Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Garbaty Anioł

User


Do³±czy³: 28 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-28, 06:04   Co po gimnazjum?

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum. Jako iż mam ferie, dużo wolnego czasu postanowiłem wybrać szkołę średnią. Jestem inteligentny, posiadam szeroką wiedzę, ale jestem też dosyć leniwym uczniem. Od zawsze kończę każdą klasę z czwórkami, bo nie mam motywacji do nauki. W technikum jednak mam zamiar spiąć pośladki i zacząć coś z siebie dawać. Jak wspomniałem chcę iść do technikum i tu pojawiają się schody. Mieszkam w Sosnowcu, mam na oku trzy szkoły, tj. Technikum ekonomiczne z możliwymi kierunkami : technik ekonomista, t. Handlowiec, t. Organizacji reklamy; technikum kolejowe kierunkami :
Technik:
Drogownictwa
Mechanik lotniczy
Eksploaracja portów i terminali
Spedytor
Transportu kolejowego; oraz technikum elektroniczne; oraz technikum elektroniczno/informatyczne :
Technik:
Ekektroniko
Informatyk
Teleinformatyk

Z wyżej podanych kierunków nie interesuje mnie na pewno organizator reklamy i teleinformatyk. Możecie podać mi wady/zalety/zarobki pozostałych ?
 

chica^ideal  

User

Kolorowa



ImiÄ™: Ava

Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Sty 2014

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-01-28, 14:08   

Ja bym brała technika ekonomistę. Pół mojej rodziny skończyło typowo finansowe/ekonomiczne kierunki szkoł średnich/studiów i naprawdę bardzo dobrze zarabiają. Gdybym nie interesowała się nadmiernie biologią, na pewno poszłabym na ekonomistę. Do tego kierunku fajnie by było być dobrym z matmy, ale jeśli nie jesteś, to nie szkodzi. W skład tego kierunku wchodzą społeczno-polityczne tematy jak i te matematyczne, ale te pierwsze przeważają i tak. Moim zdaniem nie masz się co zastanawiać.. Jedyną wadą ekonomii jest chyba fakt że prawdopodobnie będzie to w przyszłości praca biurowa, siedząca, bez większych 'przygód'^^ ale patrząc na zarobki myślę, że warto :!:
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-01-28, 16:18   

Ale to, że skończysz technikum i zakładamy że zdasz egzamin zawodowy to nie znaczy, że będąc załóżmy technikiem drogownictwa będziesz musiał koniecznie w tej dziedzinie pracować, przez te 4 lata jeszcze tysiąc razy Ci się odwidzi: chcę iść na studia, nie chcę, jednak chcę, zostanę zootechnikiem, nie jednak psychologiem, a może w ogóle rzucę szkołę w p*zdu. Swoją drogą, ciężko ocenić rynek pracy na kolejne lata, zanim Ty się w niego wdrożysz po tym technikum. Wybierz to, co Ciebie najbardziej interesuje, co uważasz za najlepszą na ten czas drogę dla siebie, oceń też swoje możliwości czy aby na pewno się tam dostaniesz (chociaż w technikach ten próg punktowy jest chyba niższy, chociaż nie wiem nawet na jakiej zasadzie teraz rekrutacja przebiega : p)
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Garbaty Anioł

User


Do³±czy³: 28 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-28, 22:47   

Wlaśnie najbardziej myślałem na ekonomikiem. Jestem uczniem czwórkowym ( zdolny, ale leń- przez całe zycie to słyszę :x) *matematyka nie sprawia mi kłopotów, zawsze miałem 4 bez otwierania książki, na próbnym gimnazjalnym miałem bez problemu 90kilka %. Ja czytam gazetę to najpierw czytam wiadomości spkrtowe, a potem giełda gospodarka, lubię słuchać jakieś kanały informacyjne ( SS czy cokolwiek). Te nauki spoleczno-polityczne to coś jak WoS w gimnazjum? Jeśli tak to też fajnie, z WoSu i Polskiego na probnych miałem po 100%, a z wosu chyba jedyny w szkole mam 5, bo mamy ciętą babke, ale Konstytucję, trójpodział, massmedia to w podstawówce bym spokojnie na 5 napisał. Co do pracy to nie mam wygórowanych ambicji jeśli chodzi o zarobki, czy ekstytację pracą, wystarczy że wyży :spi: ć dam radę i będę zadowolony. Co może robić osoba po takowym kierunku?

*- W technikum chcialbym jednak się wziąć za siebie ;)
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-01-29, 02:28   

Garbaty AnioÅ‚ napisa³/a:

W technikum chcialbym jednak się wziąć za siebie



widzisz, 8 semestr szkoły średniej zaczęłam i na "w kolejnym się wezmę" się skończyło, a 9 już nie ma ;) i uwierz, że między gimnazjum, a szkołą średnią jest spora przepaść.

Garbaty AnioÅ‚ napisa³/a:

Co do pracy to nie mam wygórowanych ambicji jeśli chodzi o zarobki, czy ekstytację pracą, wystarczy że wyżyć dam radę i będę zadowolony.



moim zdaniem to podkreślone łączy się z pogrubionym. jeżeli to nie sprawia Ci problemu - idź w tę stronę, ja osobiście z matematyką nie mogłabym mieć do czynienia w pracy, bo po prostu jej nie cierpię, nie umiem i, czas przestać się oszukiwać, mam braki. ale generalnie z tego co czytam, to nie masz określonej dziedziny, w której czujesz się dobrze - z każdej jesteś niezły, więc masz spore pole manewru, chociaż może to nie ułatwia sprawy? sama nie wiem.

Garbaty AnioÅ‚ napisa³/a:

Co może robić osoba po takowym kierunku?



Cytat:

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik ekonomista powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) planowania i prowadzenia działalności gospodarczej;
2) obliczania podatków;
3) prowadzenia spraw kadrowo-płacowych;
4) prowadzenia rachunkowości;
5) wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z działalności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

p4wl0

Stały User


Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2014-01-30, 02:54   

Ktoś, gdzieś, kiedyś mi powiedział "Rób to co kochasz, a potem znajdź kogoś kto Ci za to zapłaci". Idź w zainteresowanie, a nie rynek, bo rynku polskiego nie ogarniesz.
 

chica^ideal  

User

Kolorowa



ImiÄ™: Ava

Wiek: 30

Do³±czy³a: 17 Sty 2014

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-01-30, 03:10   

Jesli lubisz WOS to tym bardziej tam pasujesz :] Sam chłopak mówi, że w gazecie przegląda newsy gospodarcze, więc dla mnie kandydat na ekonomistę jak znalazł. Ale rzeczywiście, zastanów się dokładnie co Cie interesuje i czy jest to faktycznie ekonomia, poczytaj w internecie na temat tego kierunku, przeglądaj stronki ekonomiczno-finansowe.. jeśli nie zniechęcisz się, myslę, że dasz tam sobie radę.
 

Garbaty Anioł

User


Do³±czy³: 28 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-31, 07:33   

Poczytałem trochę opiń o w/w szkołach, zawodach i już na 100% wybrałem ekonomika, ale zastanawiam się czy na ekonomika czy handlowwca, czym rózniąvsię te kierunki, jakie mają specjalne przedmioty , gdzie w praktyce mogę szukac potem pracy i czy trudno o takową?
 

samalazt

User


Do³±czy³: 19 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-19, 08:08   

Zależy od tego czy chcesz odrazu zacząć pracę czy pójść na studia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com