Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-06-02, 19:56   

Daleko mi do wegetarianina ale jeść zwierzęta to jedno a katować całe życie to drugie. Niestety większość zwierząt hodowlanych/roboczych jest zazwyczaj hodowlana przez władków, którzy mają gdzieś ich los. Niektórym ciężko się dziwić, bo sami ledwo żyją, inni znaleźli łatwy zarobek. Tak długo jak długo zdecydowana większość nie podejmie działań (innych niż lajki na fejsie) tak długo nic się w tej materii nie zmieni i żadna organizacja działająca na własną rękę nic tu nie da.
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-06-02, 20:14   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Niestety większość zwierząt hodowlanych/roboczych jest zazwyczaj hodowlana przez władków, którzy mają gdzieś ich los.


dokładnie co to znaczy?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-07-13, 18:53   

Co 15 minut ginie jeden słoń. Dla świecidełek. W tym tempie za kilka lat może ich już po prostu nie być. Globalny zakaz handlu kością słoniową wreszcie jest w naszym zasięgu, ale Komisja Europejska właśnie się temu sprzeciwiła!

Słonie są niezwykle wrażliwe i tak bardzo boją się ludzi, że zaczynają wędrować jedynie pod osłoną nocy. Słoniątka pogrążają się w żałobie, nie chcąc opuścić wypatroszonych zwłok swoich matek. To, co dzieje się z tymi wspaniałymi zwierzętami, jest przerażające. Dlatego 29 afrykańskich rządów prosi nas o pomoc. We wspólnym oświadczeniu ich przywódcy powiedzieli: jeśli Europa odwróci się plecami, będzie to oznaczać wyrok śmierci dla słoni.

Decyzja o całkowitym zakazie może zapaść na zbliżającym się międzynarodowym szczycie. Są przesłanki, by wierzyć, że wpływowe kraje jak Francja czy Niemcy zbuntują się przeciw europejskiemu wyrokowi śmierci na słonie. Afrykańskie rządy przekażą nasz głośny apel prosto na salę obrad, budując w ten sposób jeszcze większe poparcie dla zakazu. Pomóż uchronić słonie! Podpisz teraz i podaj dalej wszystkim znajomym:

https://secure.avaaz.org/pl/global_ivory_ban_loc/?tYpOmkb

Na całym świecie najpiękniejsze zwierzęta doprowadza się na skraj wyginięcia poprzez polowania, kłusownictwo, niszczenie siedlisk. Każdy utracony w ten sposób gatunek to kolejna przecięta nić życia. Naukowcy twierdzą, że jeśli przetniemy ich zbyt wiele, ekosystemy od których zależymy załamią się.

Europa – najwiÄ™kszy na Å›wiecie eksporter legalnej koÅ›ci sÅ‚oniowej – chce rozwiÄ…zać obecny kryzys stanowczÄ… walkÄ… z nielegalnym handlem przy jednoczesnym utrzymaniu legalnych szlaków. Jednak kÅ‚usownicy bez wiÄ™kszych problemów podszywajÄ… siÄ™ pod legalnych dostawców. Eksperci alarmujÄ… – legalizacja może tak naprawdÄ™ zwiÄ™kszyć kÅ‚usownictwo do niebotycznych rozmiarów.

Europejski pomysł może doprowadzić do jeszcze większej rzezi słoni. Dzika przyroda potrzebuje naszego olbrzymiego wsparcia! Nie możemy dopuścić, by nasze dzieci i wnuki znały słonie tylko z książek i filmów. Dołącz i udostępnij wszystkim znajomym. Uratuj z nami słonie:

https://secure.avaaz.org/pl/global_ivory_ban_loc/?tYpOmkb

Nasz międzynarodowy, oddolny ruch to wielka nadzieja na ocalenie dzikiej przyrody. Pomogliśmy w zakończeniu handlu kością słoniową w Hong Kongu i doprowadziliśmy do europejskiego zakazu stosowania pestycydów zabijających pszczoły. Przeprowadziliśmy dziesiątki intensywnych kampanii na rzecz rezerwatów morskich i leśnych na całym świecie. Kupiliśmy nawet las deszczowy dla orangutanów! Dziś musimy znów wkroczyć do akcji. Dla słoni. Po kolejne zwycięstwo dla przyrody!

