Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-25, 13:01   

Qukułka, ależ takie zachowanie,które Ty opisałaś cechuje właśnie pseudo artystów.Także kończyłam szkołę artystyczną i przez połowę mojego życia byłam blisko związana z tym światem i to daje mi podstawę do takiej,a nie innej oceny.Jak zaobserwowałam takie zachowanie na szczęście nie cechuje większości warszawskiej młodzieży związanej ze światem artystycznym.
Nie porównuj także swoich kolegów do prawdziwych.To owszem,byli artyści w pełni znaczenia tego słowa.Nie można zaprzeczyć,że artyści zajmujący sztuką na poziomie zawodowym są osobliwymi istotami.Jednak uważam,że w tym temacie słowo "artysta" należy traktować jako potoczne określenie mężczyzny,którego zainteresowania wiążą się ze sztuką.
Jednak opisane przez ciebie cechy to według mnie świadczy tylko o zbędnym kreowania się przez młodzież na " per artystttęę".
_________________
Drugs&hugs.
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-25, 13:25   

slow napisa³/a:

ależ takie zachowanie,które Ty opisałaś cechuje właśnie pseudo artystów.Także kończyłam szkołę artystyczną i przez połowę mojego życia byłam blisko związana z tym światem i to daje mi podstawę do takiej,a nie innej oceny


Napisałam że mój opis był jaskrawy. A towarzystwo towarzystwu nierówne.

slow napisa³/a:

.Jak zaobserwowałam takie zachowanie na szczęście nie cechuje większości warszawskiej młodzieży związanej ze światem artystycznym.


Jest ono obecne w mniejszym natężeniu i w ukryciu. Często. Nie traktujcie moich wypowiedzi jako prawd uniwersalnych. Moje zdanie tylko.

slow napisa³/a:

Nie porównuj także swoich kolegów do prawdziwych.


Racja. Przecież moi koledzy to lalki z watoliną w środku. Są sztuczni. Jak ja mogłam wierzyć że są prawdziwymi ludźmi!?

slow napisa³/a:

.Nie można zaprzeczyć,że artyści zajmujący sztuką na poziomie zawodowym są osobliwymi istotami.


Czyli możesz mieć charakter artystyczny tylko będąc mistrzem w swej dziedzinie? Okeeeej....

slow napisa³/a:

.Jednak uważam,że w tym temacie słowo "artysta" należy traktować jako potoczne określenie mężczyzny,którego zainteresowania wiążą się ze sztuką.


Kwestia interpretacji.

slow napisa³/a:

Jednak opisane przez ciebie cechy to według mnie świadczy tylko o zbędnym kreowania się przez młodzież na " per artystttęę".


Nigdzie nie napisałam, że Ci "per artyściiiiiiii" się obnoszą ze swoim usposobieniem. To się widzi po "głębszym" poznaniu.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-25, 13:54   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Czyli możesz mieć charakter artystyczny tylko będąc mistrzem w swej dziedzinie? Okeeeej...


A jaki to ma związek z tym co napisałam ? :)
Poza tym jeżeli nie rozróżniasz pojęcia "mistrz" od "pracy zawodowej",to nie ma o czym dyskutować.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Napisałam że mój opis był jaskrawy. A towarzystwo towarzystwu nierówne.


A jednak odniosłaś się do ogółu,przypisując określone cechy wszystkim "artystycznym osobowościom".
Akurat jeśli chodzi o środowisko artystyczne,to równe.Przynajmniej kiedyś było.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Racja. Przecież moi koledzy to lalki z watoliną w środku. Są sztuczni. Jak ja mogłam wierzyć że są prawdziwymi ludźmi!?


Nie wiem skąd ta moda na sarkazm.Wbrew przekonaniom nie świadczy ona o jakiejkolwiek zaciętości,lecz niedojrzałości rozmówcy.
Moja wina,ponieważ połknęłam słowo"artystów".Aczkolwiek w jakim celu udowadniasz,że dedukcja nie jest Twoją mocną stroną ?
Porównywanie ikon świata artystycznego do osób ,które za wszelką cenę kreują się na "artystóf" bądź młodzieży szkolnej jest nietrafione.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Kwestia interpretacji.


Nie sądzę :) Tym bardziej,że jest forum młodzieżowe.
Niemniej masz rację,nie można stworzyć jednoznacznej definicji "artysty".Z pewnością jednak nie cechują go przedstawione przez Ciebie cechy.

Jeżeli przedstawiasz swoje otoczenie w ten sposób,to musisz się liczyć z oceną postronnych osób,zwłaszcza jeżeli odnosisz swoje doświadczenia do ogółu.Usprawiedliwianie się później "jaskrawością" (o ile można określić tak wypowiedź) na nic się nie przyda.

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Jest ono obecne w mniejszym natężeniu i w ukryciu. Często. Nie traktujcie moich wypowiedzi jako prawd uniwersalnych. Moje zdanie tylko


Poprzednia wypowiedź miała takich charakter.
Ponadto nie jest ono w mniejszym natężeniu,a tym bardziej w ukryciu,napisałabym,że wręcz przeciwnie.I to od kilkunastu lat.Dowodzi,to jedynie mojej teorii.
Jednak nie tego siÄ™ tyczy dyskusja.


