Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Igatron

User


Do³±czy³: 21 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-21, 09:33   Bezglutenowi

Są tu jacyś? Ja jestem bezglutenowa od 3 miesięcy i póki co uczę się, jak jeść. Jak sobie radzicie? Co jecie? Macie jakieś sprawdzone przepisy?
I czy wszyscy kochajÄ… chrupki kukurydziane? :D
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-21, 13:37   

Hej ;D Wczoraj zarejestrowałam się na tym forum i ucieszyłam się, że są osoby z którymi mogę wymieniać doswiadczeniami w sprawie mojej diety i choroby. Tą dietę mam od ok. 2 miesięcy.
Chleb bezglutenowy wgl mi nie smakuje. Przepisy są zawarte w książce, której jeszcez nawet nie otworzyłam ;p
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-21, 16:12   

Jestem na diecie bezglutenowej już prawie trzy lata. Właściwie już zapomniałam jak to jest "normalnie". Przez pierwsze tygodnie, miesiące ciężko było się przestawić na inne smaki i unikać rzeczy zakazanych, których notabene jest dużo więcej niż z pozoru może się wydawać. Teraz nie mam z tym problemów, "branża" szybko się rozwija, jest cała masa chlebów, makaronów, ciasteczek, czy nawet spody do pizzy, które można wykorzystywać zamiennie. Teraz już dość rzadko sięgam, ale byłam dużą fanką chrupkiego chleba kukurydzianego i wafli ryżowych. :hyhy: Przepisy? Cała masa w internecie, właściwie wszędzie wystarczy zamiast mąki pszennej dodać tą bezglutenową i nie ma problemu.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

MoniMich  

Stały User

słodsza niż ty ;*



Do³±czy³a: 16 Lip 2012

Sk±d: z Magicznego Lasu

   

Wys³any: 2012-07-21, 17:03   

moja mama uważa, że takie rzeczy to głupota i zgadzam się z nią w 100% :[

to takie bez sensu! ni możecie jeść normalnie? i jeszcze rozgłaszacie całemu światu, jakbyście byi niewiadomo co!
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-07-21, 17:07   

MoniMich napisa³/a:

moja mama uważa, że takie rzeczy to głupota i zgadzam się z nią w 100%


I to niby ma świadczyć dobrze o Tobie, bądź Twojej mamie?
To powiedz mi od kiedy dieta bezgluteinowa jest dobrowolnÄ… decyzjÄ…?
_________________
Drugs&hugs.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-21, 18:34   

MoniMich napisa³/a:

moja mama uważa, że takie rzeczy to głupota i zgadzam się z nią w 100%

to takie bez sensu! ni możecie jeść normalnie? i jeszcze rozgłaszacie całemu światu, jakbyście byi niewiadomo co!



No tak, głupotą jest dziś dbanie o swoje zdrowie.
Jeżeli nie wiesz o czym piszesz to nie wypowiadaj się. Nikt tutaj niczego nie rozgłasza całemu światu, temat jak każdy inny-nie musisz czytać.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-22, 13:24   

MoniMich: Nie piszę tego po to aby wszyscy się nademną litowali. Po prostu chcę poznać nowe przepisy, porozmawiać z osobami które również mają tą dietę. Nie podoba mi się twój i twojej mamy stosunek do chorób ale trudno. Nie moja wina, że nie mogę normalnie jeść. Nie życzę Ci żebyś miała tą chorobę jednak wtedy może byś zrozumiała.

madeline134: Chleba kukurydzianego jeszcze nie jadłam ale spróbuję :) Dzięki za napisanie, że taki istnieje ;D Wafle ryżowe jak narazie ciągle wcinam ;p Nie jest tak źle jak się na początku wydawało jednak fajnie nie jest. Jak narazie nie można tego wyleczyć jednak ja wciąż mam nadzieję, że zostanie wynalezione lekarstwo zarówno na dietę bezglutenową jak i na cukrzycę :D
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-22, 16:53   

Justyynka napisa³/a:

Jak narazie nie można tego wyleczyć jednak ja wciąż mam nadzieję, że zostanie wynalezione lekarstwo zarówno na dietę bezglutenową jak i na cukrzycę :D



