bawi na forum, nie znaczy, ze jest głupi, przeciwnie może być bardzo inteligentny, tak, że nabiera wiele osób.

Ja mam dwie wersje na temat DeSade:
- albo ona jest permanentnie na silnych antybiotykach
- albo sobie robi jaja
Tak czy inaczej, jak ją czytam to mogę się pośmiać :]
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com