Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-12-07, 16:57   E-sport

Są tutaj jacyś pasjonaci młodej i robiącej oszałamiający sukces ostatnimi czasy areny e-sportowej? Ja osobiście zacząłem interesować się tym tematem rok temu, przypadkowo trafiając na światowe finały sezonu trzeciego w League of Legends. Zrobił na mnie wielkie wrażenie przepych i rozmach z jakim Riot, wydawca gry, zorganizował imprezę, a do tego żywiołowa publika nagradzająca oklaskami każde spektakularne zagranie. Zainteresowany tym tematem, zacząłem śledzić rozgrywki ligowe LoLa w Europie i Ameryce, zdając sobie sprawę, że kariera takiego esportowca to ciężki kawałek chleba: około pół roku drużyna żyje ze sobą w tak zwanych Gaming House'ach, trenując 10 godzin dziennie :-o
Wracając jeszcze do popularności i przełomowych wydarzeń, to ten rok był bezprecedensowy. International w Dota 2, gdzie pula nagród przekroczyła 10 milionów dolarów i finał sezonu czwartego w LoLa rozegrany na piłkarskim stadionie w Korei (na tym samym obiekcie rozpoczynały się mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2002 roku) mieszczącym 40 tysięcy ludzi, podczas gdy za pośrednictwem internetu sam finał oglądało 11 milionów ludzi!
Te liczby miażdżą i pokazują fenomen e-sportów, które w Korei i Chinach są traktowane na równi z piłką nożną, czy lekkoatletyką. Zakładam, że wkrótce ta moda przejdzie i na Europę, bo inwestorzy z pewnością nie pogardzą nową żyłą złota.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

£aciateSamoMleko  

User

Jestem Brzydki


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-12-07, 17:34   

Oczywiście, że e-sport staje się coraz bardziej popularny i do wygrania jest coraz więcej pieniędzy. Jest duże zainteresowanie i ono cały czas rośnie więc imprez będzie coraz więcej i pieniądze wzrosną jeszcze bardziej. Ludzie lubią to oglądać, bo sami w to grają. Nie każdy się interesuje sportami tradycyjnymi. Od jakiegoś czasu istniała pewnie spora grupa graczy, która nie interesowała się żadnym sportem - cieszyły ich gry (multi czy single). Teraz oni mają swoje dyscypliny (gry jak LOL czy DOTA). Jest tego całkiem sporo i powstają nowe.

Też czasem lubie sobie obejrzeć jakiś mecz na mistrzostwach. Ale wielkim fanem nie jestem. Nie znam drużyn ani ich graczy. Ogólnie nie jestem w temacie - raczej mnie to nie interesuje. Ale nie mam nic do osób które zajmują się tym tak jak od dawna fani np. piłki nożnej.

Tam ktoś kibicuje drużynie i tu. Tylko zasady i miejsce gry jest inne. Jednak według mnie e-sport jest dużo ciekawszy i bardziej emocjonujący. Raczej cały czas coś się dzieje. Jest wiele możliwości żeby dojść do celu i nie ma ograniczeń typu prawa fizyki co stwarza ich znacznie więcej niż w normalnym sporcie. Dlatego ciężko jest przewidzieć co zrobi przeciwnik bo możliwości jest na prawdę dużo.

Ogólnie jestem na TAK.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-12-07, 19:25   

Czy ja wiem. No gram tam w jakieś gry, ostatnio były mistrzostwa w CS:GO to sobie paczyłem. Kilku graczy tam nawet kojarzę, i to w zasadzie tyle. Ale jeśli ty grasz w CS:S to odezwij się do mnie :hyhy:
Jako sama idea sportu myślę,że wszystkie cechy spełnia, noo,lub niektóre.
_________________
You know who i am
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2014-12-07, 19:34   

Szkoda, że onanizatorzy tych wielkich turniejów z milionem sponsorów stawiają głównie na LoLa, Starcrafta, Dotę czy CS. CS jeszcze, jeszcze, ale przy pozostałych trzech idzie usnąć, oglądając jakiś mecz. Nie wiem, czym te dzieciaki się tak rajcują. Powinno się spopularyzować FPSy i FIFÊ, o.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-12-07, 19:36   

