Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Czarne Indigo | 2016-08-01, 22:42

Autor

Wiadomo¶æ

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-07-31, 22:04   Domena - gdzie?

Cześć!

Sprawa jest prosta. Potrzebuję domeny internetowej (pl), bez hostingu. Od kilku dni robię research, ale uznałam, że warto zapytać także tutaj. Wobec tego, macie jakieś doświadczenia z firmami oferującymi takie usługi? W jakiej firmie warto ją wykupić, którą omijać?
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Makaros  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 01 Sie 2016

   

Wys³any: 2016-08-01, 10:43   

Gdzie dokładnie ci nie powiem ale oprócz ceny rejestracji zobacz także ile kosztuje cena odnowienia po roku bo jest duża różnica między rejestratorami domen.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2016-08-01, 10:59   

Makaros napisa³/a:

Gdzie dokładnie ci nie powiem ale oprócz ceny rejestracji zobacz także ile kosztuje cena odnowienia po roku bo jest duża różnica między rejestratorami domen.


O tym to ja też wiem, stąd mój post ;)
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2016-08-01, 23:21   

Idź w Aftermarket.pl. Korzystam z tego operatora od jakiś 5 lat, przerzuciłem do niego wszystkie domeny jakie obsługujemy. W tym momencie ok 60. Dlaczego?

Serwisy takie jak az.pl, home.pl, nazwa.pl oferują domenę za 0 zł na start - większość ludzi się na to łapie. Problem jest taki, że przez pierwszy rok nie możesz od nich uciec, a przedłużenie domeny to zwykle 123 zł brutto. I taka opłata jest utrzymywana za każdy kolejny rok. Ponieważ ludzie, którzy nie siedzą w tej branży nie wiedzą, że domeny można transferować pomiędzy operatorami i po prostu płacą te pieniądze.

Firmy typu ovh.pl, cal.pl, aftermarket.pl i masa innych oferuje domeny na start w granicach ~20 zł, a przedłużenie kosztuje u nich ok 60 zł. Jeżeli myślimy o tym, aby domenę potrzymać dłużej niż rok, dwa jest to dużo ekonomiczniejsza opcja. Ja korzystam z Aftermarket.pl, ponieważ jest to serwis, który ma najlżejsze ograniczenia i fajne ceny. Wygenerowanie specjalnego kodu, który pozwoli Ci przenieść domenę do innego operatora to dwa kliknięcia. I tyle. W ovh.pl aby przenieść domenę OD NICH, musiałem przesłać dokumenty pocztą, a Ci po 2 tygodniach odpowiedzieli mi, że ich zdaniem skan dowodu jest nieczytelny itd itd itd. Nagle czytelniejszy stał się gdy się wkurzyłem i wysłałem im go faxem. After jest bezproblemowe w tym przypadku, stąd korzystam z ich usług.

Zdarzało mi się słyszeć, że ludzie korzystają z home czy nazwy ponieważ są to pewne i dobre firmy. Prawda jest taka, ze tacy operatorzy to tylko pośrednicy. Wszelkie informacje o domenach przetrzymywane są w oogólnym rejestrze domen, i "jakość" takiego operatora nie ma najmniejszego znaczenia.

Czarne Indigo, jeśli nie zależy Ci na tym, że koniecznie chcesz zrobić to sama to odezwij się do mnie :-) Ponieważ na swoim koncie firmowym mam dość sporo domen, mam je też w dość fajnych cenach. Mogę po koleżeńsku pomóc :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com