Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

inhophetaminex  

User


ImiÄ™: Aga

Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-18, 18:04   Co dalej po gimnazjum?

Otóż tak jak zapewne nie jeden gimnazjalista, mam ogromny problem... gdzie isc dalej do szkoly? Dni otwarte sie zaczynaja, a ja totalnie nie wiem co moglabym w zyciu robic. Oceny przypuszczalne to:
polski : 4
matematyka: 2
historia: 3
j. angielski: 4
biologia: 3
chemia: 2
geografia: 2
fizyka: 3
wos: 3
informatyka: 4
wf: 4
zajecia artystyczne: 6
technika: 6
religia: 6
edukacja dla bezpieczenstwa: 5
j rosyjski: 3

Widać, że nie jest wesoło. Jedyne co wiem, to że chce iść do technikum, a ewentualnie do liceum. Do szkoly ide do Warszawy, wiec mam szeroki wybór, jednak, gdzie mogliby mnie przyjąć ? Na doractwie zawodowym (ktore zbyt specjalnie mi nie pomoglo) doradzono mi abym zostala informatykiem, psychologiem biznesu lub grafikiem komputerowym... doradzono mi zebym poszla do technikum informatycznego albo do LO. Ja wiem, ze sobie nie poradze w tym technikum, bo z matematyką mam ogrooomny problem... nawet nie wiem czy bym sie dostala.. wątpie. Do liceum nie chce zbyt isc... po technikum czulabym sie pewniej. Nie wiem totalnie co robić... ;/
 

toliveimeanfigh

User


Do³±czy³: 18 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-18, 20:48   

Mam oceny podobne do Twoich, no może trochę lepsze i także kompletnie nie wiem co robić. Mieszkam na śląsku, marzę o szkole policyjnej, ale wszyscy wkoło odradzają ten wybór. Mówią, że nic po tym nie mam, że i tak mi się znudzi. Jestem zagubiona i mam mętlik w głowie. Może ktoś coś o tym wie, może ma jakieś doświadczenie? Mamy doradztwo, ale nasza babka poszła na zwolnienie i zastępuje ją inna, zupełnie nie doświadczona więc szkoda nawet czasu. Wszyscy doradzają mi technikum, tylko jakie? Nie lubię gotować, z matmą też mam problem. Nie wiem co mam robić. -,- Przepraszam, bardzo, że tak się rozpisałam pod Twoim tematem a w sumie to zupełnie Ci nie pomogłam. A myślałaś nad technikum hotelarskim lub coś w ten deseń? Co później, masz jakiś zarys planów, czy w głowie czarna dziura? Chcesz studiować, czy postawisz raczej na pracę?
 

inhophetaminex  

User


ImiÄ™: Aga

Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-19, 15:50   

Chce studiować. Wczoraj w natkłoku mysli znalazlam cos idealnego dla mnie... zespol szkol poligraficznych. Wybralabym sie na profil technika cyfrowych procesów graficznych lub na profil technika organizacji reklamy. Tylko pytanie czy się dostane? Boje się, że nie... a to chyba jedyne co bym mogła robić. ;/ zalamana jestem totalnie.... :zalamany:
 

toliveimeanfigh

User


Do³±czy³: 18 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-19, 17:58   

Myślę, że nie masz powodów do zmartwień. Warszawa to duże miasto, na pewno Cię przyjmą. W dzisiejszych czasach do większości szkół przyjmują nie zważając na oceny, ponieważ panuje niż demograficzny i brakuje uczniów w szkołach. W zasadzie to dobry kierunek, o tym pierwszym nie słyszałam, ale wokół mnie jest dużo technikum organizacji reklamy, jednak nie wiem, czy byłby to zawód dobry właśnie dla mnie.
 

inhophetaminex  

User


ImiÄ™: Aga

Wiek: 27

Do³±czy³a: 18 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-20, 00:25   

Napisałam do pewnej dziewczyny, która jest juz w ostatniej klasie technikum cyfrowych procesów graficznych i mnie uspokoiła... twierdzi, że trzeba być totalnym debilem zeby sie tam nie dostać, a po wywiadzie, jaki z nią przeprowadziłam, moge stwierdzić, że ta szkoła jest dla mnie idealna... mam nadzieję, że się tam dostane i skończą się moje zmartwienia :D a jak nie, to się powieszę, wysyłając przed tym list do dyrektora, że moja śmierć jest jego winą ;_; niech mnie ma na sumieniu :D
 

OlgaMOY

User


Do³±czy³: 13 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-13, 21:14   

Hahah :D Spokojnie, aż tak źle nie będzie, żebyś miała się wieszać :) Myślę, że to technikum byłoby dobre, ale musisz później pójść na studia, bo inaczej gorzej Ci będzie znaleźć pracę.

toliveimeanfigh - marzy Ci się szkoła policyjna, więc idź do policji. Ludzie odradzają, bo się nie znają. Miejsc w policji jest multum, masz zapewniony zawód, pracę. Pamiętaj, marzenia to jest najważniejsza rzecz jaką masz, więc je realizuj. Dąż do tego, a ludzie, którzy Ci odradzają policję i proponują coś innego "nienudnego" później nie będą się za Ciebie z tym męczyć. Będziesz musiał przez te wszystkie lata radzić sobie sama z czymś co jest dla Ciebie "nudne". Przez to zmarnujesz sobie życie, bo moim zdaniem zawód i praca jaką wykonujesz to jest prawie najważniejsza rzecz w życiu.

Pozdrawiam :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com