Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-28, 11:51   Bajka dzieciÅ„stwa

Kto z nas nie oglądał bajek mając kilka lat? Zapewne znajdą się takie osoby, ale jednak oglądanie bajek to nieodzowna część dzieciństwa większości dzieciaków. Jaka bajka zapadła wam najbardziej w pamięć, którą wspominacie najlepiej i kojarzycie właśnie ją z dzieciństwem?


Lubiłem oglądać bajki, jedne lubiłem bardziej, inne mniej. Bajka, którą oglądałem zawsze były Pokemony. Nie był to najwcześniejszy etap, mojego dzieciństwa, ale jeszcze okres kiedy bajki sprawiały radość. Na punkcie pokemonów manię miał każdy z mojego otoczenia. Nagrywanie każdego odcinka, kupowanie lizaków z naklejkami. Coś pięknego^^. Teraz pokemony już nie cieszą, ale wspominać można :)

Dobrze, że nie urodziłem się z 10 lat temu, bo to co teraz telewizja proponuje dzieciakom do oglądania to żenada. Wszystko za sprawą programów typu Mini mini, ZigZap itp. Z tym, że nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie takich programów i tu się robi problem z małą ilością bajek. Zresztą bajki na tych programach to też dobre nie są, albo typowo dla dwulatka w stylu Teletubbies bądź przesiąknięte przemocą. No i cały cykl filmów typu Hana Montana. Miło mi się oglądało bajkowe kino na TVN, swego czasu Canal+ był niekodowany rano i diabelski młyn też oglądałem z przyjemnością.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

Ostatnio zmieniony przez Grabarz91 2010-12-28, 12:18, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-12-28, 12:11   

Tabaluga, Gumisie :D
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-12-28, 12:16   

http://www.e-mlodzi.com/bajki-bajeczki-vt13357.htm
mysle ze mozna to podpiac.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Zorina

Wymiatacz

nonkoformistka



ImiÄ™: Iwona

Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Wrz 2010

Sk±d: z wyobra¼ni

   

Wys³any: 2010-12-28, 12:16   Bajka dzieciÅ„stwa

Ja pamiętam że byłam zakochana w małej księżniczce.
Lubiłam seriale animowane Disneya -Aladyna ,Małą syrenkę ,101 dalmatyńczyków.
Przepadałam za Smerfami.
Kulfon i Monika -to był hicior mojego dzieciństwa.
Jeszcze w liceum oglądałam kreskówki-Odlotowe agentki i najbardziej przeze mnie lubiany Lucky Luck Samotny kowboj.
PS. Mam wrażenie że był już podobny temat.
_________________
"Marzenie o czymÅ› nieprawdopodobnym ma swojÄ… nazwÄ™.
Nazywamy je nadziejÄ… "
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-12-28, 12:19   

Faktycznie temat dość podobny. Proszę moderatora o podpięcie :)

//Scalone
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

tajtida  

User



ImiÄ™: Sylwia

Do³±czy³a: 31 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-12-28, 13:32   

Smerfy i Gumisie :mrgreen:
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-12-28, 13:38   

Atomówki, Gumisie, Smerfy, Pszczółka Maja, Kulfon i Monika, Tom i Jerry, Pokemony, Czarodziejka z księżyca, Muminki.
Najbardziej mnie śmieszyła bajka Tom i Jerry nawet teraz czasami obejrzę.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

ooo

Wymiatacz



Do³±czy³: 15 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-03-16, 16:02   

Oglądam różową panterę
Niezwykłe przygody Flapjacka
Tom i Jerry
Na razie takie oglądam tylko, chociaż to są moje ulubione.
Ale oglądam tez inne, ale niestety nie pamiętam tytułów. Na pulsie często lecą wieczorem i rankiem Królik Bugs
_________________
:)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-05, 08:18   

