Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: eM | 2013-02-09, 01:38

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-06, 10:43   Blog o diecie

Zapraszam

http://dieta-balona.blogspot.com/
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2012-06-06, 12:16   

Straho nie bądź zły ale Ty nic nie wiesz o zdrowym chudnięciu.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-06, 12:21   

Czuję się zdrowo i rześko, więc...
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2012-06-06, 12:23   

Ja sobie wyobrażam jakie musisz mieć rozstępy i ile skóry Ci zwisa xd
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-06, 12:24   

Rozstępy są, ale skóra nie wisi.
Rozstępy miałem od zawsze.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2012-06-06, 12:26   

Też mam rozstępy :) powiedz mi jeszcze, że masz napietą skórę na brzuchu
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-06-07, 18:01   

Dział "co jeść", jest genialny. ¦wietne rady, w jednym zdaniu. Ale jeszcze lepsza jest geneza tej "ciężkiej" diety - dwa posiłki dziennie.

"Dieta Balona" fachowo nazywa, jest niczym innym jak dietą mniej żreć, więcej ruchu. Więc niczego odkrywczego w tej diecie nie ma, poza faktem, że ta jest idiotyczna mówiąca o dwóch posiłkach. Gdybyś faktycznie miał jakiekolwiek pojęcie od żywieniu człowieka, to nawet jedząc 4 posiłki dziennie, ćwiczą uzyskałoby się ten sam efekt, ba, nawet lepszy, bo człowiek nie musiałby się katować od śniadania do 15, a potem od 15 znów rana.

A jedząc, to co jadząc, w tej profesjonalnej diecie, i wykonując ćwiczenia, które również są iście profesjonalne, co sama dieta. Najwidoczniej ów osoba, profesjonalista stosujący ów dietę nie ma pojęcia i nie odróżnia ćwiczeń aerobowych od anaerobowych. Stosując tylko jeden typ ćwiczeń, które notabene nie odpowiadają za spalanie tkanki tłuszczowej. Tylko w większej mierze mięśni, które pracują w tych ćwiczeniach. A więc, jedząc jak mówi ta dieta, dwa posiłki bardzo ładnie, profesjonalnie palimy mięśnie.

Reasumując, dział "trening" w ogóle tutaj nie jest potrzebny, bo głównym powodem schudnięcie tyle, w tak krótkim czasie jest nie jedzenie. Poczytaj coś o zapotrzebowaniu energetycznym organizmu, może też dojdziesz do tego samego wniosku (choć wątpię), ale póki co żyj złudzeniem, że ciężki trening był powodem spadku masy ciała.

btw. A promowanie tej profesjonalnej diety, jest równie niedorzeczne jak cała geneza tego.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-06-07, 22:33   

Mizantrop napisa³/a:

btw. A promowanie tej profesjonalnej diety, jest równie niedorzeczne jak cała geneza tego.


Nawet o patentowaniu była mowa.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-08, 08:48   

Dieta jest skuteczna, żywym tego przykładem jestem ja.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-06-08, 09:06   

Ale czy nie kosztem zdrowia?
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-08, 09:09   

cala_w_trawie napisa³/a:

Ale czy nie kosztem zdrowia?


Zdecydowanie nie.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-06-08, 11:03   

No ok, nie znam się. Ale to, co pisze Mizantrop , jest bardzo logiczne. Nie obawiasz się, że przez Twoją dietę umrze jakaś wygłodzona anorektyczka?
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-06-08, 11:59   

Logicznie nie znaczy zawsze mające odbicie w rzeczywistości.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-06-08, 20:08   

Straho napisa³/a:

Dieta jest skuteczna, żywym tego przykładem jestem ja.


To nie jest dieta, kiedy to zrozumiesz? (nie)jedzenie spowoduje, że każdy schudnie, bez ćwiczeń fizycznych nawet. Jesteś żywym przykładem? Zobacz ilu ¯ydów w Oświęcimiu też było żywymi bądź (nie)żywymi przykładem Twojej profesjonalnej diety. Na tym samym ich "dieta" polegała, praca fizyczna plus nie otrzymywanie porcji żywności lub bardzo mało jej - jak w Twojej profesjonalnej diecie.

Lecz do Ciebie, to mówić jak do woła, tak jak pisałem wyżej, wkręcaj sobie dalej, że Twój spadek jest związany z ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi, ale to gówno prawda. Bez nich też byś tyle schudł, jedząc co jedząc. Tak naprawdę ograniczenie jedzenia to minimum jest właśnie okazaniem pójścia na łatwiznę. Bo gdybyś wiedział - a powinieneś skoro się tak znasz na dietach odchudzających, że po 2 tygodnia zmniejsza racji żywnościowy organizm "zapomina" o jedzeniu, bo nie dość, że kurczy się żołądek, to dodatkowo w mózgu zachodzą zmiany - w ośrodku odpowiadającym za apetyt, po prostu ten "instynkt" zanika. Adekwatnie jest przy zaburzeniach odżywiania - człowiek z czasem zapomina, że jest głodny, bo organizm nie daje mu znać o tym.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

julia.1991  

Stały User



ImiÄ™: Julia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-06-08, 21:06   

Zgadzam się z Mizantropem. Trzeba odchudzać się, ale z głową. Odchudzać tak, aby jednak wprowadzać do organizmu potrzebne składniki odżywcze. Nie lepiej odstawić cukier, lub zastąpić go fruktozą? Nie stosować mąki pszennej, a raczej orkiszową, razową czy żytnią? Nie łączyć węglowodanów z białkiem? Wprowadzić do diety dużo błonnika? Zamiast słodyczy bakalie takie jak żurawina, pestki dyni, rodzynki, albo słodycze "lekkie" z działów dietetycznych? Niestety, ale stosowanie głodówek, które promujesz sprawia, że żołądek się zmniejsza, przez co mamy wrażenie, że nie jesteśmy głodni. Powoduje to spore zmiany w naszych głowach. Wiem coś o tym, bo sama kiedyś się głodziłam. Po kilku tygodniach zapach i widok jakiegokolwiek jedzenia przyprawiał mnie o mdłości, miałam wrażenie pełności żołądka i natychmiast bolał mnie brzuch. Od jakiegoś czasu jem po prostu zdrowo i uwierz, że gruba nie jestem, do figury zastrzeżeń też nie mam, chociaż jem około 4 posiłków dziennie, wypijam litr wody albo herbaty zielonej/czerwonej. Lepiej zastąpić zdrowym jedzeniem, niż się katować.
Ekspertem w sprawach żywienia nie jestem, ale lepiej przestrzec innych przed konsekwencjami Twojej "metody". Nikomu nie życzę rozmów z psychologiem z takiego powodu.
 

Ostatnio zmieniony przez julia.1991 2012-06-08, 21:11, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com