Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-08-07, 12:15   

Tak, bez dwóch zdań, ból psychiczny jest bardziej okrutny.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-07, 12:16   

Mrs_Misery napisa³/a:

Dokładnie "Jeżeli podejmujesz decyzję o podjęciu dyskusji musisz liczyć się z kontrargumentami." Mam nadzieję, że liczyłaś się z moimi kontrargumentami. I dobrze, że zrozumiałaś o co mi chodzi .


Owszem,jednak nadal jestem zwolennikiem braku ocen podczas jej prowadzenia.Tak więc wzmianka o otoczeniu,w którym przyszło mi żyć nie ma żadnego związku z tematem i jest jedynie nietrafną oceną. :)
Ból fizyczny po mimo tego,że jest przerażającym uczuciem,można złagodzić,a nawet zniwelować.
Niezależnie od stopnia jego nasilenia.
Zaś ból psychiczny nie zostanie ukojony przez ketonal.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-07, 12:32   

Z dwojga złego, bo obydwa są okrutne wybieram ból psychiczny. Ten i ten potrafi być bardzo silny i dać nieźle od dupie osobie, która go doświadcza. Z tym, że jak wyżej już wspominano, ból fizyczny można niwelować. Jest masa środków farmakologicznych, która pędzą z pomocy w takich przypadkach...zaczynają od środków "lekki" jak tabletki, a kończąc na morfinie i innych tych podobnych silnych leków.
O ile przy fizycznym potrafimy określić mniej więcej co nas boli, z jakiego powodu, to przy bólu psychicznym jest to już trudniejsze. Tam ciało jest zdrowe,a cierpi psychika.

Bólu psychicznego nie da się ot tak pokonać. A co, wezmę sobie tabletkę, wcisną mi morfinę i będę happy. Jest to bardziej złożony ból. Który wymaga od osoby cierpiącej wiele pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Jednym może doskwierać tzw. syndrom złamanego serca, a u drugich może się pojawiać pod wpływem np. śmierci bardzo bliskiej osoby.

Dlatego wole ból fizyczny, choć ten też może przeszywać całe ciało, można się zwijać z bólu, płakać, wyć, drzeć się wpadać w histerię, lecz można go opanować. Mamy w końcu XXI wiek, medycyna nie jest taka jak w średniowieczu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-08-07, 14:11   

Wolę ból fizyczny. On może w każdej chwili przejść, możemy wziąć tabletkę, położyć się spać, przeczekać, czy nawet się przyzwyczaić do tego, że coś nas boli - i już automatycznie tego bólu nie czujemy.
A ból psychiczny? Tego się tak szybko pozbyć nie da, ba, są zdarzenia, po których ból psychiczny jest 'normalnym', trwałym skutkiem ubocznym, który może nam towarzyszyć całe życie.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-08-07, 16:25   

Nie wiem co to jest wielki ból fizyczny. Nie mogę sobie go nawet dokładnie wyobrazić, wiec ciężko mi decydować. Faktem jest jednak, że ból fizyczny ma taką przewagę, że można go złagodzić. A ból psychiczny to ciężki zawodnik.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-08-07, 16:35   

Również uważam, że gorszym bólem jest ból psychiczny. Tym bardziej, że ból psychiczny może przerodzić się w ból fizyczny. A na ten drugi jest wiele sposób, leków, szpitali, lekarzy etc. i znaczna większość z rodzajów może po prostu zniknąć. Nie zaprzeczam, że rany na sercu czy duszy też mogą zniknąć, ale przeważnie są odczuwalne do końca życia i nam dokuczają.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-08-07, 21:34   

Wydaje mi się,że oba bóle są ze sobą ściśle związane-czasem jeden potrafi wywołać drugi,co wiąże się z jeszcze większym cierpieniem.Niemniej na pewno gorszy jest ten psychiczny.Nie można nad nim łatwo zapanować,a zostawia nie raz większe ślady niż blizny czy skaleczenia na skórze.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

kinn  

User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 07 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-07, 22:41   

ból psychiczny jest o wiele bardziej dotkliwy niż fizyczny ..
_________________
tak bardzo chciałabym ...
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-07, 23:23   

W pełni zgadzam się z Mizantropem i większością użytkowników.
Dodatkowo ból psychiczny (panika, stres) czasem są w stanie wywoływać nerwobóle.
Sama tak mam i jest to niezwykle uciążliwe.
A jeżeli ból psychiczny jest wywołany traumą, nie da się go wyleczyć żadnym lekarstwem. By się z nim pogodzić (bo nie wyleczyć) trzeba chodzić na terapie z psychologami i psychiatrami.
Wiem że chaotycznie i głupio to napisałam, ale wiadomo, co miałam na myśli. :niepewny:
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-08-09, 02:29   

Ból fizyczny można zawsze zlagodzić morfina, psychiczny niczym
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-09, 09:29   

Ból fizyczny zawsze można zwalczyć środkami przeciwbólowymi, w psychice zostaje wyrwa na jakiś czas..
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

ada  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: NIbylandia

   

Wys³any: 2010-08-11, 15:01   

Na dzień dzisiejszy uważam, że ból psychiczny jest gorszy od fizycznego.Dlaczego? Może jeszcze nie zdążyłam zaznać "prawdziwego" bólu fizycznego, ale psychicznego doznałam, i nie raz zagłuszałam go fizycznym cierpieniem. O fizycznym się też szybciej zapomina według mnie, a psychiczny...on zawsze jest gdzieś głęboko w nas.
_________________
¯ycie z zasady....
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-08-18, 11:23   

Oczywiście że fizyczny jest słaby.Jest określenie dla ludzi którzy lubią ból(nie pamiętam)ale chyba jestem takim człowiekiem :-) Od dziecka dostawałem twardymi przedmiotami :-D .Nie wierzysz?Spotkaj się ze mną weź ze sobą kij metalowy drąg lub coś podobnego(umrę od broni palnej i noża)Przykłady obrażeń które dostałem w dzieciństwie(gram w piłke z kolegami,jeden zapierdzielił tak mocno że poprzeczka(średnica minimum 10cm) spada mi na łeb(tak miałem 2 razy i żadnego obrażenia),bijemy sie dla rzartów(dostaje krzeslem w plery którego nawet nie poczułem),mój dom jestem kur***...ny upada mi piórnik sięgam po niego z najszybszą prędkością bije łbem o glinianą donice(nic nie poczułem)ide do kubla i widze że płynie mi z brwi krew,dom kumpla,on je obiad przed kompem siedzie za nim i go wkurzam on zamachuje się za siebie i wbija mi widelec w pulik.Ból psychiczny zabija mnie od dziecka i nigdy sobie z nim nie poradzę :wstyd:
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-18, 11:33   

Groygle napisa³/a:

Jest określenie dla ludzi którzy lubią ból(nie pamiętam)ale chyba jestem takim człowiekiem :-)


Jest to masochizm, jednak główne znaczenie tego słowa opiera się na lubieniu bólu podczas czynności seksualnych.
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-08-18, 18:22   

Ostia napisa³/a:

Jest to masochizm, jednak główne znaczenie tego słowa opiera się na lubieniu bólu podczas czynności seksualnych.


Ehh czyli odpada xD
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com