Z nadziejÄ… i determinacjÄ…,

Bert, Rosa, Rewan, Emma, Spyro, Marie i Danny wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

The Guardian: Afrykańscy urzędnicy zbulwersowani sprzeciwem UE wobec całkowitego zakazu handlu kością słoniową (tekst w j. angielskim)
https://www.theguardian.c...-on-ivory-trade

Environment News Service: 29 krajów Afryki wzywa UE do powstrzymania rzezi słoni (tekst w j. angielskim)
http://ens-newswire.com/2...hant-slaughter/

National Geographic: UE ociąga się w walce z przemytem kości słoniowej (tekst w j. angielskim)
http://news.nationalgeogr...hants-poaching/

The Guardian: Obama wzywa do pilnych działań, by uchronić słonie przed wyginięciem (tekst w j. angielskim)
https://www.theguardian.c...ephants-extinct



https://secure.avaaz.org/pl/global_ivory_ban_loc/?bYpOmkb&v=78989&cl=10346432381&_checksum=ff8570f5df9fc50ded7562bc8146178316d643ac23208b60d9d6cd50e83732d1

[ Dodano: 2016-07-31, 22:38 ]
Niedźwiedź polarny trzymany jako atrakcja w chińskim supermarkecie.

https://www.youtube.com/watch?v=_UhP4bcYcsU

http://www.animalsasia.or...or-selfies.html

Zwierzęta płaczą tak jak ludzie.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-07-31, 23:23   

philosophus napisa³/a:


Zwierzęta płaczą tak jak ludzie.


Eee philo, miękniesz.
Niedawno potrafiłeś robić sobie jaja z ofiar Holokaustu, a teraz płaczesz nad niedźwiedziem? :-D
Niedługo się nawet za jakimś katolikiem upomnisz!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-08-01, 00:38   

Robiłem sobie jaja z katolików którym Hitler pomógł spotkać się z Bogiem. Niedźwiedzie nigdy nie wysłały nikogo na stos ze zmyślonych powodów.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-01, 00:50   

philosophus napisa³/a:

Robiłem sobie jaja z katolików którym Hitler pomógł spotkać się z Bogiem. Niedźwiedzie nigdy nie wysłały nikogo na stos ze zmyślonych powodów.


No, faktycznie ci co ginęli w obozach to pewnie wszyscy palili ludzi na stosach zanim tam trafili.
Małe dziewczynki w wieku 5-lat mające rozbijane głowy kolbami przez SS tez pewnie kogoś paliły na stosie - ale co tam, philo jest tak zwanym "fajnym kolesiem", on robi jaja z katoli. :-D

Trzeba było się iść wysadzić na tych ŚDM, ilu byś katoli sprzątnął za jednych zamachem w imię walki o wyzwolenie niedźwiedzi - pewnie większość z tych gówniarzy, też paliła ludzi na stosach.

Co innego jak ja napisze "lewacy" albo "cyckozanik" uuu panie, wtedy to jest niebo, ziemia i województwo mazowieckie poruszone. (gdy tymczasem kolega Szej, pisał sobie o "konserwach, katolach, prawakach" i jaka byłą reakcja philo? - a, żadna)
No, bo przecież ja mogę obrazić jakiegoś lewaka i będzie mu przykro, ale pan filozof nie dba czy urazi rodziny ofiar Holokaustu, on robi jaja. :]
 

Ostatnio zmieniony przez $karbówka 2016-08-01, 09:26, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-01, 06:56   

Zwierzęta bywają okrutne ale zawsze pozostają nieświadomie.
Najgorszym bydlakiem jest człowiek.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-01, 09:14   

To jest jasne, bo zwierzę nie zabija dla polityki, rozrywki czy tępej rządzy wyżycia się na kimś.
Natomiast pan filozof wie o co mi chodzi, tylko bije z niego olbrzymia hipokryzja względem pewnej kwestii, która próbuje teraz tuszować pierdołami o stosach. :-D

Gdyby Twoja malutka córka była rozbijana o ścianę przez SS-mana, to pan filozof robiłby jaja, bo KK palił ludzi na stosach, więc się jej należy, a za niedźwiedzia zrobiłby aferę.
To samo, jak pytałem o dobro-zło, gdy jakieś typy biją dzieciaka dla czystej żądzy spuszczenia komuś wp*erdolu, co wtedy napisał?
Ano, że nie można tego oceniać jako dobra i zła, bo z ich perspektywy robią dobrze - no to Chińczycy też robią dobrze z ich perspektywy, trzymając niedźwiedzia w ciasnej klitce.
W końcu może to jaki katol? :oczami:

