Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2013-12-27, 22:37   

Wejdź na kanał kocham gotować na YT, tam jest od cholery przepisów na to jak zrobić różne fast foody w domu. Choć ja akurat jestem przeciwna jedzeniu fast foodów, staram się je eliminować jak na razie z dobrym skutkiem.
 

sylkaa  

Stały User

sylkaa


ImiÄ™: sylwia

Wiek: 22

Do³±czy³a: 20 Mar 2015

Sk±d: poznañ

   

Wys³any: 2015-03-20, 09:54   

składniki na 8 dużych sztuk:

2 szklanki mÄ…ki pszennej

160ml gorÄ…cej wody

2 łyżki oleju

szczypta soli



wykonanie:

1. W misce mieszamy mąkę z solą i zalewamy gorącą wodą. Nie musi być wrząca. Najlepsza będzie taka po 2-3 minutach od zagotowania. Dodajemy olej. Mieszamy składniki drewnianą łyżkę, a następnie zagniatamy rękoma około 5 minut. Wyrobione ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kilkanaście minut, aby odpoczęło.

2. Ciasto dzielimy na 8 mniej więcej równych części. Z każdej z nich formujemy kulkę, którą rozpłaszczamy dłonią, a następnie wałkujemy jak najcieniej na koło o średnicy o 1-2 cm większe niż średnica dno patelni, ponieważ tortille skurczą się w trakcie smażenia. Jeżeli jest taka potrzeba można w trakcie wałkowania minimalnie podsypać je mąką. Nie przejmujcie się, jeśli nie wyjdą Wam idealne okrągłe. To nie ma być wzorzec koła do Sevres tylko placek do domowego obiadu. ;)

3. Smażymy na suchej patelni z powłoką non-stick niecałą minutkę z jednej strony, a przewracamy i smażymy około 30 sekund. Na tortilli mogą tworzyć się bąble, ale nie należy się tym przejmować. Znów obracamy i smażymy jeszcze 30 sekund. Chodzi o to, aby nie spuszczać tortilli z oczu i obsmażyć ja tylko tyle, ile będzie konieczne. Powinna miejscami lekko się zrumienić, ale nie za mocno. Jeśli zbyt długo pozostawimy ją na patelni obeschnie, zrobi się krucha i nie da się jej zwijać.
_________________
cofnąć się by wziąć rozbieg
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com