Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-14, 17:35   

coldplay napisa³/a:

Bieganie codzienne jak najbardziej



Radziłbym nie przesadzać ;-) Po miesiącu, dwóch ciągłego biegania bez jakiegokolwiek przygotowania (i nie mam tu na myśli samej rozgrzewki) zajeździ sobie łydki na amen. Jeśli amatorskie bieganie to nie codziennie lub na mniejszych dystansach, dokładnie jak to robi większość z nas.
_________________

 

Domatorka  

User



Do³±czy³a: 15 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-21, 13:33   

Polecam ten sport nawet tym, którzy pamiętając lekcje wf-u mają niezbyt dobre wspomnienia. Jak biega się dla siebie i wtedy kiedy ma się na to ochotę to zupełnie inna bajka. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że udało mi się zrzucić 10 kg w ciągu 3 miesięcy. Biegałam 4 km 4-5 razy w tygodniu. Czułam się wspaniale, nie czułam zmęczenia. Bieg idealnie rozładowuje stres po ciężkim dniu w pracy. Teraz właśnie zamierzam wrócić do biegania. Warto zwrócić uwagę na obuwie, aby stopa i stawy się bardzo nie męczyły.
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-07-22, 13:56   

Buty to najważniejsza rzecz przy bieganiu. Na pewno warto zainwestować w takie z miękką podeszwą i dodatkową amortyzacją - szczególnie jeśli biegamy po asfalcie. Ciuchy są już mniej ważne, ale dla własnej wygody warto mieć coś porządnego. Ja sobie kupiłem na przykład koszulkę termoaktywną under armour i na taką pogode jak mamy sprawdza się idealnie :-) A co do samego biegania, to spoko sport. Jeśli się biega dla przyjemności to naprawdę można to polubić :-) No i niesamowicie "ładuje baterie" :-) Ale to się czuje dopiero po pewnym czasie jak już się ma kondycję. Bo na początku to bardzo meczy :D
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-04, 08:03   

chodziłam na treningi co kilka dni przez 3 lata fajnie się wtedy czułam, a teraz troche bym tak czasem chciała troche pobiegać, ale szkołe zmieniłam i nie mam tyle czasu co wtedy ;/

czasami z psem biegam :D
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Adam

Wiek: 33

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-04, 08:23   

Ja w roku szkolnym na autobus. Kiedyś biegałem nad rzekę 2km. Może jeszcze pobiegam.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-08-04, 11:27   

Zacząłem sobie biegać z moim psem :oczami:
Oczywiście nie są to jakieś długie dystanse, ponieważ nie chce by mi pies na zawał serca zjechał :D
Co prawda po pierwszym dniu bolały mnie trochę łydki, że nie mogłem chodzić, ale tego samego dnia znów pobiegałem i...i eureka, ból przeszedł.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

niktznany

Stały User


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-08-13, 12:21   

Biegacie po mieście? Co robicie, żeby was stawy nie bolały? Ja oprócz tego, że staram się mało biegać po betonie (co jest niemożliwe czasem, bo jak pada czy jest śnieg, to po trawie nie biegam) biorę sobie coś takiego http://www.e-lek.pl/10380...tiv,100109.html tanie, a pomaga, mniej mi strzela w kolanach i jakoś lżej się czuję.
 

młoda94

User


Do³±czy³: 16 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-06-17, 09:05   

Możesz biegać codziennie ale musisz pamiętać o dbaniu stawów. Moja babcia kiedyś biegała zawodowo a teraz ledwo chodzi. Nie potrafi się bawić z wnukami dłuzej niż pół godziny. Bierze co prawda arthroblock forte i pomaga jej to w codziennych czynnościach. Lecz gdyby dbała o nie wiecześniej to nie było by takich problemów.
 

Hermiona78

User


Do³±czy³: 16 Wrz 2016

   

Wys³any: 2016-09-29, 13:08   

Ja biegam co 2, 3 dzień wieczorami, czasami nie mam jak to jeszcze rzadziej, buty mam amortyzujące stopę bo biegam po różnej nawierzchni
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-25, 21:18   

Bieganie = Gej

[ Dodano: 2016-10-25, 22:20 ]
bieganie to nie sport zawsze z chłopakami biegalismy na podwórku czy gdzies i to było cos normalnego jak jedzenie ... teraz dla niektórych to sport. absurd...

[ Dodano: 2016-10-25, 22:22 ]
niedługo wstanie od komputera bedzie sie nazywac sportem lol
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

andzulusika  

User



Do³±czy³a: 19 Kwi 2009

Sk±d: My World :)

   

Wys³any: 2016-10-26, 12:45   

Do biegania trzeba się dobrze przygotować, mieć dobre obuwie, inaczej szybko kolana Ci wysiądą.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-26, 17:47   

andzulusika napisa³/a:

Do biegania trzeba się dobrze przygotować, mieć dobre obuwie, inaczej szybko kolana Ci wysiądą.



bo bieganie jest dla koni
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

vanessa8  

User

vanessa8


ImiÄ™: Wiktoria

Wiek: 36

Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-11-15, 19:31   

ooo ! http://obk.pl/jak-rozpocz...ktyczne-porady/ znalazłam taki fajny post :D no to kiedy zaczynamy biegać ?? :)
 

Ferereniak

User


Do³±czy³: 03 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-08-03, 11:23   

Bieganie to świetny sposób na trochę ruchu w życiu. Wystarczy nawet godzinka dziennie. Polecam mocno :)
 

Domus5  

User


Do³±czy³: 26 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-08-07, 12:50   

Ja uwielbiam biegać. Nic tak nie wyrabia kondycji jak bieganie ;) Naprawdę warto.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com