Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-26, 09:05   

Mimo, że nie lubię tego rodzaju filmów, to ten szczególnie przypadł mi do gustu. ¦wietny klimat, niesamowicie ukazana rzeczywistość Pandory . Szkoda tylko, że szablonowe zakończenie, no ale generalnie polecam.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-02-27, 00:47   

Właśnie dzisiaj obejrzałam, albo raczej dopiero. Nie przepadam za tego rodzaju filmami, ale ten film to po prostu magia, poezja i ... brak słów. Film wciąga i wzbudza wielkie emocje, że trudno wyrazić w słowach. Pierwsze 30 min po seansie zachowywałam się jak podekscytowana nastolatka, która właśnie zobaczyła Pattinsona na ulicy i się z Nim całowała ;d Takie porównanie mi wpadło do głowy, przepraszam ^^
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-02-27, 11:07   

alpen. napisa³/a:

Pattinsona na ulicy i się z Nim całowała



Z takim brzydkim człekiem?
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-02-27, 11:21   

Nie będę się bawiła w statystyki, ale po 'Zmierzchu' dziewczynom się rzuciło na mózg ;p Bynajmniej nie uważam, że to ideał i do jego fanklubu nie należe ;]
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Kasiula260  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-02, 18:38   

Avatar mi się bardzo podobał...Mój M. mnie namówił żebyśmy poszli i na prawde było warto... ;)
Magiczny film... :-)
_________________
Droga miłości to najpiękniejsza droga w życiu... :*
 

MaryÅ›ka  

Wymiatacz

Dupa.



Imię: Jak wyżej.

Do³±czy³a: 01 Mar 2010

Sk±d: Tomaszów

   

Wys³any: 2010-03-02, 18:41   

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego.
Został tak okrzyknięty, że wręcz już wyrobiłam sobie zdanie na temat tego filmu z samych recenzji i opowiadań. A tu takie zaskoczenie.
Były dłużyzny, efekty faktycznie fajne, ale nie jakies powalające.
Fabuła dosyć banalna . Jedyne co w 100% mi się podobało to dźwięk.
_________________
¦miech jest jak sól, życie bez niego nie smakuje.
_________________
Eminem <3
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-03-02, 19:16   

Był całkiem okey. Spodziewałam się czegoś o wiele, wiele gorszego.
Niektóre postacie zbyt przerysowane. Drażnił mnie również wygląd wiadomych stworzeń.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

nietutejsza  

Stały User



ImiÄ™: Agu

Wiek: 33

Do³±czy³a: 18 Mar 2010

Sk±d: Choczewo

   

Wys³any: 2010-03-18, 23:28   

Uwielbiam świat w Avatarze. To coś niesamowitego, mogłabym patrzeć na ten las godzinami i ciągle odkrywałabym coś nowego. Uważam, że warto obejrzeć Avatara chociażby dla popatrzenia na ten cudowny świat. Czytałam, że ludzie w Ameryce mają przez niego depresję, kiedy porównują go z prawdziwym światem, w którym przyszło im zyć.
Sama fabuła właściwie też niczego sobie. Chociaż dziś to ciężko dogodzić ludziom.
_________________
Arctic Monkeys - polska strona fanów
http://www.arcticmonkeys.pl/
Zapraszam!
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-19, 22:08   

Miło się go oglądało.
Ale jak to 3D - całkowicie nie myślą o osobach, które noszą swoje własne okulary! Te okulary nie trzymają się twoich własnych! Efekty są beznadziejne!
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-03-19, 23:40   

nietutejsza napisa³/a:

Czytałam, że ludzie w Ameryce mają przez niego depresję, kiedy porównują go z prawdziwym światem, w którym przyszło im zyć.


Oni mają ze wszystkim depresję. Moim zdaniem jest to naród, którym najłatwiej manipulować.

Cytat:

Ale jak to 3D - całkowicie nie myślą o osobach, które noszą swoje własne okulary! Te okulary nie trzymają się twoich własnych! Efekty są beznadziejne!


Wtedy to już efekt 4D :) ale innej opcji nie ma ;)
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-03-20, 13:18   

nie podobał mi się jakoś szczególnie, ot, dobra sobie bajka.
siedzialam tym kinie, na ostatnich siedzeniach, piłam piwo i się głupio tylko śmiałam.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-30, 14:14   

Kampanie reklamowe są tworzony z dwóch powodów: albo opiewają rzeczywiście dobre dzieło (co bardzo rzadko niestety się zdarza, bo dobre produkcje zazwyczaj są mało znane, gdyż sponsorzy i tak nie łudzą się, że mało wymagająca większość odbiorców je zrozumie), albo opiewają dzieło mocno średniej jakośc, aby zwiększyć jego oglądalność, czego przykładem jest właśnie Avatar. Po przeczytaniu wielu dyskusji na forach i recenzji na straonch internetowych byłam pewna, że film zapewni mi przynajmniej godziwą rozrywkę: da miłe wrażenia dla oka i ucha (i w sumie jedynie muzyka jest tym elementem filmu, do którego nie mam zastrzeżeń), jak i dla ducha (zaskoczy mnie wciągającą fabułą, ciekawymi postaciami, jakimś przekazem). Tymczasem już w połowie miałam ochotę ten film wyłączyć - z nudów.

