Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

CadAveer  

User


Wiek: 24

Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-11-27, 20:06   Fantasy

Jakie serie fantasy byście polecili każdemu? Chodzi mi szczególnie o takie epickie fantasy, z mnóstwem postaci, bardzo rozbudowanym uniwersum, takie nie żeby przeczytać i zapomnieć, ale żeby nawet po skończeniu nie móc się wydostać z tego świata. Coś w stylu "Pieśni Lodu i Ognia" albo "Archiwum Burzowego Światła".
 

staryborderliner  

Stały User

przeGRYW



Imię: Odkładający na jut

Do³±czy³: 08 Pa¼ 2016

Sk±d: spoÅ›ród najgorszych

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:16   

Nie polecam wychodzić z rzeczywistości do ''tych światów''. Być jedną nogą tu, a drugą tam również nie polecam :-D
_________________
Życie to tylko gra, tyle że gra się w nią raz.
 

Bohun  

User

Siewca Sierot



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 26

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2016

Sk±d: WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:17   

Malowany człowiek i caly ten cykl, pustynna wlocznia itd.
_________________
GNLS
 

CadAveer  

User


Wiek: 24

Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:24   

Dzięki, ale akurat Malowanego Człowieka już znam ;)
Co do światów, to obawiam się, że jednak te książkowe są ciekawsze, a umiarkowane oderwanie się od rzeczywistości czasem sporo pomaga.
 

alienated  

Stały User



Do³±czy³a: 28 Gru 2015

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:26   

"Drużyna pierścienia" i inne dzieła Tolkiena.
_________________
Samotności! do ciebie biegnę jak do wody
z codziennych życia upałów.
 

CadAveer  

User


Wiek: 24

Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:29   

alienated,
To chyba podstawa każdego fana fantasy ;)
 

alienated  

Stały User



Do³±czy³a: 28 Gru 2015

   

Wys³any: 2016-11-27, 21:33   

Noo, ale nie napisałaś o tym więc pomyślałam, że jesteś może wyjątkiem, któryanie czytała bądź nie zna.
_________________
Samotności! do ciebie biegnę jak do wody
z codziennych życia upałów.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-11-28, 00:20   

Gwiezdne wojny oczywiście.
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

fenek  

Stały User


Do³±czy³: 01 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-12-14, 10:07   

No a Pratchett? Nikt nie wspomni o Pratchecie?
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-12-14, 14:30   

fenek napisa³/a:

No a Pratchett? Nikt nie wspomni o Pratchecie?

Bo taki se.
Mi odpowiednio nie przypadł do gustu.
_________________
W miękkim futrze kota
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-02-09, 17:12   

Mnie ostatnio wciągnęła książka "Naznaczeni śmiercią". Nie wiem czy ktoś kojarzy serię "Niezgodna", która doczekała się ekranizacji, to właśnie książka tej samej autorki.

Historia toczy się w Uniwersum złożonym z 9 planet. Galaktyką kieruje tzw. nurt, który wyznacza przeznaczenie i przyszłość każdego z jej mieszkańców. Na jednej z planet galaktyki dwa ludy łagodny Thuvhe i brutalny Shotet toczą walkę o przetrwanie i przywództwo. Właśnie z tych zwaśnionych ludów pochodzi dwójka bohaterów Cyra i Akos, których losy połączą nieoczekiwane wydarzenia. Cyra i Akos pomimo tego, że powinni się nienawidzić, muszą sobie zaufać i działać razem. Bohaterowie są rewelacyjnie nakreśleni, z częścią z nich możemy się identyfikować. Na mnie największe wrażenie zrobiła Cyra i jej oryginalny dar, który bardziej nazwałabym przekleństwem. Świat i fabuła na tyle mnie wciągnęły, że nie mogłam się oderwać od książki. Myślę, że to jedna z lepszych nowości fantasy na jakie ostatnio natrafiłam.
 

akwarela  

Wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Do³±czy³a: 10 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-02-11, 21:10   

Jak kojarzę Niezgodną, ale nie wiedziałam, że poza nią autorka napisała coś jeszcze. Pamiętam nawet, że czytałam, że to debiutantka.
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-02-12, 18:18   

Tak, Naznaczeni śmiercią to dopiero jej druga książka, ale zdecydowanie bardziej mi się podoba od serii Niezgodna.
 

akwarela  

Wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Do³±czy³a: 10 Lis 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-02-17, 21:41   

No ok, a o czym to konkretnie? Sprawdziłam opis w księgarni, ale tam jest tylko coś o brutalnie splatających się losach bohaterów.
 

maniana

Stały User



Do³±czy³: 27 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-02-23, 14:06   

Nie chcę jakoś mocno spojlerować, ale tak jak pisałam akcja toczy się w kosmosie. Na jednej z planet władzę próbuje zdobyć brutalny władca Ryzek. Część mieszkańców galaktyki posiada określoną dary, takie jakby nadprzyrodzone zdolności np. przepowiadania przyszłości, naprawiania rzeczy. Ryzek porywa Akosa i jego brata właśnie ze względu na ich dary, chce z nich skorzystać. Dar Akosa będzie szczególnie cenny dla Cyry siostry Ryzeka. Akos i Cyra zbliżają się do siebie i od tego momentu wydarzenia przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót. Ciekawym wątkiem jest też to, że bohaterowie od początku znają swoją przyszłość. Wiedzę o przyszłości posiadały tylko Wyrocznie, ale pewnego dnia Zgromadzenie (przywództwo galaktyki) ujawnia przyszłość. Dla większości z nich nie jest ona korzystna, więc jak się za pewne domyślasz każdy będzie chciał ją zmienić.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com