Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:35   

LubiÄ™ pozytywne emocje i pierogi z kapustÄ…, i grzybami :>
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:36   

Cytat:

Po pierwsze trzeba powiedzieć że żaden Bóg nie istnieje a po drugie to jest to przywłaszczone przez chrześcijan święto przesilenia słonecznego...



Czy w temacie było pytanie: Czy Bóg istnieje? Bo ja takiego pytania nie widzę. Znajdź dobry temat i tam się wypowiadaj.

Cytat:

święto przesilenia słonecznego



Nie nowość. Wiadomo, że 25 grudnia to umowny dzień. W pierwszych latach chrześcijaństwa wyznaczono go na dzień Narodzenia Pana Jezusa, aby łatwiej było nowo nawróconym "przestawić się" na nowe święto, ponieważ tego dnia już wcześniej świętowali dzień boga słońce, to był zabieg praktyczny, łatwo było zapamiętać datę, która i tak się już znało - pisze teraz z pamięci to, co poznałam w podstawówce na lekcji religii.

Cytat:

* Co dla Was jest najważniejsze w ciągu świąt?



Rodzina i atmosfera wspólnoty.

Cytat:

* Przygotowywaliście się do nich jakoś specjalnie? (mam na myśli spowiedź)



Idę w poniedziałek.

Cytat:

* Te świąteczne dni są inne od tych wszytskich, które mamy w ciągu roku czy może takie same, jak inne?



Oczywiście, że jest inny. Jest wyczekiwany przeze mnie cały rok, czekam na wigilię i Pasterkę i na ściskanie bliskich mi osób przed kościołem po Pasterce.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:37   

Cytat:

* Co dla Was jest najważniejsze w ciągu świąt?


Jezus Chrystus :-)

Cytat:

* Przygotowywaliście się do nich jakoś specjalnie? (mam na myśli spowiedź)


Jutro idÄ™ :-)

Cytat:

* Te świąteczne dni są inne od tych wszytskich, które mamy w ciągu roku czy może takie same, jak inne? :-D


Owszem. Inne, bo atmosfera jest inna, jakby cały świat czekał na to wydarzenie :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:48   

Ja też jakoś nie czuje zbliżających się świąt, gdyby nie media to pewnie bym nie wiedział że nadchodzą. Dzień inny niż wszystkie bo, spotykamy się cała rodziną i składamy sobie życzenia. A co do spowiedzi... jeszcze nie byłem ale planuje iść we wtorek.
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com