Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

persefona

User


Doł±czył: 22 Cze 2017

   

Wysłany: 2017-06-24, 19:51   basen i oczy

często po basenie pieką mnie oczy, w ogóle jak jest bardziej słoneczie to chyba oczy kiepsko na to reagują, czy wystarczy stosowanie kropli? Jakieś polecacie?
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Doł±czył: 13 Cze 2014

   

Wysłany: 2017-06-25, 00:47   

Pewnie cię pieką bo woda jest chlorowana i dużo ci jej nawlatuje do nich, sugeruję mieć okularki jak najwięcej czasu na oczach i tyle, na kroplach się nie znam i nie wiem czy pomogą niestety ale nawet jeśli to i tak półśrodek ;P
_________________
 

Damn  

Pogromca postĂłw

Queen Dude



Wiek: 28

Doł±czyła: 10 Kwi 2010

   

Wysłany: 2017-06-25, 15:08   

Dude... Okularki pływackie zakładaj, a na słońce przeciwsłoneczne... to jest podstawa...
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

scorpion  

User

TĹ‚umik


Wiek: 32

Doł±czył: 01 Gru 2015

   

Wysłany: 2017-06-26, 12:40   

Tak profilaktycznie możesz zakrapiać Visine suche oczy.
_________________
wydechy motocyklowe <3
 

paolcia321  

User


Doł±czyła: 28 Cze 2017

   

Wysłany: 2017-06-28, 12:33   

na basenie to normalka że pieką jeśli nie masz okularków. najlepiej jest zakropic po wyjściu, nawet zwykłą solą fizjologiczną (chyba? tak sie to znazywa?) z apteki
 

Justtina  

Wymiatacz


Doł±czyła: 30 Lis 2012

   

Wysłany: 2017-06-28, 16:50   

Nie sól to do nosa. Oczy najlepiej zakropić tzw. sztucznymi łzami.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Doł±czył: 22 Lut 2009

   

Wysłany: 2017-06-28, 19:32   

Okulary zakładać i nie będzie problemu, mam podobnie na basenie, bez okularów się nie ruszam. A tak, to całe czerwone i pieką.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,MoĹĽe nie najwaĹĽniejsze jest chcieć iść z kimĹ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Doł±czył: 04 Lut 2009

   

Wysłany: 2017-06-29, 22:34   

Chlor i rózne zanieczyszczenia w wodzie tak działają. Czasami nawet okularki niewiele pomogą. A jeśli masz tak od słońca to koniecznie okulary z filtrem, bo nad wodą tego promieniowania jest więcej, bo się dodatkowo światło odbija. Poza tym to najlepiej własnie jakieś krople stosować. Ja lubię hialeye, innych nie potrafię zaaplikować do oka, bo nie umiem się z aplikatorami obchodzić, a te mają taki fajny, łatwiejszy w użyciu.
_________________
:)
 

orelka  

Wymiatacz



Doł±czyła: 06 Mar 2009

   

Wysłany: 2017-07-06, 12:40   

W zasadzie o oczy powinniśmy dbać cały czas, nie tylko wtedy kiedy pieką nam po basenie czy od słońca. O oczy możemy także dbać zdrowo odpowiednio się odżywiając, to tez ma istotny wpływ na ich kondycję. Nasze oczy lubią jagody, aronię i luteinę, więc suplementacja lutezanem może być tutaj jak najbardziej wskazana
 

Sherlock  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 32

Doł±czył: 23 Sie 2017

Sk±d: KrakĂłw

   

Wysłany: 2017-08-23, 12:55   

Okulary przeciwsłoneczne są rzeczywiście bardzo istotne, jeśli chodzi o ochronę oczu, z tym że nie każdy zdaje sobie sprawę, że te najtańsze okulary nie zawsze posiadają wystarczająco dobre filtry. Ja kupowałem okulary i zwracałem uwagę przede wszystkim na to, by były dobrej jakości i zapewniały doskonałą ochronę. Co do pieczenia oczu, to myślę, że dobre krople byłyby w stanie pomóc, ale z tym to lepiej jest udać się najpierw do okulisty.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com