Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Disarray  

Stały User

Chaos myśli...



Do³±czy³a: 13 Wrz 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-09-23, 23:31   

Kochałam Muminki! W sumie to nadal je kocham chyba... Włóczykij - moja dziecięca miłość : D Ale ogólnie to lubiłam też Smerfy.
_________________
"Everything that kills me, makes me feel alive."
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2013-11-26, 18:39   

W dzieciństwie z pojedynczych filmów najbardziej lubiłem bajki Disneya, jak "Piotruś Pan", "Król Lew", "Piękna i Bestia", "Aladyn", "Pinokio". "Piotrusia Pana" do dziś uważam za najzabawniejszą pełnometrażową animację Disneya i za jedną z najlepszych w ogóle.

Z seriali animowanych uwielbiałem "Gumisie", "Muminki", "Wyspę Niedźwiedzi", "Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda", "Brygadę RR" i "Toma i Jerry'ego" przy czym "Gumisie" i "Brygadę" ze względu na przygody, "Kaczora Donalda" i "Toma i Jerry'ego" ze względu na humor, a "Muminki" i "Wyspę Niedźwiedzi" ze względu na niesamowity klimat - można powiedzieć, mroczny, surrealistyczny i psychodeliczny. A "Wyspa Niedźwiedzi" to dobranocka jedyna w swoim rodzaju, bo post-apokaliptyczna.

Chociaż trzeba przyznać, że i niektóre krótkometrażowe filmy z Myszką Miki miały mroczny klimat, np.
http://www.youtube.com/watch?v=K-JlevnccDk
czy
http://www.youtube.com/watch?v=LNuq5v7INeo
"Haunted House" to w ogóle chyba pierwszy film łączący horror z komedią. I być może to inspiracja dla "Paranormal Activity". ;)

W ogóle Disney to mistrz horroru.

slow napisa³/a:

produkcje Disneya. Uwielbiałam je i często zdarzało się, że takie bajki jak Zakochany kundel, Mulan, Król Lew, Królewna ¦nieżka, Anastazja- znałam na pamięć.


"Anastazja" nie jest filmem Disneya. Tylko naśladuje styl tego studia, przez bycie animowanym musicalem.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-26, 18:43   

Hm.. Uwielbiam stare bajki Disney'a. Krecik, Zaczarowany Ołówek, Koziołek Matołek, Przygody Kota Filemona, Smerfy, Kulfon..
_________________
Enjoy capitalism!
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-05-29, 23:20   

W dzieciństwie często oglądałem z siostrą animowaną "Królową ¦niegu" i był to jeden z moich ulubionych filmów, tylko że gdy wspominałem go po latach, to nie znałem roku ani kraju produkcji, a wiedziałem, że na pewno powstało wiele filmowych adaptacji tej klasycznej baśni Andersena. W końcu znalazłem - był to film produkcji ZSRR (co mnie dość mocno zdziwiło) z 1957 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=dvZWq7c0nBQ - oglądał ktoś ten film w dzieciństwie?
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-12, 14:36   

Tom i Jerry <3 Moja ulubiona kreskówka. Zdarza mi się oglądać do dzisiaj, jak trafię na nią w tv.
 

Salomea  

Stały User


ImiÄ™: Adela

Wiek: 23

Do³±czy³a: 01 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-08-12, 14:57   

Pinky i Mózg <3
 

Skrux  

User


ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 24 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-03-26, 08:35   

Ach te bajki :D mam tyle lat a dalej uwielbiam je oglądać. Ja dzisiaj poluje na Pulsie na "Garbi - super bryka" jest o 12:10. Mega fajny film, do obejrzenia z dzieciakami. A wieczorem smerfy 2 na polsacie :D
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2016-04-30, 17:39   

Kung Fu Panda. Widzieliśmy jedynkę, dwójkę, na trójkę w weekend skoczymy do kina, a póki co oglądamy serial Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości na pulsie 2, leci od poniedziałku do piątku o 17.00
_________________
:)
 

DerekLieb8

User

Seniors



ImiÄ™: Gloria

Wiek: 33

Do³±czy³: 12 Maj 2016

Sk±d: ToruÅ„

   

Wys³any: 2016-05-12, 15:21   

A co teraz ciekawego dla dzieci grajÄ… w kinie?
_________________
Wyspa muzeów ::: synteza sztuki z pięcioma obiektami muzealnymi
 

Skrux  

User


ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 24 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-06-30, 20:35   

Co w kinie graja to przyznam, że nie wiem. Ale wiem co jest w telewizji :D Np Avengers: zjednoczeni fajna bajka o superbohaterach. A wiadomo, że dzieciaki je lubią. Na Pulsie2 od poniedziałku do piątku jest ta bajka.
 

fenek  

Stały User


Do³±czy³: 01 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-07-29, 13:55   

W listopadzie czy grudniu będzie kilka animacji w kinach (Trolle, Moana, Kubo i dwie struny).
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-07-30, 20:50   

Oglądam wszystkie bajki disneya i disney pixar odkąd tylko mama kupiła mi pierwszą kasetę VHS z Królem Lwem w '97, do kina chodzę wyłącznie na bajki. Czekam z niecierpliwością na Moanę, w Polsce pt: Vaiana: Skarb Oceanu.
Jeśli chodzi o seriale to Pora na Przygodę
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

fenek  

Stały User


Do³±czy³: 01 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-09-23, 15:40   

A tak w ogóle, to to są filmy animowane, a nie żadne, "bajki, bajeczki", wy analfabeci ;)
 

Patrykus  

User



Do³±czy³a: 08 Wrz 2016

   

Wys³any: 2017-01-24, 19:52   

u mnie to różnie bywa z bajkami ale mój młodszy kuzyn w tygodniu od 16 do 18 to jakby przyrasta do telewizora. Najpier leci Jimmy - mały geniusz a później Potwory kontra obcy na puls2. Właśnie tak sobie czytam komentarze i stwierdzam, że z tego co piszecie większość fajnych bajek jest na Pulsie
_________________
Jeśli nie Ty - to kto
 

marzenasob  

User

Marzennna


ImiÄ™: Marzena

Wiek: 37

Do³±czy³a: 27 Sty 2017

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2017-01-27, 01:55   

Ciekawski George, Myszka Miki :)
_________________
Motywujcie siÄ™!!!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com