On dzieli argumenty na swoje i błędne - ale kliniczny przypadek nienawiści do katolików (obojętnie czy są osobiście winni jakimś zdarzeniom czy nie), to "choroba" równie ciężka jak fanatyczny katolicyzm.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2016-08-01, 12:34   

Dla mnie to jakiś objaw upadku przejmowanie się bardziej losem zwierząt niż ludzi.Przecież życie zwierzęcia nie ma żadnej wartości, może estetyczną.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-08-01, 13:44   

Rha, oczywiście, że życie zwierząt ma wartość. Podobnie egzystencja pokrzywy za płotem.
I nie jest to jedynie wartość estetyczna.
Nie bez kozery bowiem mówi się o szkodliwym wycinaniu lasów, czy ochronie poszczególnych gatunków.
Wszystko ma wartość dla Ziemi, przede wszystkim zaś dla człowieka, jako jej mieszkańca.
Należy odnosić się do wszelkiego stworzenia z należytym szacunkiem
Nie deptać, nie zrywać bezmyślnie. Nie niszczyć. Nie zabijać dla rozrywki.
To minimum oczekiwań w obecnych czasach wobec ucywilizowanego człowieka.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-08-01, 15:04   

$karbówka napisa³/a:

Gdyby Twoja malutka córka była rozbijana o ścianę przez SS-mana, to pan filozof robiłby jaja, bo KK palił ludzi na stosach, więc się jej należy, a za niedźwiedzia zrobiłby aferę.


Nie wiem jaki jest sens karać tych najmniej winnych za błędy pomylonych przywódców i mentorów i to kilka pokoleń naprzód. Niektóry jednak oczekują tylko wyroku, nie ważne na kim, oby został wykonany bo mają niezaspokojoną potrzebę homeostazy na świecie.
Chyba w tym leży problem. Możesz ukarać człowieka za jego okrucieństwo wobec zwierzęcia, a zwierząt za swoje instynktowe zachowanie karać nie ma nawet sensu.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-01, 15:24   

metalmummy napisa³/a:

Nie wiem jaki jest sens karać tych najmniej winnych za błędy pomylonych przywódców i mentorów i to kilka pokoleń naprzód


Otóż, to.
Ja też nie wiem, on ma jakiś osobisty problem z tym katolikami, chyba coś tam ksiądz zadziałał "nieprawidłowo" i został uraz.
Dlatego mam z niego zawsze polewkę jeśli idzie o ten temat. I teraz wiem o co Kritowi chodziło :-D

metalmummy napisa³/a:

Chyba w tym leży problem. Możesz ukarać człowieka za jego okrucieństwo wobec zwierzęcia, a zwierząt za swoje instynktowe zachowanie karać nie ma nawet sensu.


Jasne.
Możemy szkolić zwierzęta i próbować niepożądane zachowania redukować, niemniej, za źle ułożonego psa mimo, iż odpowiada właściciel, to należy mieć na względzie, że to nadal jest zwierzę i nawet tresowane może całkowicie zignorować polecenia i zagryźć np. dziecko.
Wtedy to pies zostaje "ukarany" zwykle uśpieniem.

Pytanie kto powinien wtedy odpowiadać?
(pomijam już skrajne przypadki kretynizmu, jak debil hoduje tygrysa w domu, a potem tygrys mu odgryza nogę z półdupkiem i pretensje do zwierzęcia, że ugryzło)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-08-03, 04:19   

$karbówka napisa³/a:

Gdyby Twoja malutka córka była rozbijana o ścianę przez SS-mana, to pan filozof robiłby jaja, bo KK palił ludzi na stosach, więc się jej należy, a za niedźwiedzia zrobiłby aferę.



Zupełny brak zrozumienia mojego toku myślenia, niemniej może rzeczywiście jest skomplikowany, więc wytłumaczę:

Robiłem sobie jaja z katolików, a właściwie z doktryny katolickiej, i z tego że katolicy nie wyciągają z niej konsekwencji (całe szczęście!): dobry katolik idzie do nieba które przewyższa każdy byt ziemski, zły jest karany, zatem z punktu widzenia katolików, Hitler wyrządził szkody jedynie złym ludziom, bo dobrych posłał do nieba, tak czy nie?

