Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

tomakeo  

Stały User

FTS



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 32

Do³±czy³: 25 Maj 2011

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-06-13, 13:12   

¦mierci się nie boję. Czasami wolałbym w ogóle się nie pojawić na tym świecie, a czasami wolałbym po prostu odejść z tego świata zapominając o wszystkich problemach.

Nie mam żadnej depresji ani jakiejś innej choroby psychicznej to dla sprostowania.
 

Hiawatha  

Wymiatacz



ImiÄ™: Brand

Do³±czy³: 01 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-13, 19:54   

To pewnie musi Ci być niezmiernie ciężko, skoro masz takie straszne problemy.

¦mierci się nie boję, boję się niedokończonych spraw, nie sprostowanych tematów. Nie wysłuchanych koncertów, nie spełnionych marzeń. Chociaż z drugiej strony jestem bardzo ciekaw "drugiej strony", czasem tak bardzo ciekaw, że jestem w stanie zaryzykować wszystko co mam.
_________________
Don't be a dick about the things u don't like

"Ty śmiejesz się z nich bo są inni, oni śmieją się z Ciebie, bo jesteś taka jak cała reszta"
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-14, 16:20   

tomakeo napisa³/a:


Nie mam żadnej depresji ani jakiejś innej choroby psychicznej to dla sprostowania.


To normalne, że czasem wątpimy. Każdy z nas ma chwile słabości.

Nie boję się samej śmierci. Co będzie po niej? Może nagroda, może kara, a może nic. Ważne jest to co zostanie po nas tutaj, co udało nam się zrobić. Czy z naszego życia coś będzie, czy kogoś wspomożemy, przydamy się do czegoś. Możliwe, że uświadomimy innych jak mają żyć, nauczymy kogoś czegoś. Ważne aby nasze życie było godne i abyśmy w chwili śmierci nie żałowali.
 

Czak_Filip  

User



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 29

Do³±czy³: 08 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-08, 16:38   

Nie boją się śmierci jako faktu że przestane istnieć (nie jestem wierzącą osobą).
Jestem troszkę ciekawy jak to będzie i co w ogóle będzie.
Tylko troszkÄ™ boje siÄ™ umierania. :-/
_________________
Wymyśliłem ten stan, zawieszony wśród miejsc
Możesz być tu zupełnie sam
Możesz ufać w dowolny sens
 

Pimpek  

User


Do³±czy³: 22 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 01:48   

Umiera ciało nie dusza więc... Co by nie było po śmierci będzie ciekawie :)...
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 09:08   

Bezpośrednio śmierci się nie boję, bo wiem, że po niej nic nie będę czuł, odpocznę.
Bardziej przeraża mnie fakt, że stracę kontakt z ważnymi dla mnie osobami, że nigdy nie będę mógł z nimi porozmawiać. Póki co dużo takich osób nie mam.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 09:29   

Ja nie boję się śmierci, tylko ją ignoruję. Poza tym czekam cierpliwie aż ktoś wykoncypuje eliksir wiecznej młodości.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 09:44   Re: ¦mierć

vialink napisa³/a:

No właśnie, co o niej myślicie? Dziwne pytanie ale, czy boicie się śmierci

nie, nie czuję lęku.

vialink napisa³/a:


Jak sobie wyobrażacie, to co się będzie działo po niej ...
Jestem ciekaw jakie macie podejście do tej sprawy :-)


w zasadzie przez dłuższy okres czasu interesowała mnie ta kwestia z punktu literatury i sztuki, więc mogłabym poopowiadać o paru;p ale generalnie w zasadzie nie przywiązuję się do żadnej, bo tak na prawdę nie wiem, która jest prawdziwa i czy w ogóle coś jest po śmierci, bo to też trzeba brać pod uwagę.
 

moniska97  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 19:31   

¦mierci się raczej nie boje. . Raz sie zastanawiam dlaczego żyję, dlaczego jestem w takim kraju, rodzinie itp. a nieraz sie cieszę ze mam zycie itp.
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-08-22, 20:00   

a czego tu się bać ? Jesteś i Cię nie ma, co przeżyłem to moje, czego nie przeżyje to trudno. Nie można się bać czegoś, czego jeszcze nikt z nas na swojej własnej osobie nie doświadczył. A co jest po śmierci tego też raczej na 100% nie wie nikt.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

ider  

User



Imię: £ukasz

Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-22, 20:43   

Po co myśleć o śmierci? Lepiej zastanawiać się nad życiem, co możemy zrobić lepiej itp. Ja jestem jak to nazywam realnym optymistą, widzę co się dzieje, rozumiem to, ale za bardzo się tym nie przejmuję, możemy starać się coś zmienić, ale przed niektórymi rzeczami i tak nie uciekniemy więc po co się nimi przejmować?
_________________
Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.

— Albert Einstein
 

Jarmu  

Wymiatacz

Dziwnie normalny



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 21 Sie 2011

Sk±d: Gliwice

   

Wys³any: 2011-08-22, 23:20   

¦mierć... Nie boję się jej i w sumie jestem Ciekaw co się dzieje tak naprawdę z człowiekiem po śmierci. Czy to niebo i piekło to prawda czy tak naprawdę jest nicość? Bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tego co mogło by się dziać z duszą ludzką po śmierci.
Mimo iż tak bardzo mnie to ciekawi to nie jest mi śpieszno do śmierci i im później przyjdzie tym lepiej :mrgreen: .
_________________
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.
Joanne Kathleen Rowling
 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2011-08-23, 18:09   

Jedyne czego się boję, to, że będę umierać w cierpieniu. Najlepiej byłoby, gdybym zasnęła i już się nie obudziła.
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-08-24, 03:37   

Odpowiedziałam gdzieś tutaj
Kod:
http://www.e-mlodzi.com/czy-boicie-sie-smierci-vt1379.htm
w takiej postaci

Cytat:

Nie boję się śmierci ani bólu, który mi może w czasie umierania towarzyszyć. Nie odczuwam też strachu przed tym, że po śmierci nic nie będzie. Jedynie ciekawi mnie to zagadnienie-bo skoro żyłam na tym świecie, miałam świadomość a nagle wszystko znika. Ot, tak. Nie ma mnie. Moja świadomość po prostu wygasła. Bardziej to ciekawe niźli przerażające. Strachu przed śmiercią nie odczuwam, bo niejako żyję z widmem śmierci na co dzień. Cóż, shit happens, z przymusu przyswoiłam sobie obraz śmierci. W żadnym wypadku nie czekam na śmierć z otwartymi ramionami, ale przyjmuję to jako fakt-każdy w końcu umrze, więc dlaczego bać się czegoś, co nieuchronne?


(swojÄ… drogÄ…, czy nie jest to powielenie tematu?)
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Lyssa  

Stały User

Córka Nocy



ImiÄ™: Paulina

Do³±czy³a: 25 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-08-24, 09:09   

O śmierci myślę i się jej nie boję. Wiadome jest, że każdy kiedys umrze, więc nie ma sensu się bać.
Co będzie po niej... Podejrzewam, że nic. Pustka. Nie będzie żadnego nieba/piekła/czyśćca/życia w innym ciele.
_________________
Owszem, jestem teraz wolny,
ale tak samo wolny byłem w więzieniu,
bo wolność to stan ducha.

~Paulo Coelho "Zahir"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com