Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-07-11, 13:47   

Ja bym najchętniej wyjechał do Norwegii albo Szwecji. W sumie Irlandia czy Szkocja to też kuszące propozycje... A dlatego bym wyjechał, iż niby wszędzie się lepiej żyje niż w POlsce :P Najpierw zobaczę jak sprawa się ma na ¦ląsku, potem popróbuję za granicą, zanim na dobre wyjadę.

PS: niektórzy mówią, że za granicą wcale nie jest dobrze, bo niby zarabia się dużo, ale i niektóre rzeczy są trochę droższe i na dobrą sprawę na ciuchy i inne "pierdółki" zostaje nam mniej więcej tyle, co w Polsce - nie wiem czy to prawda.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-11, 17:32   

Ja chcę do Azji. Chiny, Korea.. Kontynent o niebo lepiej rozwinięty niż Polska.. Ewentualnie pojechałabym gdziekolwiek byle by nie siedzieć w Polsce. Nauczyć się kilku języków i świat nie będzie stanowił barier. ;)
:hyhy: :hyhy: :hyhy:
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2013-07-11, 18:02   

Yoona napisa³/a:

Kontynent o niebo lepiej rozwinięty niż Polska



Ze co? :-D porownujesz kontynent do kraju? :mrgreen: poza tym zdziwilabys sie, niektore kraje Azji wcale nie sa dobrze rozwiniete, a wrecz przeciwnie.
 

Yoona

User



Do³±czy³: 29 Cze 2013

   

Wys³any: 2013-07-11, 19:54   

Okej, przepraszam. Pochłaniają mnie wcześniej wymieniona kraje (Chiny, Korea). Przyznaję, że w niektórych krajach azji ludzie cisną biedę gorszą niż polacy, ale w porównaniu z niektórymi jesteśmy "za murzynami".
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-07-11, 23:00   

Cytat:

I raczej do Polski nigdy się nie przeprowadzę, ale nie ze względów że w Polsce jest źle a po prostu było by mi trudno przyzwyczaić się do polskiej kultury

To gdzie ty mieszkasz? W Iranie? Bo w Europie są pewne różnice między Bałkanami, Europą Centralną/Zachodnią czy krajami Południowymi, ale kultury przeplatają się i nie są to na pewno podziały nie do przeskoczenia.
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2013-07-12, 14:15   

szostol napisa³/a:

Cytat:

I raczej do Polski nigdy się nie przeprowadzę, ale nie ze względów że w Polsce jest źle a po prostu było by mi trudno przyzwyczaić się do polskiej kultury

To gdzie ty mieszkasz? W Iranie? Bo w Europie są pewne różnice między Bałkanami, Europą Centralną/Zachodnią czy krajami Południowymi, ale kultury przeplatają się i nie są to na pewno podziały nie do przeskoczenia.



Nie mówię, że są to jakieś ogromne różnice. Ale jednak co kraj i obyczaj. I po prostu nie czuje się w Polsce zbyt dobrze, swobodnie.
 

Gryzik  

Stały User

AlÄ… Ä… dÄ…s


Do³±czy³a: 12 Lip 2013

Sk±d: England

   

Wys³any: 2013-07-14, 13:29   

Bardzo chętnie wyjechałabym na Malediwy, Majorke, albo gdzieś indziej gdzie jest ciepło i nie pada śnieg, a zimą na narty w Alpy :)
A tak poważnie, jeszcze kilka lat temu chciałam jechać do Anglii, ale przykro by mi było rozstawać się ze znajomymi i zaczynać od zera w obcym kraju.
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-14, 19:25   

od zawsze kursuje miedzy polska a anglia, wiekszosc dziecinstwa spedzilam za granica. teraz siedze w polsce i sie ucze, a jak skoncze szkole to chce wybrac sie do indii albo japonii, nie wykluczone ze zostane tam na dluzej.
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-08-20, 15:23   

Lena_no napisa³/a:

Czy planujecie wyjechać na emigrację z naszego kraju?