Akurat w CSa nie grywam, na szczęście, bo już na LoLa mam coraz mniej czasu :zalamany: Co do idei sportu, to myślę, że pasuje skoro nawet szachy uważa się za dyscyplinę sportową. I należy pamiętać, że e-sporty mają ogromną zaletę - nie potrzebują arbitrów. Jedynym sędzią jest mechanika gry, która bardzo rzadko ulega bugom czy glitchom.
Swoją drogą ostatnio na jakimś turnieju CS:GO jeden z temów wykorzystał glitcha w teksturze jednej mapy. Niestety to bardzo "sportowe" zachowanie przesądziło o wyniku.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-12-07, 19:50   

Lubię czasem oglądać Starcrafta i tyle. To są wbrew pozorom bardzo wymagające od kibica rozgrywki o wysokim progu wejścia. Biathlon, basket czy dowolny sport można oglądać z przyjemnością w zasadzie bez niczego, albo z minimalnym objaśnieniem. W e-sporcie to nie działa.
_________________
#truestory
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2014-12-14, 14:11   

Ciekawa sprawa raczej dla uczestników, aniżeli dla widzów bo LOL Starcrafty itd. to według mnie średnio zajmujące rzeczy do oglądania. Fifa czy Battlefield prezentuje się lepiej pod względem emocji, ot co.
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-12-15, 13:02   

Mnie akurat Fifa strasznie nudzi, gdy mam oglądać jak ktoś gra. A w LoLu jedynie mecze w systemie Best of 5 mogą trochę zanudzić. Zawsze można podpatrzeć nowe picki, czy inne ciekawe myki w grze.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

muffi  

User


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-01-10, 16:31   

Ja z swojej strony śledzę rozgrywki Starcrafta i muszę powiedzieć że tutaj polska scena trochę podupada, ostatnio nawet nie ma komu turniejów castować, ale za to scena lol i dota widać, zę się rozwija, mamy nawet żeńskie klany :)
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-14, 16:40   

Ja tam wolę samemu grac, niż patrzeć jak ktoś gra...
Więc relacje z e-sportu to dla mnie żadne widowisko.
 

muffi  

User


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-01-14, 19:48   

Ja raczej oglądam sc2, aby podłapać nowe taktyki.Akurat sc2 dla mnie to bardzo dobra gra do oglądania na żywo.
 

silegoro

User


Do³±czy³: 13 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-13, 13:35   

Ja oglądam tylko finały LOLa. Myślę że to dobra rozrywka, lecz nie można nazwać tego sportem, gdyż nie rozwijają fizycznie.
 

pointsmaster

User



Do³±czy³: 13 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-07-13, 23:23   

Ja kiedyś grałem profesjonalnie(LANowo) w jednego z topowych FPSow. Ja sie potrafi grac i sponsor sie znajdzie ktory wyjazdy oplaca. Jak ktos lubi grac i ma umiejetnosci to warto sprobowac chocby dla samych emocji na turniejach. Ja niestety juz nie mam czasu :(
_________________
Nasz fanpejdz o grach. Promocje, darmowki, konkursy i wiele innych atrakcji :)
https://www.facebook.com/...676989065847299
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-07-16, 23:04   

ja to mam beke z ludzi którzy nazywają granie na kompie e-sportem. No ale ich sprawa, niech sobie to nawet nazywają grą w piłkę. Chociaż mimo wszystko nagrody na niektórych turniejach są dość wysokie i sięgają milionów dolarów, nie wiem jak to jest możliwe widocznie sponsorom się opłaca. No i w USA "esport" jest juz oficjalnym sportem
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-07-17, 03:11   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

ja to mam beke z ludzi którzy nazywają granie na kompie e-sportem.

Dziękujemy za wyjaśnienie.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

No i w USA "esport" jest juz oficjalnym sportem

W Japonii jest sportem wręcz narodowym.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com