Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-10-06, 19:39   

Ja niestety w dzieciństwie nie miałem takich wygód jak CN czy FoxKids.

Był Polsat, TVP1, 2 i TVN.

To mi jednak wystarczało i cieszyłem się z tego, co mogłem :P.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-06, 19:49   

Zapatrywałam się w Reksia, Bolka i Lolka, Myszkę Miki, Scooby Doo, Kaczora Donalda itd.
Scooby Doo obudził we mnie pasję do podróżowania i rozwiązywania przeróżnych zagadek, a także do historii. Tej pasji trzymam się kurczowo do dziś dzień.. Nie wiem co by było gdybym urodziła się później.. pasjonowałabym się praniem każdego, komputerami lub śpiewaniem utworów Hany Montany. Ja w przeciwieństwie do 'dzisiejszych dzieci' prowadziłam intensywne życie towarzyskie. Właśnie dzięki bajkom. Zabawa w podchody w osób trzydzieści gdzie każdy był inną postacią animowaną i nie mogliśmy mówić do siebie po imieniu, zabawy w chowanego na tych samych zasadach czy w berka i łapiąc kogoś trzeba było robić ruch rękoma jak w Dragon Ballu.
Potem oglądałam Ludwiczka, Odlotowe Agentki, Gdzie jest Andy i Dzieciaki z klasy 402. ¦wietne bajki, aczkolwiek nic do mojego życia nie wniosły, bo byłam już za stara.

I jeszcze.. jak mogłam zapomnieć :wstyd:
HARRY POTTER.. przecież to na nim opierało się 3/4 zabaw, gdzie huśtawki były miotłami, kijki różdżkami, a wszystko co było tajemnicze i mroczne miejscem spotkań fanów. Poza tym gdy w nocy strach było zasnąć, wystarczyło wyciągnąć swoją 'różdżkę' spod łóżka i wyczarować coś co będzie chroniło (nie wiem czy to był patronus, ale nie sądzę, bo on pojawiał się chyba w późniejszych częściach, kiedy byliśmy już duzi) i można było spać spokojnie.

Teraz lecę na Nie ma to jak statek/hotel. No i na HP oczywiście

Też najchętniej nie dopuściłabym do tego, żeby moje dziecko nie oglądało tej durnoty, no ale wiem, że tak się nie da i będę musiała po prostu walczyć, żeby nie wyrósł na debila, czyli poświęcać w cholerę czasu na zabawę, a nie używać tv jako nianię..
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-10-06, 20:01   

\\Jest już podobny temat,scalam.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-10-06, 20:13   

dzilu96, Chciałabym Cię uprzejmie poinformować, że "bajki", które wymieniłaś to Anime. Więc temat powinien być scalony z tamtym tematem.
Ale kto by się tam przejmował... skoro user mówi że "bajki", mimo że nie wie co to, to mod musi temat dać do bajek zamiast tam, gdzie pasuje lepiej.

:facepalm:

I ogólnie to już Cię nie lubię za "bajkę".
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-10-06, 20:23   

Qukułka,odpowiedzi jasno wskazywały na bajki.Nie jestem znawcą anime,a treść ani nazwa tematu również nic o tym nie mówią.Jeśli coś Ci się nie podoba to pw. ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-10-06, 20:30   

@ten wyżej

Wiem, że to anime...
Tak więc wybacz mi, jeśli określeniem anime "bajką" obraziłem Cię.
Słowem "bajka" określam seriale/filmy z przekazem dla dzieci, często animowane.
Dla mnie jest to po prostu potoczna mowa, czy musimy być zawsze oficjalni i trzymali się słownika ?
Nie mówię, oczywiście, że nie należy stosować się do zasad ortografii i stylistyki, ale jedno czy dwa potoczne określenia to chyba nie powód do zwracania uwagi...

@mist
Harrego Pottera nigdy nie lubiłem i zawsze mnie irytował, właściwie nie wiem czemu...
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-06, 20:38   

dzilu96 napisa³/a:

Harrego Pottera nigdy nie lubiłem i zawsze mnie irytował, właściwie nie wiem czemu...


też nie wiem ;)
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-10-06, 21:21   

mist napisa³/a:

dzilu96 napisa³/a:

Harrego Pottera nigdy nie lubiłem i zawsze mnie irytował, właściwie nie wiem czemu...


też nie wiem ;)




Może byłem za młody, albo za stary na harrego pottera...
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-10-06, 22:59   

dzilu96 napisa³/a:

Słowem "bajka" określam seriale/filmy z przekazem dla dzieci, często animowane.