$karbówka napisa³/a:

bo KK palił ludzi na stosach, więc się jej należy, a za niedźwiedzia zrobiłby aferę.



Oczywiście że nie. Nie stwierdziłem że komuś się coś należy, tylko że niedźwiedź nie jest niczemu winny, kiedy ty napisałeś że robiłem sobie jaja z ofiar Holocaustu. Robiłem sobie de facto z katolicyzmu, ty pierwszy wprowadziłeś do tej rozmowy kategorię tego kogo żałować.

$karbówka napisa³/a:

To samo, jak pytałem o dobro-zło, gdy jakieś typy biją dzieciaka dla czystej żądzy spuszczenia komuś wp*erdolu, co wtedy napisał?


Przypomnij mi.
Jeżeli byś mnie zapytał o prywatne zdanie, to bym najchętniej widział solidne pobicie tychże oprawców.

Rhagar14 napisa³/a:

Dla mnie to jakiś objaw upadku przejmowanie się bardziej losem zwierząt niż ludzi.Przecież życie zwierzęcia nie ma żadnej wartości, może estetyczną.



Zwierzęta czują ból, i odczuwają emocje. Znęcanie się nad nimi jest okrutne.

metalmummy napisa³/a:

ie wiem jaki jest sens karać tych najmniej winnych za błędy pomylonych przywódców i mentorów i to kilka pokoleń naprzód.



Akurat to w Starym Testamencie Bóg stosuje przekleństwa pokoleniowe.

$karbówka napisa³/a:

Otóż, to.
Ja też nie wiem, on ma jakiś osobisty problem z tym katolikami



Jak zwykle masz problem z klasyfikowaniem. Przypierdalam się absurdów ideologii podając b. jaskrawy przykład z Holocaustem, a ty wyciągasz stąd wniosek że wg. mnie dziewczynce zabitej przez SSman "się należalo". Ani nie było mowy o tym co się komu należało, ani ja nie utożsamiałem się katolicyzmem.
Z mojego punktu widzenia, zamordowanie człowieka, jest wyrządzeniem mu ogromnej szkody, natomiast jest obiektywnym faktem, że jeżeli system zakłada, że śmierć = lepsze życie (przy spełnieniu warunków), to wyznawca takiego systemu nie ma powodu żeby uważać zadanie mu śmierci za coś złego, bo śmierć w tym systemie = lepsze życie. Z tego i z niczego więcej się nabijałem, że gdyby katolicy byli konsekwentni (a nie są), to musieliby uznać że Hitler nie robi nic innego, niż tylko karze grzeszników (bo w rozpatrywanym systemie tylko oni są poszkodowani). I nie byłby to, można dodać, pierwszy groźny absurd wyciągnięty z tej doktryny. Przecież grabiono, torturowano i zabijano ludzi "z troski o dobro ich dusz", w wiekach XVI i XVII.

Zapamiętaj po wsze czasy: zastanawianie się nad działaniem określonego systemu, nie oznacza zgadza się z nim!
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-08-04, 18:16   

philosophus napisa³/a:

Robiłem sobie jaja z katolików, a właściwie z doktryny katolickiej, i z tego że katolicy nie wyciągają z niej konsekwencji (całe szczęście!): dobry katolik idzie do nieba które przewyższa każdy byt ziemski, zły jest karany, zatem z punktu widzenia katolików, Hitler wyrządził szkody jedynie złym ludziom, bo dobrych posłał do nieba, tak czy nie?


Tak.
Podejrzewam jednak, że większość nie ma mentalności św. Wawrzyńca...

philosophus napisa³/a:

Zupełny brak zrozumienia mojego toku myślenia, niemniej może rzeczywiście jest skomplikowany, więc wytłumaczę:


Nawet jeśli jest, to takie teksty np. wygłaszane na uroczystościach w byłym Auschwitz, wobec rodzin ofiar lub byłych więźniów to byłoby zwykłe chamstwo.

philosophus napisa³/a:

Nie stwierdziłem że komuś się coś należy, tylko że niedźwiedź nie jest niczemu winny, kiedy ty napisałeś że robiłem sobie jaja z ofiar Holocaustu


A 3-letnia katoliczka już jest czemuś winna?
Ona paliła na stosie Galileusza? :-D

philosophus napisa³/a:

Przypomnij mi.

