Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-07-10, 17:34   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

tak jakbyście oddali życie za Harryego Pottera.


Nie porównuj wiary do HP. To może obrażać innych.

Nie wiem czy bym się dała zabić za wiarę, wszystko zależałoby od okoliczności.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-07-10, 17:39   

A bo ja wiem czy bym oddał życie? Zależy w jakich okolicznościach, może tak, może nie, na dzień dzisiejszy raczej wątpię.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-10, 19:39   

swEeTbOyMuah, Ty nie masz nic za co dałbyś życie :?: No i porównanie wiary z HP bardzo trafne...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 19:45   

Cytat:

No i porównanie wiary z HP bardzo trafne...


Co najmniej trafne, oddawanie życia za coś co do życia nam nie jest potrzebne, zostało wymyślone za jedną - kilka osób, nie mamy dowodu że istnieje a świat w jakim toczy się akcja jest dobrze opisany a wydarzenia przedstawione są mało prawdopodobne.

Cytat:

Ty nie masz nic za co dałbyś życie


Jakbym miał syna to bym oddał życie [ew. córkę (wolałbym syna)] a jeżeli ateizm to wiara (zależy od definicji) to życia bym nie oddał, prędzej przyjął bym inną wiarę i zabił tych którzy mi ją narzucili.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-10, 20:02   

swEeTbOyMuah napisa³/a:


Co najmniej trafne, oddawanie życia za coś co do życia nam nie jest potrzebne


Nie jesteś kimś, kto mógłby wydać prawdziwy, obiektywny osąd na ten temat. Nikt nie jest. Bo są ludzie, którym wiara jest niepotrzebna, a są ludzie którzy żyją wiarą i nigdy nie będzie można stwierdzić kto ma rację.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 20:05   

Cytat:

są ludzie którzy żyją wiarą i nigdy nie będzie można stwierdzić kto ma rację.


Już pisałem że to nikomu nie było potrzebne, najpierw obowiązkowe a potem wpajane i obowiązkowe nieoficjalnie.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-10, 20:06   

swEeTbOyMuah napisa³/a:


Już pisałem że to nikomu nie było potrzebne


Mnie jest. Więc już nie możesz napisać, że nikomu :-P
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 20:43   

Cytat:

Mnie jest. Więc już nie możesz napisać, że nikomu :-P


A co by Ci się stało gdybyś nie wierzył? A wierszy po jak już pisałem, wpojono Ci to.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-10, 23:04   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

wpojono Ci to.


Ciekawe, że znasz mój życiorys lepiej niż ja sam :-P Nie wpojono mi wiary :-P Nie ten schemat 7latku :-P

swEeTbOyMuah napisa³/a:


A co by Ci się stało gdybyś nie wierzył?


Moje życie byłoby puste.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 36

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-10, 23:11   

Wpojona czy nie wpojona... a jeżeli dla kogoś wiara jest jedną z najważniejszych wartości w życiu? Jeżeli większość życia ktoś spędził w głębokiej wierze, to można to porównywać ze śmiercią w imię miłości.
Nie wierzę i nie oddałbym życia za ateizm. To chyba jeden z najgłupszych sposobów w jaki mógłbym zginąć. Co innego za kogoś mi bliskiego.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 23:14   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Ciekawe, że znasz mój życiorys lepiej niż ja sam :-P Nie wpojono mi wiary :-P Nie ten schemat 7latku :-P


hmm czyli co dopiero od niedawna jesteś chrześcijaninem?? jakie inne religie przy wyborze swojej wiary rozważałeś?? I dlaczego z Ateizmu zrezygnowałeś??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-10, 23:16   

cretultix napisa³/a:

hmm czyli co dopiero od niedawna jesteś chrześcijaninem??


Owszem :-) Tzn zależy co masz na myśli mówiąc od niedawna :-) Ale wiarę odkryłem sam ;)

cretultix napisa³/a:

jakie inne religie przy wyborze swojej wiary rozważałeś?? I dlaczego z Ateizmu zrezygnowałeś??


Nie rozumiemy się :-) Ja nie siadłem i nie zacząłem wybierać :-) A ateizmu bym nigdy przenigdy nie wybrał choćbym nie wiem w jakiej kulturze był wychowany :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 23:21   

Kurczę, zaraz będzie, że tak się tylko mówi, a w rzeczywistości jest inaczej.

Ale myślałam nad tym już wcześniej. I oddałabym to życie ziemskie za wiarę. Oczywiście, że bym się bała, myślała, czy nie można inaczej, dlaczego to właśnie ja? Ale jeśli nie miałabym wyjścia i jeśli Bóg postawiłby mnie w takiej sytuacji, dałabym się zabić. W końcu wierzę w to, że Chrystus dał się zabić dla mnie, dla nas wszystkich, choć sam się bał i szukał innego wyjścia.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-11, 00:03   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

hmm czyli co dopiero od niedawna jesteś chrześcijaninem??


Owszem :-) Tzn zależy co masz na myśli mówiąc od niedawna :-) Ale wiarę odkryłem sam ;)


abyś mógł powiedzieć że wiara ie została ci wpojona od urodzenia musiał byś być ateistą i dopiero w pewnym wieku przyjąć jakaś wiarę, dajmy na to minimum w wieku 13-14 lat, jeśli zostałeś ochrzczony wcześniej i nie był to twój świadomy wybór po prostu zostałeś zindoktrynowany


Cytat:


Nie rozumiemy się :-) Ja nie siadłem i nie zacząłem wybierać :-)


Czyli wiara została ci narzucona, wpojona, abyś mógł powiedzieć inaczej musiał byś do pewnego wieku być ateistą, ewentualnie zmienić w pewnym wieku wyznanie, i musiała by to być twoja świadoma decyzja.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-11, 00:08   

cretultix, wybacz, ale przy przejściu na jakąś wiarę, czy to z innej wiary, czy to z ateizmu, nie da rady tak siąść i wybrać. Musi Cię coś w tej wierze hmm.. może niezbyt trafne słowo - zainteresować, później na nią przechodzisz. Czy Ty mógłbyś na przykład jutro rano wstać, pomyśleć: zmieniam wiarę, wydrukować wiadomości o 10 różnych religiach, najlepiej z wikipedii, i tak po prostu jakąś sobie wybrać?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com