Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

dorotgie

User

Wysłany: 2014-07-17, 07:47   Ciągle pojawiające się rozstępy

Z rozstępami walczę odkąd zaczęłam tak naprawdę dojrzewać. Najpierw myślałam, że pojawią się tylko w tamtym okresie bo jednak szybko przybrałam wtedy na wadze, zaokrągliły mi się biodra i w ogóle. Jednak mój problem jest dużo bardziej poważny otóż rozstępy pojawiają się na moim ciele dosyć często i to w bardzo nietypowych miejsach tak jak na przykład na kolanie. Zaznaczam, że ani nie nie tyję ani nie chudnę moja waga utrzymuje się na stałym poziomie. Czy wiecie co może być tego przyczyną?

333-333-333  

Hiper wymiatacz

I<3STOCKING

Imię: Patryk

Wysłany: 2014-07-17, 13:01   

Musisz pokazać te biodra, bez tego nie da się Tobie pomóc.

KCN

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2014-07-17, 21:19   

A może za mało ruchu?

Donina  

User

Wysłany: 2014-07-22, 11:12   

Może nie byłabym tak konkretnie za szybka ze strzelaniem w Ciebie konkretnymi kremami na rozstępy, ale dobrze by było gdybyś poszła z tym do rodzinnego, ew. dermatologa bo rodzinnemu się nie będzie chciało i powiedziała, że chcesz rozwiązać problem rozstępów. Ja dostałam jakiś bez składnika na który jestem uczulona i moje rozstępy są wyraźnie bledsze (nie zniknęły niestety, ale czas pokaże przy regularnym używaniu).

dorotgie

User

Wysłany: 2014-07-22, 13:05   

A w takim razie mam pytanie czy rozstępy mogą mieć uwarunkowania genetyczne?

cioswojti

User

Wysłany: 2014-07-24, 13:22   

Moja siostra ma rozstępy, mama też miała i ja mam je na plecach, więc pewne uwarunkowania genetyczne mogą zachodzić. Przynajmniej tak mi się wydaje.

dariuszka  

User

plażowiczka

Wysłany: 2014-07-24, 14:41   

Więcej ruchu, odpowiednia dieta i zadbanie o ciało - to moja recepta :) dodatkowo smarowanie odpowiednimi preparatami i to nie tylko po fakcie, profilaktycznie ( chociaz nie wiem czy to adekatne słowo :P ) stosuję http://kochamkosmetyki.pl...k-do-ciala/1943 i b. ładnie pachnie - przynajmniej tak mówi mój facet. A co do samej genetyki, to może być problem jednak dużo częściej rozstępy się tworzą ze względu na hormony - np gdy mamy zbyt wysoki poziom kortyzolu

Andzrej  

Mega wymiatacz

Wysłany: 2014-07-24, 21:08   

http://www.colitisulcerosa.republika.pl/dieta.htm

polecam sprawdzić tą dietę, na początek przestać jeść ziemnaiki, wyroby z mąki, margaryny i cukier.

Kamiki

User

Wysłany: 2016-11-30, 18:45   

Chyba masz jakąś tendencję do powstawania rozstępów...może masz za mało nawilżoną skórę i brakuje też jej kolagenu? Fajny jest olejek z serii mama's bo wlaśnie jest z kolagenem. ale mimo wszystko poleciłabym też jakąś wizytę u dermatologa.

Sasza_555

User

Wysłany: 2017-01-17, 15:33   

Moim zdaniem rozstępów pozbędziesz się stosując odpowiednie kosmetyki. To powinno zlikwidować ten problem

ania213

Stały User

Wysłany: 2017-01-27, 14:41   

Czarnuszka jest dobrą przyprawą. Ma ona też działanie wzmacniające skórę, paznokcie i włosy. Cena czarnuszki jest bardzo atrakcyjna.

Waleria20  

User

Wysłany: 2017-03-12, 19:37   Rozstępy...

Dziewczyny, większość z nas boryka się z rozstępami. Ja osobiście uważam, że żadne kremy nie pomogą. Próbowałam już kilka kremów, ale nie widziałam oszałamiających efektów... Za to wyczytałam gdzieś o zabiegach laserowych. Czasami myślę, czy by się na nie nie skusić... korzystała któraś z Was może? Jak wrażenia? Ja zamierzam się wybrać do Holistic Clinic. Zastanawiam się nad zabiegiem Profractional Therapy - http://holisticclinic-kra...ctional-therapy - co o tym myślicie? Drogie są te zabiegi, ale.. jeśli efekty będą naprawdę super i jest możliwość pozbycia się ich, to nie sądzicie, że warto się wybrać?

olkaOla  

User

Wysłany: 2017-04-20, 10:37   

Widocznie cera jest sucha Jeśli odpowiednio nie nawilża się skóry to faktycznie rozstępy mogą się pojawic. Polecam szczególnie naturalne oliwki i kremy. Dają o wiele lepsze działanie.

Jesli już jednak macie rozstępy to nie usuniecie ich za pomocą kremow. Nie ma takiej opcji. W tym przypadku może pomóc w zasadzie jedynie zabieg laserowy:
http://clinicadermatologi...biegi-laserowe/

geniszka

User

Wysłany: 2017-04-22, 11:46   

Tak w zasadzie to rozstępy nie pojawiają się z powodu suchej skóry, tylko są skutkiem uszkodzenia włókiem w obrębie skóry właściwej. Do tego dochodzi na ogół podczas intensywnego wzrostu, ciąży, tycia - wtedy, kiedy skóra w szybkim czasie musi się rozciągać i dochodzi do pęknięć. Wówczas należy zadbać o produkcję kolagenu i elastyny, szybko póki rozstępy są jeszcze zaróżowione. W tym celu wykonuje się zabiegi laserem frakcyjnym, są one dostępne np. w warszawskim centrum medycznym Arnica . Za jego pomocą dochodzi do mikrouszkodzeń skóry, która w ten sposób zostaje stymulowana do regeneracji. Ja w ten sposób pozbyłam się rozstępów na brzuchu oraz pośladkach.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com