Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

marekpatryk2

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-13, 12:40   Czy pasta wybielajÄ…ca pomaga utrzymać ochronÄ™ zÄ™bów?

Witajcie od dłuższego czasu używam blend-a-med 3D White. Jest to pasta niby wybielająca, fakt są rezultaty jakieś, ale nie o to mi chodzi. Czy taka pasta jest typowo wybielająca czy też pomaga utrzymać ochronę szkliwa, dziąseł i zębów jak 'zwykła'?
 

Skrytka  

Stały User



ImiÄ™: Renata

Wiek: 29

Do³±czy³a: 13 Cze 2012

Sk±d: z bajki ;)

   

Wys³any: 2012-07-15, 14:07   

'jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego " ;) jej nazwa wyraznie wskazuje na szczegolne zwrócenie uwagi na wybielanie zębów a nie na ich ochrone ;) choć pewnie w jakiś sposób to zadanie też spełnia ;)
_________________
...Im piękniejszy świat wokół mnie tym podlej się czuje ...
 

marekpatryk2

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-15, 15:01   

Skrytka napisa³/a:

'jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego " ;) jej nazwa wyraznie wskazuje na szczegolne zwrócenie uwagi na wybielanie zębów a nie na ich ochrone ;) choć pewnie w jakiś sposób to zadanie też spełnia ;)



Tak mnie to zastanawiało właśnie. Raczej powinna też spełniać funkcję zadbania o zęby, bo korzystanie z wybielającej pasty, która nie chroni uzębienia potrzeba by było używać jeszcze jednej, czyli 2 past na raz, a to by było bezsensu.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2012-07-23, 23:09   

Nie wiem, jak to z tymi pastami wybielającymi jest. Mam wrażenie, że moje zęby są po myciu nadwrażliwe. Bolą mnie wszystkie, góra i dół, dodatkowo krwawią dziąsła.
Nie używam.
_________________
meow
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-07-24, 00:00   

Pasta bardziej chroni zęby od pasków. Fakt, sama nazwa mówiąca o wybielaniu, świadczy o tym, że zęby staną się bardziej wrażliwsze, bo to co jest tam zawarte powoduje jednak skutki uboczne. O czym przekonałam się sama niestety, bo próbowałam różnych metod, ot tak chciałam sobie poeksperymentować.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

O_żesz_ty

User


Do³±czy³: 23 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-09-04, 09:16   

Ponoć te nowoczesne pasty mają za zadanie również wzmacniać szkliwo, ale ja zapobiegawczo nigdy nie stosuję bez przerwy past wybielających.
 

Claryssa

User



Do³±czy³: 29 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-11-27, 10:36   

Jeśli pasta ma w składzie fluor to będzie wzmacniać szkliwo. Wybierając wybielająca pastę do zębów szukaj takiej, która nie zawiera substancji ściernych tylko rozjaśnia zęby i rozpuszcza osady enzymatycznie. Ja używam białej perły i jestem bardzo zadowolona.
 

malinowa1  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2012-11-27, 14:10   

Czasami jest tak, że kupujemy te znane marki, myjemy, szorujemy a tak naprawde nie ma żadnego efektu, ja tez tak miałam do czasu kiedy kosmetyczka w sumie poleciła mi wybielajaca pastę Nantes. Ale można ją kupic w internecie. Ale naprawde ta pomaga wybielić zęby.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-11-27, 22:50   

Cytat:

Jeśli pasta ma w składzie fluor to będzie wzmacniać szkliwo



co ty pier**** za farmazony.?! o.O

Po pierwsze – fluor w pastach do zÄ™bów chroni zÄ™by u ludzi jedynie do 20. roku życia. I to jedynie wtedy, gdy siÄ™ go nie przedawkuje. Faktycznie – potrafi wzmocnić szkliwo zÄ™bów, ale zażywany w zbyt wielkich dawkach może jednoczeÅ›nie spowodować wiele chorób somatycznych i psychicznych.
Dlatego fluoryzuje się wodę by otępiać ludzi.
_________________
You know who i am
 

Claryssa

User



Do³±czy³: 29 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-12-30, 21:42   

Hm… fluor tak jak żelazo, witaminy, w zasadzie jak wszystko daje negatywne efekty zarówno przy niedoborze jak i przy nadmiarze - to prawda zanana nie od dziÅ›. Stwierdzenie natomiast, że fluor jest potrzebny ludziom tylko do 20 roku życia jest raczej ryzykowne. Zapotrzebowanie na różne pierwiastki czy witaminy zależy od wielu czynników i choć wiek jest tu ważny to nie mniej istotne sÄ… również pÅ‚eć, dieta, cechy dziedziczne itd. JeÅ›li szukasz dobrej wybielajÄ…cej pasty wzmacniajÄ…cej szkliwo to wybierz BiaÅ‚Ä… PerÅ‚Ä™ z fluorem. Możesz jÄ… stosować wymiennie z pastami zioÅ‚owymi lub z AjonÄ… one nie majÄ… fluoru. JeÅ›li ktoÅ› siÄ™ boi przedawkowania fluoru najlepiej skontaktować siÄ™ z dentystÄ… on potrafi okreÅ›lić czy wszystko jest w porzÄ…dku z naszym uzÄ™bieniem.
 

Partyshow_pl

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-01-13, 19:51   

Według mnie jedynym skutecznym sposobem jest wybielaniu u dentysty. Miałam znajomą, która poddała się takiemu zabiegowi, efekt był piorunujący. Olśniewała uśmiechem, aż się chciało na nią patrzeć:)
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
c) Zabrania się umieszczania w podpisie treści wulgarnych oraz niekulturalnych.
 

marta3

User



Do³±czy³: 11 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-25, 19:03   

Jakaś ochrona pewnie jest, ale sugerowałaby korzystać z past na przemian. Raz myć wybielającą, drugim razem myć pastą przeznaczoną do ochrony dziąseł, szkliwa i utrzymania czystości jamy ustnej.
_________________
"Miała przez niego płakać, ale pomyślała, że tusz i cienie z Avon sporo kosztują..." :-)
najnowszy katalog avon na mojavon.pl .
 

Mitka

User


Do³±czy³: 22 Lis 2012

   

Wys³any: 2013-02-07, 14:01   

Całkiem dobre efekty dają specjalne żele do wybielania np biała perła. W czasie kuracji lekko nadwrażliwe jest szkliwo, ale potem mija. Nie będziemy mieć po tym lśniąco białych zębów, ale możemy wybielić je nawet o kilka tonów:)
_________________
teksty piosenek :)
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-02-08, 14:09   

Wydaje mi się, że samą pastą cudów nie zdziałasz. W tym zakresie najlepszą radą posłuży Ci sam dentysta, także radzę zapytać swojego.
Ja osobiście zauważyłam, że pasty wybielające powodują nadwrażliwość, więc nie wiem, jak z tą ochroną jest.
_________________
meow
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2013-02-10, 19:14   

@up, racja, pasty wybielające szybciej psują szkliwo niż je naprawiają. Wiem, bo ostatnio miałem mały wypadek i mam popękane szkliwo. Dentystka zarzuciła mi jakąś tam pastą, którą mam myć na te właśnie urazy i tylko na to. Wybielająca jak sama nazwa mówi, ma wybielać tylko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com