Jeżeli zaś chodzi o "faceta artystę",niezwykle cenię sobie mężczyzn,którzy przy tym zachowują pewną "przyziemność".
_________________
Drugs&hugs.
 

coca.cola  

Hiper wymiatacz

Oh. Wow. Lovely.



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-25, 14:06   

QukuÅ‚ka napisa³/a:


coca.cola napisa³/a:

ale jeśli jest jednocześnie osobą bez perspektyw i wydaje mu się, że brzdękoleniem czy pisaniem zarobi na chleb, uciekam od takich gdzie pieprz rośnie.
to może być pasją, dodawać smaku codzienności. jednak priorytety muszą być inne.



Chyba że byłby naprawdę dobry w tym co robi i miałby szansę właśnie tak zarabiać na chleb? ;)


gdyby był dobry w tym co robi, już dawno ktoś by go zauważył, tym bardziej, jeśli to z jego inicjatywy wyszłaby myśl, by traktować swą pasję, jako pracę i szukać miejsc, gdzie mógłby się zrealizować.
Ludzie, którzy są zdeterminowani i przekonani o własnej wartości, zwykle zostają zauważeni.
_________________
- Chyba się w panu zakochała, bo przeklinała pana całymi tygodniami.

Tumi Amar...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-10-25, 16:49   

Emeklash napisa³/a:

Wielbię muzyków,



Tak.
Mój chłopak się tym zajmował, nagrywał i grał także na fortepianie. Pochłonęło zupełnie go, kiedy zaczął grać na bębenkach. I ciągle o tym pieprzył.
Plusem było, że miał doskonałe nagłośnienie i doskonałą muzykę.
Ale i tak był poj****.
Co do malarzy, to moja mama byłaby zachwycona, lecz ja wiem, że to nie jest zbyt sensowny materiał.
Wszyscy moi mieli pewien związek z twórczością.
Ostatni niestety potrafił wszystko. Tu w kącie gitara elektryczna, tam aparat fotograficzny z całym wyposażeniem. Jakieś głowy narysowane i fragmenty książki.
Od Witkacego różniło go tylko to, że Witkacy miał talent!
Kompletne jednak beztalencia. :-|

[ Dodano: 2015-10-25, 16:51 ]
Poeci, znam kilku.
Wszyscy jednak alkoholicy, więc także na nic się przydadzą.
_________________
W miękkim futrze kota
 

MiniMini  

User

FALKENSHOP


ImiÄ™: MiniMini

Wiek: 26

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2015

Sk±d: AllWorld

   

Wys³any: 2015-10-26, 09:29   

Uwielbiam gdy facet ma duszę artysty bo to jest pokrewna mojej duszy..choć mało jest takich niestety
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-10-26, 13:07   

Artysta mozna zostac, na przyklad po ASP. Ale nawet to nie zastapi wrodzonego talentu. Dyplom nie jest wyznacznikiem.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

slaway

User



Do³±czy³: 19 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-10-26, 15:27   

a co za różnica czy facet jest artystą czy nie? dla mnie w ogóle nie ma różnicy :) chyba najważniejsze dla każdej kobiety powinno być to jakim jest człowiekiem, a nie czy w wolnej chwili pisze wiersze, maluje czy robi zdjęcia :) jak dla mnie nie ma sensu oceniać po czymś takim, i wcale nie ważne czy ktoś jest świetnym artystą, ważne, że się stara, że lubi to robić i spędzać w ten sposób swój wolny czas :) po za tym może Ciebie zainspiruje i też staniesz się bardziej twórcza :) jak dla mnie osoby twórcze mają lepiej w życiu :)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-11-02, 17:47   

Gdyby to było legalne, to bym tych waszych oszustów rozszarpał na strzępy, i by się okazało że z 500 artystów zostało 5, a najwięcej trupów byłoby wśród fotografów i grajków.

Opowiem jeszcze dowcip:
Przed wojną trwa rozprawa w sądzie. Sędzia przesłuchuje świadka:
-Zawód?
-Muzyk
-A konserwatorium ukończył?
-Nie
Na to sędzia do protokolanta:
-Piszcie: grajek


Straho napisa³/a:

Artysta mozna zostac, na przyklad po ASP



Rzeczywiście, bycie artystą wymaga wpierw doskonałego opanowania rzemiosła, a ponadto, wrażliwości i wiedzy o świecie która wykracza poza rzemiosło.
Natomiast, ASP w Polsce dzisiaj nawet rzemiosła nie potrafią zapewnić. Ponieważ np. w malarstwie dominuje obecnie synteza, to umiejętności absolwenta ASP ograniczają się do możności wstępnego przygotowania płótna.

Polecam też ten tekst:

http://www.juliusdobos.co...opular-beliefs/
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-02-24, 20:20   

Chciałabym mieć takiego chłopaka, jak Buck Mulligan, wiecie powiewający na wietrze szlafrok, szukanie monet w kieszeni, z chlebem w zębach i te sprawy...
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com