Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-08-06, 10:18   

Mogłabym tu napisać o wielu zaletach czytania. Między innymi o tym, że czytanie książek pozwala nam rozwijać wyobraźnię, poszerza zasób naszego słownictwa oraz informacji o otaczającym na świecie. Niemniej poza tymi zaletami, wiem dlaczego ja czytam. Jako dziecko chętnie odwiedzałam miejscową bibliotekę i nie byłam w tym odosobniona. Zawsze czytałam wiele. Dla tego poczucie ekscytacji, oderwania się od rzeczywistego świata i swoistego zatracenia. Uczucia satysfakcji po zyskaniu wiedzy na temat danego obszaru. Jest to niezwykle kojąca czynność.
_________________
Drugs&hugs.
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-08-06, 11:23   

Czytam, żeby przenieść się do innego świata, przeżyć przygodę, która czeka na mnie na stronach książek, znaleźć odpowiedzi na pytania, które na co dzień zadaje sobie każdy z nas "po co, dlaczego, jak". Uwielbiam rozbudowane historie, złożone charaktery bohaterów, podejmowanie trudnych tematów przez autorów książek. Jednak książkę uwielbiam za arcydzieło, kiedy pod otoczką banalnych opowiastek kryją w sobie przesłanie, odpowiedzi. Jednym z takich dzieł jest dla mnie właśnie "Mroczna Wieża" - kilkutomowa podróż, która przeniosła mnie w zupełnie inną rzeczywistość i przyniosła ze sobą klucz do drzwi, które przedtem były dla mnie zamknięte.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Gadatliwa  

User



Do³±czy³a: 15 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-16, 15:58   

Kiedy czytam, mogę się jakby oderwać od własnej rzeczywistości, od męczących myśli, poza tym uważam, że książki rozwijają. Często przecież można poszerzyć przez nie wiedzę o obcym państwie, historii, różnych ciekawych miejscach; poza tym zwiększa się nasz zasób słownictwa, z własnego doświadczenia wnioskuję, że uczymy się też poprawnie pisać, tworzyć rozbudowane zdania. Warto czytać, aby dowiedzieć się czegoś o świecie, o ludziach, poza tym to zachęca do refleksji, chwili zastanowienia. No i cóż, ja po prostu lubię książki.
_________________
"Jest brzydki i smutny (...) ale cały jest miłością."
 

Pytalska  

Stały User

człowiek demolka



ImiÄ™: Joanna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 05 Sty 2012

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2012-01-07, 13:55   

Czytam, by lepiej poznać otaczający mnie świat. By rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć swój talent literacki. Ponadto czytam wówczas, kiedy mam ochotę na odskocznię od rzeczywistości.
 

SanAngle

User


Do³±czy³: 07 Mar 2012

   

Wys³any: 2012-03-07, 19:47   

czytam, bo lubie, bo dzięki temu mogę rozwijać sowją wyobraźnię, bo mogę zobaczyć przygody i ich bohaterów własnymi oczami duszy, bo zyję kilka razy
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-03-08, 07:28   

Ja czytam dość dużo i szczerze nie rozumiem ludzi, którzy uważają się za 'fajnych' i na pytanie 'czytasz książki?', odpowiadają 'wolę audiobooki'. Dużo jest zalet czytania, ale jedną z ważniejszych jest chyba to, że przez czytanie ludzie nie mają tak ograniczonego słownictwa.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-25, 01:49   

Emil Cioran uważał, że napisana książka to odwleczone samobójstwo. Być może od strony czytelnika też to czasem tak działa, myślę, że samo piękno dzieł Hrabala mogłoby kogoś przekonać, że warto jeszcze pożyć.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-03-25, 09:32   

ZjemCiBabcie napisa³/a:

przez czytanie ludzie nie mają tak ograniczonego słownictwa.


Dokładnie. Zauważam u siebie samego, że jak długo nic nie czytam z tym jest o wiele gorzej.
Dodałbym jeszcze coś, co sam lubię w czytaniu - człowiek nabiera dystansu. Do innych ludzi, do swojego życia. A wielu ludziom tego cholernie brakuje w dzisiejszych czasach.
_________________
lol
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-03-25, 16:22   

Czytam, bo lubiÄ™.
Czytam, bo mnie to odpręża.
Czytam, bo odrywa mnie to od problemów.
Czytam, bo dzięki temu powiększa się mój zasób słów.
Czytam, bo dzięki temu nie mam problemów z ortografią i interpunkcją (no, ok, z interpunkcją gorzej, ale walczę z tym).
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2012-04-02, 21:19   

Czytam bo jest to dla mnie wielka przyjemność, bo wtedy odrywam się od problemów, powiększam swój zasób słownictwa i poprawne pisanie no i kocham to robić:)
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-26, 21:01   

Nie widzę ostatnio sensu w czytaniu romansów, kryminałów, fantasy. To po prostu śmieci/śmiecie, nie ma się co oszukiwać.
Szkoda, że tyle czasu zajęło mi wysnucie takiego wniosku.

Czytam, żeby się czegoś dowiedzieć o świecie, nie być jak ten chłop galicyjski.

Posłużę się teraz słowami pedagoga: "Książki są najłagodniejszymi i najbardziej stałymi przyjaciółmi oraz najcierpliwszymi nauczycielami".
_________________
W miękkim futrze kota
 

sg10

Stały User


Do³±czy³: 07 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-06-26, 21:07   

Warto, bo poszerzamy wiedzę, słownictwo, rozwijamy wyobraźnię...
Poza tym czymś trzeba zająć wolny czas, nie tylko komputer.
 

Ash  

Stały User

Ash


Do³±czy³a: 25 Cze 2012

Sk±d: woj. ³ódzkie

   

Wys³any: 2012-06-27, 19:36   

Rozwija wyobraźnię. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, szczególnie w chwilach stresu. Pomaga również w świecie realnym, bo człowiek opatrzy się z niektórymi słowami, przez co lepiej pisze, również ładniej się wysławia, poprawia się styl wypowiedzi.

Poza tym trochę taki wstyd być zupełnie nie oczytanym, jeśli trafi się na inteligentne towarzystwo.
 

Czarna94xxx  

Stały User

Miłość się piękna;)



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 29

Do³±czy³a: 27 Cze 2012

Sk±d: Zamo¶æ

   

Wys³any: 2012-06-27, 20:54   

Czytanie pozwala zapomnieć o codziennych problemach, przenieść się w magiczny świat:)
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-05, 20:51   

Czytam, bo w książkach widzę odbicie siebie. Książki zawsze pokazują mi samego siebie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com