Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

canav  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 14 Sty 2014

   

Wys³any: 2016-05-28, 07:58   Ekwiwalent za urlop

Witajcie :)

Mam taką sytuację, że chce wypowiedzieć jak najszybciej umowę z moim pracodawcą, za porozumieniem stron, pracodawca powiedział że podpisze mi takie porozumienie jak wykorzystam należne mi dni urlopowe, których sporo się nazbierało. Orientuje się może ktoś z Was czym się różni wypłacanie tego ekwiwalentu za dni urlopowe gdy umowa o pracę jest że tak powiem aktywna, a gdy ta umowa została rozwiązana ? Przecież czy ta umowa będzie, czy nie, i tak będzie mi musiał za ten urlop zapłacić, więc jaka jest różnica ?
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2016-05-28, 11:42   

canav, przecież pracodawca jasno Ci określił kiedy podpisze z Tobą wypowiedzenie. Nie chce płacić Ci ekwiwalentu - musisz wybrać cały urlop. Będziesz siedzieć w domu, a pieniądze dostaniesz normalnie z wypłatą. Jeżeli masz np. 2 tygodniowy okres wypowiedzenia i więcej niż 10 dni urlopu - złóż wypowiedzenie, wniosek o urlop. Za wszystkie dni urlopu powyżej 10 będzie musiał Ci zapłacić.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Tomcio1989  

User


Wiek: 35

Do³±czy³: 21 Wrz 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-09-21, 11:49   

Ja zawsze robię w ten sposób ,że umowę wypowiadam ale chodzą do pracy przez ten okres.Bo urlop zawsze się przydaję.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com