Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doł±czyła: 28 Gru 2010

   

Wysłany: 2017-02-10, 18:15   

DeSade napisał/a:

Rozum


Tu dyskutowałabym gdyż każde zwierzę ma swój rozum, który oczywiście przełamywany jest instynktem ale jednak go posiadają.
Pies rozumie co znaczy siad, podaj Ĺ‚apÄ™, przynieĹ› itd.

A i jeszcze odczytywanie naszych emocji, to jest nabyte, wyuczone na co pozwala oczywiście rozum.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2017-02-10, 23:36   

metalmummy napisał/a:

Tu dyskutowałabym gdyż każde zwierzę ma swój rozum, który oczywiście przełamywany jest instynktem ale jednak go posiadają.
Pies rozumie co znaczy siad, podaj Ĺ‚apÄ™, przynieĹ› itd.


Prawdopodobnie tak.
Zauważ jednak, że nasze zdolności poznawcze bardzo wykraczają poza ten zwierzęcy świat.
Jesteśmy w stanie za pomocą przyrodzonego rozumu nie tylko poznawać, ale także inne czynności, jak chociażby akty samoświadomości. Rozważania teoretyczne, poznanie dla samego poznania.
Należałoby tu także poczynić rozróżnienie na rozum praktyczny i teoretyczny. Na rozum bierny i czynny.
Tak się zwykło rozróżniać w historii filozofii, iż człowiek transcenduje poprzez rozum i wolę, pojętą w ten sposób.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Wichrzyciel  

User



Wiek: 25

Doł±czył: 18 Wrz 2016

   

Wysłany: 2017-02-13, 15:34   

Nigdy nie miałem takich myśli będąc w związku. Jeśli kobieta pociąga mnie psychofizycznie, to nie widzę powodu, żeby ją zdradzać.
_________________
Nevermore.
 

Sasza_555

User


Doł±czył: 17 Sty 2017

   

Wysłany: 2017-02-27, 10:42   

Według mnie to nie jest nudne, tylko jest wyrazem miłości i szacunku do człowieka, którego się wybrało na spędzenie razem reszty życia.
 

mariza78

User



Doł±czył: 14 Mar 2017

   

Wysłany: 2017-03-16, 12:24   

chyba jednak jest... bo musiał sobie odejść poskakać na boku
 

zielonka89  

User


Wiek: 35

Doł±czyła: 16 Mar 2017

   

Wysłany: 2017-03-16, 12:56   

Dla mnie wierność nie jest problemem. Zdaje sobie spraw że związek to ciężka praca i nie warto tego zaprzepaszczać dla jednorazowej przyjemności.
_________________
plandeki tarasowe
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com