Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

atom-97  

User


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 23 Lut 2014

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2014-02-24, 17:30   

niektorzy pisza ze egzorcyzmowani ( opetani ) to ludzie chorzy psychicznie
SÄ… tez i takie przypadki
Ale nie wszystko da sie wytlumaczyc choroba psychicna
niektore objawy opetan sa zagadka nawet dla dzisiejzej psychologii
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-02-24, 21:44   

Cytat:

Co myślicie o egzorcyzmach?



SÄ… zabawne.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-25, 00:17   

gdybym zobaczył prawdziwy egzorcyzm na oczy to bym uwierzył ale do tej pory nic takiego nie widziałem.. znam jedynie przypadki "reżyserki"
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

poszukiwaczka

Stały User



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-25, 09:45   

skejCiK napisa³/a:

Cytat:

Co myślicie o egzorcyzmach?



SÄ… zabawne.


zabawne? chyba nie wiesz co mówisz :->
_________________
Jak coś przyjdzie mi do głowy to wypełnię to pole.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-02-25, 13:59   

poszukiwaczka napisa³/a:

zabawne? chyba nie wiesz co mówisz



Szczerze? Od dłuższego czasu ciężko mi jest w ten temat wkleić między słowa 'psychiczny' a 'zdrowy' słowo 'opętany'. Mówi się że osoby które są poddawane egzorcyzmom potrafią przyjmować nienaturalne postawy (tj. wyginać się, itp.), mówić nagle łaciną i podawać się za jakiegoś demona. Podać się za demona i wygiąc nienaturalnie kończyny potrafi każdy, mówić po łacinie - nie.

A może to tylko przekłamana wersja egzorcyzmu? Taka bardzo stereotypowa?

Ale jedno jest niepodważalne - podawanie się za demona. Mam na to jedną odpowiedź a jest to zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Słyszy się o ludziach chorych psychicznie podających się za Jezusa albo Napoleona. O nich się nie mówi, nie są nazywani opętanymi. Co jeśli jedna z takich osób przyjmie imię Hitlera które jest bardzo popularne i nie ma osoby w cywilizowanym świecie która by o nim nie słyszała. Ludzie już dziwnie spojrzą na takiego Hitlera niż Jezusa. Dodajmy troche pikanterii - pacjent jest agresywny. Mamy odpowiedź - opętanie.

Sprawa jest prosta, 'opętany' raz jest demonem a raz sobą. Tak działa rozdwojenie jaźni, raz się jest sobą, raz kimś innym. Bardzo popularna osoba w tym temacie, tj. Anneliese Michel, miała napady epilepsji. Dodam że padaczka powoduje nieodwracalne urazy mózgu. Oczywiście w latach '70 medycyna być może nie była w stanie tego potwierdzić albo po prostu rodzice tej dziewczyny chcieli walczyć do końca a że byli katolikami to i katolickiej metody 'leczenia' spróbowali.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-03-02, 22:46   

skejCiK napisa³/a:

mówić nagle łaciną i podawać się za jakiegoś demona. Podać się za demona i wygiąc nienaturalnie kończyny potrafi każdy, mówić po łacinie - nie.



Dziwne że łaciną a nie po hebrajsku. £acina to nie jest język biblijny. Każdy ją w minimalnym stopniu zna, albo z literatury, albo z mszy. Teraz pytanie, jak działa pamięć i podświadomość przy różnych schorzeniach psychicznych. Może być tak że wariat sobie cośtam mówi co zapamiętał z kościoła, a egzorcysta to "tłumaczy" tak żeby uzasadnić sens płacenia za jego usługi. Zawsze można też paru gości wynająć i ponagrywać ich łacińskie przekleństwa, żeby mieć nagranie na którym opętany mówi po łacinie z sensem.

skejCiK napisa³/a:

SÅ‚yszy siÄ™ o ludziach chorych psychicznie podajÄ…cych siÄ™ za Jezusa albo Napoleona.



To mi przypomina powstanie tajpingów:
Pewien nawrócony na chrześcijaństwo chińczyk miał załamanie nerwowe, w wyniku którego doznał objawienia że jest bratem Jezusa Chrystusa. Założył sektę która zyskała ponad milion członków. Następnie wzniecił powstanie i przystąpił do rzezi. W wyniku prowadzonych eksterminacji oraz wywołanych walk, chorób i głodu, "brat Jezusa" doprowadził do śmierci ponad 20 milionów ludzi. Nic dziwnego że twierdzenie Marksa o szkodliwości religii znalazło w Chinach podatny grunt. W czasach rewolucji każdy chińczyk musiał o tajpingach słyszeć, bo to były nieodległe wydarzenia.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-03-02, 23:07   

Cytat:


Dziwne że łaciną a nie po hebrajsku. £acina to nie jest język biblijny. Każdy ją w minimalnym stopniu zna, albo z literatury, albo z mszy. Teraz pytanie, jak działa pamięć i podświadomość przy różnych schorzeniach psychicznych. Może być tak że wariat sobie cośtam mówi co zapamiętał z kościoła, a egzorcysta to "tłumaczy" tak żeby uzasadnić sens płacenia za jego usługi. Zawsze można też paru gości wynająć i ponagrywać ich łacińskie przekleństwa, żeby mieć nagranie na którym opętany mówi po łacinie z sensem.


z tego co wiem to przy egzorcyzmowani nie wypowiadają całych zdań tylko jakiś potok słów bez ładu i składu
 

Kakao  

User


Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-04-07, 08:39   

Przez wszystkie filmy jakie widziałem, egzorcyzmy kojarzą mi się tylko z tarzającymi się dziewczynkami, wykrzykującymi bzdury w nieznanym języku. Ciekawi mnie jednak jak taki proces wgląda w rzeczywistości i jak często duchowni spotykają się z przypadkami "opętania".
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-12-28, 04:57   

Koleżanka twierdzi, że jestem, bo wzdycham, jak ona chce iść do kościoła ze mną i ogólnie się sprzeciwiam. Może sądzi, że doznam tego nawrócenia, jak Frossard.
Ale nie zauważyłam dziwnych reakcji na wodę święcona, a wczoraj był u mnie ksiądz. I w kościele też mnie kropili...
Chociaż, co ostatnio zaobserwowałam dziwnego, wzmożoną niechęć do katolików, nie do religii jako takiej.
Uważam jednak, że na moją koleżankę ktoś rzucił urok, od urodzenia.
Nie wiem, czy egzorcysta jej pomoże. Kiedy jestem z nią, to i ja mam pecha... co wydaje się normalne.
Czasami się boję z nią być, bo zawsze nam nic nie wychodzi.
Bardzo mi jej szkoda. A kiedy miała już iść do egzorcysty takiego jednego, to się okazało, że jest w stanie ciężkim w szpitalu...Mialam ciarki, kiedy mi to opowiadala.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com