Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Abotage

Stały User


Doczy: 13 Wrz 2016

   

Wysany: 2017-02-02, 16:58   Czemu ludzie oglądają seriale obyczajowe?

Od dawna mnie to zastanawia. Przecież w produkcjach typu "M jak Miłość", "Klan", "Na Wspólnej" itp. NIC się nie ciekawego nie dzieje, bohaterzy tylko swatają się, zdradzają i jeżdżą na obiadki do babci. Mają jakieś problemy w pracy, kłócą się ze sobą i tak dalej. Przecież to jest nudne jak cholera. Po co oglądać to, co ma się na codzień w życiu? Ludzie w tych serialach są nudni do kwadratu, ich życie polega na ślubach, pracy i okazjonalnych kłótniach między sobą. Nie mają żadnych zainteresowań, ambicji... O ile jeszcze rozumiem oglądanie czegoś typu "Wspaniałe Stulecie" bo to jednak inna kultura, można to jakoś wyjaśnić ale oglądać jak ktoś pracuje, gada z żoną, kłóci się z byłą dziewczyną, spotyka dawnego kolegę czy inne takie rzeczy to przecież bez sensu.
Już nie mówiąc o jakiś wenezuelskich tasiemcach... Co sądzicie o tym, może znacie jakieś wyjaśnienie, bo dla mnie to trochę irracjonalne.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2017-02-02, 18:04   

Albo mają tak pusto w głowie że ich to interesuje, albo są tak wypluci po pracy że nic bardziej skomplikowanego niż zjedzenie obiadu i obejrzenie serialu na którym ktoś je obiad, już nie są w stanie przyjąć, choć bardziej jednak stawiam na to pierwsze.

Ja mogę czasem obejrzeć serial obyczajowy, ale pod warunkiem że jest to serial historyczny, zrobiony sporym nakładem, zazwyczaj angielski, gdzie poznajemy obyczajowość danej epoki ale poza tym fabuła jest trochę bardziej złożona, całość jest dobrze zagrana i często jest sporo humoru, np. ktoś wygłasza kwestię która staje się wybitnie humorystyczna w kontekście pozostałych scen, albo bohaterowie masakrują się nawzajem w utarczkach słownych w stylu Korwina "Nie, nie, nie, faszysta tj. rzeczownik!" Np. Duma i uprzedzenie w wersji z 95 roku, a ostatnio Downton Abbey.

Mr Bennet mistrz masakry :-D

https://youtu.be/YQnCgfF4QSQ?t=55m33s


"Wspaniałe stulecie" scenariuszem i dialogami trąciło właśnie tasiemcem latynoamerykańskim, a wtórna fabuła była nielogiczna. Na plus można zaliczyć jedynie stroje, scenografię pałacową, no i to że był bardzo dobrze zagrany.
Gdyby któryś z naszych "aktorów" serialowych miał zagrać Sulejmana w scenie rozciągania pleców Dżihangira, to najpewniej wyszłoby z tego coś żałosnego.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2017-02-02, 19:42   

philosophus napisa/a:

Albo mają tak pusto w głowie że ich to interesuje,



Bzdura.

philosophus napisa/a:

ą tak wypluci po pracy że nic bardziej skomplikowanego niż zjedzenie obiadu i obejrzenie serialu na którym ktoś je obiad, już nie są w stanie przyjąć,


Na drugie.

Oglądam seriale. Głównie te o miłości.
I wiele na tym zyskuję.
Krótki tekścik o tym, jak być uczonym, Hellera. W życiu potrzebna jest równowaga.
_________________
W miękkim futrze kota
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2017-02-02, 21:13   

Z nudów to i człowiek na kolokwium się pouczy :) A na poważnie: ile ludzi tyle charakterów, jeden lubi to, drugi tamto - i nie ma w tym nic złego.
_________________
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-02-02, 21:43   

Może chodzi o niechęć do wysiłku intelektualnego? Po dniu w pracy i późniejszej nauce np. do egzaminu trudno jest mi skupić się chociażby na grach czy książce, więc włączam Netflixa i wieczór mi powoli mija.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

tronkag

User


Doczy: 05 Lut 2017

   

Wysany: 2017-02-05, 02:13   

Jak dla mnie te seriale to jakaś masakra... Ludzie oglądają to raczej dlatego, że nie mają własnego życia ;d
_________________
click to view source
 

Jakobson  

User

Rock Lee



Imię: Jakub

Wiek: 27

Doczy: 06 Lut 2017

Skd: Mazury

   

Wysany: 2017-02-09, 01:01   

Całkowicie się zgadzam i obstawiam pierwszą opcje. Zmęczenie po pracy to tylko wymówka. U mnie w domu na szczęście nie będzie kablówki :mrgreen: ..
_________________
"Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba."

J.R.R. Tolkien - Hobbit, czyli tam i z powrotem
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com