Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 14:20   Co myÅ›licie o Aleksandrze JabÅ‚onowskim

To historyk który pod tym ps. najczesciej w przebraniu zolnierza wypowiada sie na yt. Bardzo krytykuje pis za pchanie nas w wojne z rosja i oskarza macierewicza o bycie agentem usa, a jednoczesnie sensownie gada

Przykładowe video:
https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw
https://www.youtube.com/watch?v=Mzh8AYAdpaQ
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 14:59   

Moim zdaniem mówi prawdę.Ale w dzisiejszych czasach to nikomu nie można wieżyć na 100%.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-11-06, 16:43   

Jak dla mnie to taki "patriota-katolik-wojownik" - wszystkie hasła z kim Polska powinna być w sojuszu, kogo atakować, przed kim się bronić rzucane z perspektywy przeciętnego zjadacza chleba, są śmieszną zabawą w bycie "mądrym, co to się zna"...
Nie wiadomo jaka jest sytuacja inna od tej oficjalnej, nie dysponujemy dokumentami, nie wiemy jakie są układy za kulisami między poszczególnymi krajami czy grupami biznesu i nie ma co tu dyskutować na ulicy, w która stronę i z kim powinna trzymać Polska.
Zostanie facet premierem, zobaczy jak sprawa wyglÄ…da, to niech wtedy planuje.
Natomiast w kwestii wojskowości, to dyletant.

Facet chce mieć 2 milionowa armię i obowiązkowy pobór - jak to słyszę, to nie mam już pytań.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 18:06   

bardziej chodzi mi co myślicie o samym typie, a nie o tym czy macierewicz jest agentem USA XDD
chociaz czyimś agentem mógłby być, podoba mi sie u macierewicza że zaczyna inwestować w rodzimy przemysl zbrojeniowy, inna sprawa, ze nie jest on rodzimy, PZL świdnik należy do włosko brytyjskiego AgustaWestland
Co do samego jabłonowskiego pytam o opinie, bo moja wiedza co do niego ogranicza sie narazie do kilku filmów na yt. Mówi szczególnie w tym pierwszym filmie całkiem rozsądnie, no i to jednak historyk, wiec nie jest przeciętnym januszem. To co mówi o wpychaniu nas w wojnę z ruskami też ma niejako potwierdzenie w rzeczywistości.
Zawsze też możliwa jest hipoteza że macierewicz to agent USA a jabłonowski agent KGB.. XD
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 18:23   

Ale o co chodzi z tą masońską lożą żydowską czego jarek oddał fotel premiera.A przynajmniej tak jabłonowski powidział w tym drugim filmie,czy coś w tym stylu.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 18:56   

chodzi bodajże o to że kaczyński zalegalizował lożę b'nai b'rith pierwszy raz od czasu gdy mościcki jej zakazał

http://www.wykop.pl/link/...ith-loza-polin/
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-11-06, 19:06   

O właśnie o to :-)
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-11-06, 23:47   

O samym człowieku się nie wypowiadam, natomiast o tym co mówi na tym filmie:

Jestem zaskoczony, jestem pozytywnie zaskoczony podłożem merytorycznym i poprawnością wnioskowania.
Owszem, mówi trochę za pewnie, bo historia, tak jak polityka i ekonomia, to takie dziedziny w których nic do końca nie wiadomo na pewno, bo do pewnych danych nie ma dostępu, a z tych które są, ciężko stwierdzić które są ważne, które mniej ważne, a które nieważne, bo np. z jakiegoś powodu coś nie zadziałało jak powinno.

Natomiast podłoże faktograficzne jest ogólnie bardzo dobre jak na tak krótką wypowiedź, a wnioskowanie zupełnie logiczne i z racjonalnego punktu widzenia, prawdopodobne.
Ma także całkowitą rację co do tego, że nie możemy dać się wmanewrować w wojnę. Rzeczywiście siedzimy w świetnym handlowo miejscu, natomiast ciężkim do obrony, a wojna na własnym terytorium zawsze jest wyniszczająca, zwłaszcza wojna z tak silnym mimo wszystko przeciwnikiem jaki występuje w tym scenariuszu.

Przebieg wojny też b. prawdopodobny. Nikt nie pójdzie na oficjalną wojnę na pełną skalę, a już zwłaszcza nie z użyciem broni atomowej, ale taki konflikt z użyciem Polski i ewentualnie paru jeszcze krajów przeciwko Rosji (tzw. proxy war) jest już jak najbardziej możliwy.

Obronę Terytorialną też zjechał prawidłowo.

Siedzieć chicho, w spokoju handlować i Rosja nas nieprowokowana nie ruszy bo nie ma po co. Moglibyśmy już tutaj robić złote interesy na handlu z Rosją- eksportować żywność i wysoką technologię, kupować tanie surowce, gdybyśmy tylko mieli dobre stosunki i handlowców dobrze znających j. rosyjski, bo żeby dobrze wychodzić na handlu z rosjanami trzeba dobrze umieć czytać umowy handlowe. Ale nie tylko z nimi, amerykanie po 90 roku też zarzynali nasze firmy zawierając bandyckie umowy podpisywane przez naiwnych dyrektorów.


A Jabłonowskiego warto posłuchać już choćby dlatego że łączy prawdziwe fakty z zupełnie inną ich interpretacją niż przeważnie słyszymy w Polsce.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2017-01-28, 19:18   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Aleksandrze Jabłonowskim


to ciul w zaciasnym mundurze lol sprzedaje gimnazialista rosyjska propagande i tyle...

[ Dodano: 2017-01-28, 19:19 ]

philosophus napisa³/a:

Jestem zaskoczony, jestem pozytywnie zaskoczony podłożem merytorycznym i poprawnością wnioskowania.



lol :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o
p[rzeceiz to tania rosyjska propganda a ten koles jest weynajetym aktorem

[ Dodano: 2017-01-28, 19:20 ]

philosophus napisa³/a:

A Jabłonowskiego warto posłuchać już choćby dlatego że łączy prawdziwe fakty z zupełnie inną ich interpretacją niż przeważnie słyszymy w Polsce.




hahahahahahahaqhahahahahahahahahahahahah lol przeciez ten koles to ciul jakich mało i opoweiada banialuki

[ Dodano: 2017-01-29, 16:15 ]

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Co do samego jabłonowskiego pytam o opinie, bo moja wiedza co do niego ogranicza sie narazie do kilku filmów na yt. Mówi szczególnie w tym pierwszym filmie całkiem rozsądnie, no i to jednak historyk, wiec nie jest przeciętnym januszem. To co mówi o wpychaniu nas w wojnę z ruskami też ma niejako potwierdzenie w rzeczywistości.



widze kolego ze łykasz rosyjska propagande jak głupia k co bierze z połykiem.... jabłonowski to aktor i rosyjski propagandzista. i widac to gołym okiem...

rozumiem ze mozna miec watpliwosci co do maxa kolonki czy korwina... ale zeby mysleć ze jabłonowski jest wiarygodny to trzeba miec nie sprawne synapsy i miec umiejetnosć nie łaczenie podstawowych faktów.

[ Dodano: 2017-01-29, 16:17 ]
https://www.youtube.com/watch?v=bHHEXs02mF4
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com