Na temat grafiki i efektów specjalnych nie będę się wypowiadać, ponieważ nie widziałam filmu w 3D, więc sądzę, że moja ocenia nie będzie obiektywna. Co zaś się tyczy fabuły, to mamy tutaj prosty przepis na tani amerykański hit: są "dobrzy" i "źli", jeden ze "złych" jest w rzeczywistości "dobry", zakochuje się w rzeczywistych "dobrych" (a w szczególnoście jednej "dobrej") i ratuje świat "dobrych" od zagłady zgotowanej im przez tych "złych" - całość ogólnie rzecz biorąc tak przewidywalna, że aż człowiek zastanawia się, czy Amerykanom naprawdę skończyły się już pomysły, że muszą ciągle powielać to samo. Do tego koszmarnie przerysowani, sztuczni bohaterowie (co widać nawet w ich grze), a naiwność głównego nieskutecznie próbuje zapełnić luki w fabule. Już od jego pierwszego (oczywiście niezbyt dobrego, coby zmylić bardziej naiwnych odbiorców) spotkania z Neytiri można domyślić się, że ta para się w sobie zakocha, a ich miłość przezwycięży wszystko (czy tylko mi chce się wymiotować, jak widzę podobny scenariusz?). Dobrze zarysowani są tylko główni, reszta to "sztuczne tło", nie ma wątków pobocznych. Denerwuje mnie jeszcze cała ta pseudo-filozoficzna otoczka idealnie zarysowującego się w nim mitu (mitu!) "dobrego dzikusa". Zarówno ludzie jak i Na'vi zostali ukazani jako rasa wyjątkowo okrutna, przy czym infantylizm i wyjątkowa niezgodność sposobu życia Na'vi z kulturą współczesnych nam dzikich plemion jest wprost porażająca (śmiem nawet stwierdzić, że gdyby Na'vi istnieli, szybko wybiliby się wzajemnie). Wielokrotnie czytałam opinie ludzi, którzy chcieliby zostać Na'vi i byłam pewna, że będzie dane mi zmierzyć się z ciekawie ukazaną, choć jedynie wykreowaną kulturą, innym światem, stylem życia, filozofią czy choćby religią - a to wszystko już było, było, było, tylko ze względu na swoją kompletną nieżyciowość się nie sprawdziło. Ponoć niektórzy przy oglądaniu filmu przeżyli swoiste katharsis. Ja czekałam na jego koniec i na obiad. Systemy filozoficzne ludów pierwotnych są dla mnie często przesycone mądrością, której niestety nie widziałam w "Avatarze". Mam wrażenie, że twórcy skupili się bardziej na grafie i ładnych oczach Neytiri, niż na tym, co rzeczywiście film mógłby sobą przekazać.

Jak dla mnie film do obejrzenia na raz i to tylko wtedy, gdy nie ma siÄ™ akurat niczego lepszego do roboty.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

pulpecjaa  

User

Mysiunaa



ImiÄ™: M.

Wiek: 30

Do³±czy³a: 15 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-04-01, 16:56   

idąc na niego do kina myślałam, że sobie pośpię :-D ale się nie dało :-P fajny film ;)
_________________
`ale nie jest źle przecież wiem że i tak kochasz mnie wszak i ja kocham ciebie i tak`.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-05-26, 11:45   

Avatar mnie oczarował. W 3D, w zwykłym kinie i na komputerze... Nie uważam że był świetny, po prostu mnie oczarował. Nie było tu świetnej fabuły, genialnej gry aktorskiej, genialnych rozwiązań... Ale ten film mnie oczarował.

Nataniel napisa³/a:

Jak dla mnie film do obejrzenia na raz i to tylko wtedy, gdy nie ma siÄ™ akurat niczego lepszego do roboty.



Ok raz w pewnym sensie mogę się zgodzić z tobą. Ale Avatar jest wart obejrzenia, mimo wszystko ten film był chętnie oglądany na całym świecie.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

krasnal12  

Wymiatacz



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 04 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 13:57   

Mówiąc szczerze mam mieszane uczucia co do tego filmu. Fakt, jest ciekawy. Efekty - fajne, dźwięk też, ale ogólnie spodziewałam się czegoś lepszego. Tak go reklamowali i w ogóle a okazał się nie tak wspaniały jak się zapowiadał. Jakieś tam wrażenia były, nie powiem że kiepskie, ale... czegoś mi brakowało. Nie wiem czego.
Oceniając jednak całościowo film warty obejrzenia.
_________________
I believe in nothing.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com