A widzisz, anime często bywają właśnie nie dla dzieci.
Może te serie co wymieniłaś nie są zbyt ambitne, ale jednak to anime.

madeline134 napisa³/a:

odpowiedzi jasno wskazywały na bajki.Nie jestem znawcą anime,a treść ani nazwa tematu również nic o tym nie mówią.


To że wszyscy mówią że krowa lata, nie znaczy, że jest ptakiem.
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-10-07, 07:33   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

A widzisz, anime często bywają właśnie nie dla dzieci.
Może te serie co wymieniłaś nie są zbyt ambitne, ale jednak to anime.



Pokemony, Beyblade, Dragon Ball- ( nie oglądałem w dzieciństwie, ale jak byłem starszy to obejrzałem) - uważasz to za nieambitne produkcje ?

Wiem, Code Geass, Death Note - to nie jest przekaz dla dzieci.
Ale takie anime nie jest emitowane o 7 rano czy 19 wieczorem, Death Note na AXN Sci Fi chyba o 2 w nocy kiedyś było, jaki sześciolatek by to oglądał ?

Cofnij się do swojego dzieciństwa i powiedz, co oglądałaś.

I tak dla jasności, to jestem płci męskiej :).
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-10-07, 08:33   

dzilu96 napisa³/a:

I tak dla jasności, to jestem płci męskiej :).


Kobiety zazwyczaj nie majÄ… na imiÄ™ Piotr. ;)
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-10-07, 11:08   

dzilu96 napisa³/a:

Pokemony, Beyblade, Dragon Ball- ( nie oglądałem w dzieciństwie, ale jak byłem starszy to obejrzałem) - uważasz to za nieambitne produkcje ?


Tak, uważam to za serie mało ambitne. Może po prostu troszkę więcej tego widziałam?

dzilu96 napisa³/a:

jaki sześciolatek by to oglądał ?


¯aden i żadnemu sześciolatkowi nie każę tego oglądać.

dzilu96 napisa³/a:

Cofnij się do swojego dzieciństwa i powiedz, co oglądałaś.


Oglądałam Dragon Ball'a. Ale to nie znaczy, że anime ewoluowało w bajkę tylko dlatego, że oglądałam to jako dziecko (w dodatku ocenzurowane).

dzilu96 napisa³/a:

I tak dla jasności, to jestem płci męskiej :).

Za to przepraszam. Z rozpędu, patrząc po avie tak mi się napisało.
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-10-07, 16:25   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Tak, uważam to za serie mało ambitne. Może po prostu troszkę więcej tego widziałam?



Wiesz, ja na anime się nie znam, to o czymś, czego nie widziałem, nie będę dyskutował.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Oglądałam Dragon Ball'a. Ale to nie znaczy, że anime ewoluowało w bajkę tylko dlatego, że oglądałam to jako dziecko (w dodatku ocenzurowane).



Będąc przedszkolakiem, lepiej oglądać bajki, które wnoszą coś do mózgu małego człowieka, ot co.

Znalazłem tutaj ciekawy kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=7zUXuqoo7lU
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-10-07, 17:39   

Bajki czytam, oglądam kreskówki, czy filmy animowane lub też anime;)
Ulubione pełnometrażowe: niezapomniany "Król Lew", wzruszająca "Piękna i Bestia", "Pocahontas", nowatorski "Wall-e" (nie żywię szczególnie ciepłych uczuć dla sequeli "Króla Lwa" i "Pocahontas") japońskie kino: "Księżniczka Mononoke", "Spirited Away" (cudo!!!!!!!).
Ulubione animki "na dobranoc": Gumisie, Beyblade, Czarodziejka z Księżyca, Muminki.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

alabama  

Mega wymiatacz

Why so serious?



Do³±czy³a: 05 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-10-11, 20:49   

A ja akurat miałam te Fox Kids. Najbardziej lubiłam Atomówki <3 , Toma i Jerry'ego, <3 i Księżniczka Sissi. <3
Do dziś fajnie coś takiego pooglądać.
Pamiętam jak miałam pięć lat, i siostra zawlokła mnie do pokoju, żebym pooglądała "Gęsią Skórkę". Siedziałam pod kocem, kiedy siostra co chwilę wybuchała śmiechem. :niepewny:
_________________
"Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie."

"If you want to make God laugh, tell him about your plans."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com