Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

fiszz  

User

music for breakfast



ImiÄ™: Katarzyna

Wiek: 31

Do³±czy³a: 17 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-17, 22:21   

czytanie jest dla mnie no może nie wszystkim, ale wiele dla mnie znaczy, gdy trafię na dobrą książkę to potrafię się gdzieś zaszyć za szafą (żeby mi nikt nie przerywał) i czytać non stop. niestety jakoś nie mogę ostatnio znaleźć dla siebie książki, która by mnie tak wciągnęła, poprzednio to był zmierzch (no dobra teraz się z tego śmieję, taka naiwna historyjka, a tak mnie wciągnęła), który pochłonęłam w kilka dni, czytając dniami i nocami, a odsypiajac w szkole (dosłownie).
 

agacik120  

User


ImiÄ™: Agata

Wiek: 37

Do³±czy³a: 18 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-18, 12:57   

Czytanie to mój styl bycia, to nieodłączna część mojego życia, coś co sprawia, że życie ma sens.

Uwielbiam czytać i robię to codziennie jak tylko najdę chwile czasu. Lubię wchodzić w nieznany mi świat i towarzyszyć bohaterom książek w ich przygodach :)
_________________
http://ksiazkimlodziezowe.pl/
 

kasiula...  

Stały User


Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2011-01-18, 13:36   

czytanie książek (mam na myśli lektury) jest przymusem :-x
_________________
"niech to trwa nigdy się nie kończy..."
 

Wika  

Wymiatacz

psychopatka



ImiÄ™: Wiktoria

Wiek: 28

Do³±czy³a: 28 Lis 2010

Sk±d: KMP

   

Wys³any: 2011-01-18, 15:36   

Czytanie to dla mnie oderwanie od rzeczywistości, spędzenie czasu na problemach zwykle zupełnie mi obcych i ogólnie forma relaksu.
_________________
"Bo każda chwila, żywot motyla, żyje przez chwilę i tylko raz."

http://r1.bloodwars.interia.pl/r.php?r=219900
 

dianadiana  

Stały User

paranoid



ImiÄ™: Diana

Wiek: 28

Do³±czy³a: 02 Sty 2011

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2011-01-18, 16:09   

Tak jak już kilka osób wcześniej pisało - książki są sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. I nie czytam ich tylko dla zabicia czasu, a już na pewno nie z przymusu (no może oprócz niektórych lektur...), a są w sumie dla mnie ważną rzeczą. Z całą pewnością umożliwiają rozwój wyobraźni, czasem nawet odkrywają w czytelniku artystę, który zaczyna sam je tworzyć po jakimś czasie. [Ciekawostka: Sama znalazłam inspirację w książkach, czasem piszę opowiadania, wiersze etc., aczkolwiek za artystkę się nie uważam:)]
¦wietna sprawa.
_________________
"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not..."
Kurt Cobain.
 

Czechu

User


Do³±czy³: 18 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-18, 16:14   

Czytam gdy pani każe jakąś lekturę przeczytać. Lub polecą mi ją znajomi. Osobiście wolę pograć lub wyjść na dwór niż czytać jakieś tam książki.
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-18, 17:55   

Przede wszystkim przyjemnością, wspaniałym relaksem, możliwością oderwania się od rzeczywistości i wkroczenia w zupełnie inną. Niektóre czytam także ze względu na styl jakim są napisane. No i w każdej staram się odkryć coś ciekawego, coś, co sprawi, że czasem przypomnę sobie o jej treści.
Z "przymusu" czytam rzadko, bo większość lektur nie jest taka zła, jaka się wydaje, aczkolwiek natrafiałam na powieści, które mnie męczyły i dręczyły i czytałam systemem : "jeszcze jedna kartka do końca rozdziału", pomijając przy tym przydługawe opisy. Ewentualnie tylko prześlizgując się po nich wzrokiem w poszukiwaniu bardziej sensownej akcji. Sama zresztą nie zmuszam się do czytania, jeśli nie jest to koniecznością ( patrz: szkoła lub konkurs) i jeśli lektura nie przypadnie mi do gustu po prostu ją przerywam.