Już od 7 lat mnie w Polsce nie ma.

Lena_no napisa³/a:

Jeśli tak, to z jakiego powodu?


Mama za pracą wyjechała i tak mi się zostało.

Lena_no napisa³/a:

Jaki kraj byście wybrali i dlaczego?


Mieszkam w Hiszpanii i gdybym miała teraz wybierać to pomimo kryzysu przyjechałabym w to samo miejsce.

Lena_no napisa³/a:

A może obecnie mieszkacie za granicą?


Jak wyżej :-)
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2013-08-20, 18:08   

Obecnie nie planuję wyjeżdżać na emigrację. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała wyjeżdżać na stałe do innego kraju za chlebem, choć z taką sytuacją w naszym kraju wszystko jest możliwe, bo może być jeszcze gorzej niż jest.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Hank  

Stały User


Do³±czy³: 12 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-26, 11:48   

Nie mam zamiaru na razie wyjeżdżać. Ale gdybym musiał, nie widzialbym przeszkód. Głównym powodem byłaby oczywiście praca (albo jej brak) oraz sytuacja w Polsce. A jest coraz gorzej :/
 

Sekret  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Lis 2013

Sk±d: U Królowej

   

Wys³any: 2013-11-08, 12:57   

Ja już siedzę w UK kilka latek. Wyjechałam z dwóch powodów - chciałam spróbować czegos nowego, nauka w Polsce jak dla mnie wiekszego sensu nie miala, bo zabieraja sie do wszystkiego od du... strony. A drugi powód, ważniejszy jest taki, że chcę spełnić swoje marzenie - praca w służbach mundurowych. A jak w Polsce policja pracuje każdy z nas wie, podziękował :P
_________________
,,Gdy życie wręcza ci cytrynę, wyciśnij ją i zrób lemoniadę.''
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-11-08, 20:44   

A mi się marzy emigracja do Norwegii. Lepsze zarobki, szybciej dorobię się na dom w Polsce, a już abstrahując od czynników ekonomicznych - wymarzony kraj dla introwertyka - marzyciela :). W każdym razie teraz mam zamiar wracać, ale nie wiem, czy to się nie odmieni gdy wyląduję w Norwegii. No i chcę, by moje dzieci podłapały jakiegoś języka zza granicy, którym będą mogły się pochwalić na poziomie natywnym.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Kerosine  

User

Des Wahnsinns



Do³±czy³a: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-11-10, 14:06   

Nie chciałabym wyjeżdżać. Nie lubię zmian, mam ogromne problemy z aklimatyzacją w nowych miejscach, a mój angielski jest perfect tylko używany w formie pisemnej [o innych językach nie wspominając] - musiałabym być naprawdę postawiona pod ścianą żeby zdecydować się na ten krok.
_________________
Cold sterile rivers
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-11-10, 14:47   

Lena_no napisa³/a:

Czy planujecie wyjechać na emigrację z naszego kraju?


Baa!

Lena_no napisa³/a:

Jeśli tak, to z jakiego powodu?


Bo tu się nijak nie dorobię okrągłej sumki w zawodzie.

Lena_no napisa³/a:

Jaki kraj byście wybrali i dlaczego?


USA/Zjednoczone Królestwo/Francja/Kuba

USA - najwyższe na świecie finansowanie nauki, multikulturalizm, angielski.
UK - bardzo silna waluta, naprawdÄ™ dobre zarobki, multikulturalizm, angielski.
Francja - silny sekularyzm, wysoko zateizowane społeczeństwo, duży nacisk na edukację, wspaniała historia, multikulturalizm.
Kuba - jedne z najwyższych na świecie dofinansowanie na rzecz rozwoju genetyki.

Lena_no napisa³/a:

A może obecnie mieszkacie za granicą?


Nie, ale bywam co roku za granicą, najczęściej kierunkiem jest Anglia, lecz czasem zdarza się też i Francja. Mam licencję na opiekuna kolonijnego, więc wyjeżdżam sobie za granicę z tego właśnie tytułu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com