Tzn nie na dietę, a jeżeli już to na celiakię. ;) Chociaż ja osobiście mam "tylko" nietolerancję pokarmową, która mija i nie potrzeba na nią na szczęście leków. :-)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-22, 18:10   

:D To Ci fajnie :) Jak narazie zapowiada się, że ja będę musiała mieć tą dietę do końca życia jednak już powoli do niej przywykłam :)
Ja mieszkam w małej miejscowości. W sklepach nie ma specjalnych rzeczy beglutenowych więc muszę zakupić większą ilość kiedy jadę do większego miasta :)
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-22, 18:28   

Justyynka napisa³/a:

:D To Ci fajnie :) Jak narazie zapowiada się, że ja będę musiała mieć tą dietę do końca życia jednak już powoli do niej przywykłam :)
Ja mieszkam w małej miejscowości. W sklepach nie ma specjalnych rzeczy beglutenowych więc muszę zakupić większą ilość kiedy jadę do większego miasta :)


A w jaki sposób u Ciebie to stwierdzono i dlaczego?
U mnie w mieście także trudno o tą żywność poza waflami ryżowymi czy makaronem ryżowym, ale ratuje mnie zamawianie większej ilości produktów raz na kilkanaście tygodni z tej strony http://bezgluten.pl/ ;)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-22, 18:42   

Dziękuję za link :)
Ja w styczniu leżałam w szpitalu ok. 3 tygodni poniewaz wykryli u mnie cukrzycę. Wtedy zrobili mi wszystkie badania. Wyszło mi, że w krwi mam straszną dużą liczbę przeciwciał. Lekarze powiedzieli wtedy, że to jeszcze nic pewnego. Po jakiś 2 miesiącach ponownie leżałam w szpitalu parę dni i wtedy zrobili mi gastroskopię (O.o bez znieczulenia) i wtedy potwierdzilo się . Teraz co 3 miesiące muszę jeździć na konrolę.
A u cb jak to wyszło? Miałaś jakieś objawy?
Ja żadnych objawów nie miałam. Brzuch mnie nie bolał ani nic.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-22, 21:41   

Justyynka napisa³/a:

Ja w styczniu leżałam w szpitalu ok. 3 tygodni poniewaz wykryli u mnie cukrzycę. Wtedy zrobili mi wszystkie badania. Wyszło mi, że w krwi mam straszną dużą liczbę przeciwciał. Lekarze powiedzieli wtedy, że to jeszcze nic pewnego. Po jakiś 2 miesiącach ponownie leżałam w szpitalu parę dni i wtedy zrobili mi gastroskopię (O.o bez znieczulenia) i wtedy potwierdzilo się . Teraz co 3 miesiące muszę jeździć na konrolę.
A u cb jak to wyszło? Miałaś jakieś objawy?


Oj to współczuję...
Tak, ale nie były one spektakularne-o nietolerancji dowiedziałam się przypadkiem, miałam robione testy wraz ze swoją siostrą, która prawie "dorobiła" się astmy właśnie przez gluten. Ale teraz wiem, że objawami były częste choroby układu oddechowego, przewlekły katar, zmiany skórne,...
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-24, 21:37   

Aha. :) U mojego brata również mają być robione badanie w październiku pod tym kątem.
Mam pytanie. Czy ty często podjadasz "normalne" rzeczy ? A jeżeli tak występuje później jakiś skutek tego podjadania ?
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-07-25, 11:31   

Justyynka napisa³/a:

Czy ty często podjadasz "normalne" rzeczy ?


Jeżeli chodzi o gluten to zdarzyło mi się dwa razy tak "porządnie", niewielkie ilości jak np panierka czy składnik na x miejscu zdarza się częściej, ale bez wielkich skutków ubocznych. ;) Bardziej odczuwalna jest dla mnie nietolerancja na mleko, bo tutaj często się "łamię", a potem są tego przykre efekty.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Justyynka

User


ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-25, 23:32   

Aha... :) A mam jeszcze parę pytan co do strony którą poleciłaś: http://bezgluten.pl/: :)
-Czy mogę się rejestrować na niej osobby niepełnoletnie?
-Czy przesyłka dużo kosztuje?
:-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com