Zdecydowanie najbardziej utrwaliły mi się produkcje Disneya. Uwielbiałam je i często zdarzało się, że takie bajki jak Zakochany kundel, Mulan, Król Lew, Królewna ¦nieżka, Anastazja- znałam na pamięć.
Prócz tego Zwariowane melodie, Tom&Jerry, Johny Bravo, Czarodziejki z Księżyca, Laboratorium Dextera, Dragon Ball, Odlotowe Agentki, ¦wiat według Ludwiczka, Przygody Baltazara Gąbki, Pszczółka Maja, Reksio, Tabaluga, Kubuś Puchatek, Scooby Doo, Krecik, Przygody Kota Filemona, Miś Uszatek, Naruto, Pokemony
Z pewnością wszystkie te produkcje umilały mi dzieciństwo.
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-05, 09:15   

Ostatnio trafiłam przypadkiem na YT na to: http://www.youtube.com/watch?v=i6LkrSHL2pA
Nie wiem czy ktoś ma wobec tej bajki podobne odczucia, ale dla mnie to kwintesencja dzieciństwa. Od momentu wciśnięcia 'play' przeniosłam się całkowicie o te kilkanaście lat wstecz, okazało się, że znam ją na pamięć, mogłam powtarzać dialogi za bohaterami. Niesamowite uczucie, prawdopodobnie miałam tę bajkę na VHS i oglądałam ją w dzieciństwie mnóstwo razy. Na chwilkę znowu miałam 7 lat, blond kucyki i kubek kakao w ręku. Magia. :-)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-05, 10:32   

Ja wciąż mam najstarsze wersje bajek Disney'a w rodzinnym domu na VHS. W tym niezastąpioną i najstarszą Królewnę ¦nieżkę. :-) Kurcze, chyba zajmę się zgrywaniem ich na płyty DVD. Klimat niezastąpiony i jak dla mnie świetny sposób na wszelakie smutki. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

eli  

User



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-09, 14:12   

¦wiat według Ludwiczka. Darzę tę bajkę dozgonną miłością. Jest pełna humoru i nie tak głupia, jak większość. Jak zdarzy mi się jeszcze gdzieś natrafić, to oglądam. Mam wiele dobrych wspomnień z nią związanych.
_________________
I came to this world with nothing
and I leave with nothing but LOVE.
Everything else is just borrowed.
 

kalaputa  

User

Dance Of Eternity



ImiÄ™: Damien

Wiek: 31

Do³±czy³: 06 Maj 2012

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2012-05-09, 16:59   

Moje dzieciństwo bardzo kojarzy mi się z bajkami. Pamiętam jak oglądało się praktycznie wszystko co leciało na Cartoon Network, o dziwo jakoś nie przepadałem za np ¦wiatem według Ludwiczka, mimo, że teraz bardzo ją lubię. Najmilej wspominam bajki typu Chojrak-Tchórzliwy Pies, Johny Bravo, Laboratorium Dextera, Mroczne Przygody Billyego i Mandy, całą serię Looney Tunes, Diabelski Młyn. Jednak najbardziej zapadło w pamięci to, jak chodziłem z młodszym bratem do chrzestnego oglądać Dragon Ball bodajże na RTL 7 no i oczywiście nałogowo oglądałem Pokemon i Power Rangers :)
Natomiast aktualnie nadal zostało mi coś z dziecka i się tego nie wstydzę, strasznie lubię bajki, najczęściej jest to Spongebob, Wyspa Totalnej Porażki, Niezwykłe Przypadki Flapjacka, Chowder, Fineasz i Ferb, Wróżkowie Chrzestni, no i te bajki z dzieciństwa, które jeszcze gdzieś nadają, ale to już nie ta sama przyjemność, bo znam 90 procent odcinków :P
_________________
http://www.e-mlodzi.com/i...2175.htm#632783
 

karia22

User


Do³±czy³: 21 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-21, 15:16   

moje ulubione bajki to muminki, gumisie i smerfy :-)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-12-21, 15:44   

Wciąż oglądam bajki, w niedziele zazwyczaj z rana.
Lubię denerwować moją rodzinę, przełączając często na Scooby Doo.
Nic nie poradzę na to, że filmy dla dorosłych są dla mnie mało ciekawe i trochę się przy nich nudzę.
Teraz namiętnie oglądam Niezwykłe Przypadki Flapjacka, Wróżkowie Chrzestni, Fineasz i Ferb, Pan kot.

I okrutnie się przy nich śmieję.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com