Najbardziej lubię czytać wieczorem, jeśli akcja mnie wciągnie, kończę nad ranem i zasypiam tylko z myślą, że zaraz po przebudzeniu znowu wrócę do lektury.
No i nie wyobrażam sobie NIE czytać. Czuję się wtedy... tak jakbym zgubiła kawałek siebie. Przy czym mówię o czytaniu klasycznych książek, bo szelest kartek i zapach papieru mają swoją niewytłumaczalną magię, którą bezdusznie zabijają ebooki.

No i czasem zdarza się, że wyszukuję na kartach książek jakichś cytatów, ale tak już mam, że często skupiam się na szczegółach, a nie całości.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-01-18, 18:09   

A ja czytam dla zabicia czasu, jeżeli książka jest naprawdę fajna, wciągająca to jest to przyjemne, a jeżeli jest nudna i czyta się ją z przymusu, to jest okropnie.
Ja tylko przy czytaniu książek przygodowych utożsamiam się z główną postacią.
Ostatnio też nie czytam za dużo, bo wypożyczam same nieciekawe książki.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

xbibi19x  

Wymiatacz

xbibi19x


ImiÄ™: Natalia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 25 Lut 2011

Sk±d: Rogo¼no Wlkp.

   

Wys³any: 2011-04-08, 10:19   

Czytając ksiazki stawiam Na przyjemnosc i rozwój emocjonalny... Ksiazki to moja pasją... Zwykle angażuje sie w czytanie, włączam sie do historii bohatera... Kocham czytac <3 :)
_________________
£apie chwile ulotne jak ulotka , chwile ulotne łapie jak fotka ... Dbam by chwile ulotne jak notka , nie uleciały jak ulotna plotka ...
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-04-08, 10:59   

Osobiście, bardzo lubię czytać publikacje naukowe. Fakt, że nie są to może książki łatwe i przyjemne, to jednak zawsze mile się dowiedzieć czegoś z punktu naukowego. Dodatkowo, lubię czytać książki biograficzne.
 

Iron Teenager  

User



ImiÄ™: Szymon

Do³±czy³: 04 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-08, 18:15   

Czytanie ma dla mnie kilka znaczeń . Jednym z nich jest rozwijanie swojej wyobraźni oraz słownictwa . W pewnym sensie jest to również zabijanie czasu , bo jeśli książka naprawdę mnie wciągnie to tracę poczucie czasu . Lubię czytać książki i wątpię , aby mi się to kiedyś znudziło .
 

xXxEwelinkaxXx  

User


ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Sty 2009

Sk±d: :)

   

Wys³any: 2011-04-08, 20:21   

każda książka ma w sobie coś co mi się podoba, mimo tego że często da się przewidzieć jak ona się skończy, to nie potrafię oderwać się niej. Lubię książki . raczej nigdy mi się to nie znudzi ;D
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-09, 09:36   

Czytanie to no... czytanie.
Po prostu - jest dla mnie równie naturalne i oczywiste jak oddychanie i bardzo staram się zrozumieć ludzi, którzy nie czytają, jak nie muszą, bo są dla mnie zjawiskiem mocno paradoksalnym.
To wina tego, że w domu wszyscy z nosem w książce odkąd pamiętam, więc mi się też dostało...

Ostatnio oprócz zjadacza czasu, dostarczyciela rozrywki i spełniania jednej z podstawowych funkcji życiowych, czytanie służy dla mnie również jako materiał do podpatrzenia fajnych zabiegów stylistycznych, rozwiązań niektórych wątków - sama dłubię, więc na niektóre pozycje patrzę z mocno technicznego punktu widzenia i rozbieram je na części.

To sprawia, że większość popularnych pozycji mnie dobija, bo ja widzę w nich dziury, masę dziur :wstyd:
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

fatymid  

Stały User



Do³±czy³: 09 Maj 2011

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2011-05-09, 12:35   

RozrywkÄ…, zabijaczem czasu
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-11-01, 21:37   

Czytanie jest zdecydowanie przyjemnością. Chyba, że czytam lekturę. Wówczas jest obowiązkiem, a przyjemnością rzadko kiedy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com