Jeżeli byś mnie zapytał o prywatne zdanie, to bym najchętniej widział solidne pobicie tychże oprawców.


Hmm, no chodziło o to, że Hitler teoretycznie robił te "złe" rzeczy, bo miał większy plan, więc dla niego było to działanie dla dobra narodu niemieckiego, natomiast, przygłup w szkole wyżywający się na mniejszym i słabszym, robi to dla tępej potrzeby wyżycia się - wobec tego czy w ogóle da się to usprawiedliwić dobrem?
Tak samo jak gwałciciela, gwałci bo chce sobie po*uchać i tyle, nie kieruje się jakąś wizją dobra.
Wtedy napisałeś, że dla tych bandytów, to jest właśnie dobro w ich pojęciu i też nie kierują się złem (mimo, że wielu ma świadomość, że robi coś "złego" gwałcąc)
Zatem ci Chińczycy tez nie robią źle, tylko dobrze :-)

philosophus napisa³/a:

Zwierzęta czują ból, i odczuwają emocje. Znęcanie się nad nimi jest okrutne.


Znęcanie nad katolikami już nie?

philosophus napisa³/a:

Z mojego punktu widzenia, zamordowanie człowieka, jest wyrządzeniem mu ogromnej szkody, natomiast jest obiektywnym faktem, że jeżeli system zakłada, że śmierć = lepsze życie (przy spełnieniu warunków), to wyznawca takiego systemu nie ma powodu żeby uważać zadanie mu śmierci za coś złego, bo śmierć w tym systemie = lepsze życie. Z tego i z niczego więcej się nabijałem


Więc nie miałbyś nic przeciwko gdyby ktoś zabił twoją matkę? :-D
Wszak, życie jest o wiele bardziej okrutne niż nie życie - ot, odpada problem z chorobami czy płaceniem podatków.
Powinieneś więc podziękować takiemu, a nie dzwonić na policję.

philosophus napisa³/a:

Zapamiętaj po wsze czasy: zastanawianie się nad działaniem określonego systemu, nie oznacza zgadza się z nim!


Jak zobaczę, że równie rozkosznie nabijasz się z ofiar Hiroshimy, lub masakry w Nankinie to w to uwierzę. :]

A btw. czemu świętojebliwie się przyp**dalałęś gdy ja pisałem lewaki, a Szejowi nie zwracasz uwagi za prawaków i nazioli?
Jaka za tym stoi filozofia? :-)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-08-04, 19:23   

$karbówka napisa³/a:

Więc nie miałbyś nic przeciwko gdyby ktoś zabił twoją matkę? :-D



Przecież ja nie jestem katolikiem, więc wniosek jest nieuprawniony.

$karbówka napisa³/a:

Wszak, życie jest o wiele bardziej okrutne niż nie życie - ot, odpada problem z chorobami czy płaceniem podatków.



Zabicie kogoś wbrew jego woli, narusza jego wolność, dlatego jest to złe.

$karbówka napisa³/a:

Jak zobaczę, że równie rozkosznie nabijasz się z ofiar Hiroshimy, lub masakry w Nankinie to w to uwierzę.



Nie wiem z jakiej doktryny miałbym się nabijać
Jeżeli weźmiemy np. religię grecką to zabicie każdego człowieka z jej punktu widzenia wyrządza mu szkodę, ponieważ wg. niej, życie po śmierci jest gorsze.

$karbówka napisa³/a:

A btw. czemu świętojebliwie się przyp**dalałęś gdy ja pisałem lewaki, a Szejowi nie zwracasz uwagi za prawaków i nazioli?



Z bezmyślnego przyzwyczajenia.

$karbówka napisa³/a:

Znęcanie nad katolikami już nie?



Z mojego punktu widzenia tak, bo mówimy o człowieku.

$karbówka napisa³/a:

Hmm, no chodziło o to, że Hitler teoretycznie robił te "złe" rzeczy, bo miał większy plan, więc dla niego było to działanie dla dobra narodu niemieckiego, natomiast, przygłup w szkole wyżywający się na mniejszym i słabszym, robi to dla tępej potrzeby wyżycia się - wobec tego czy w ogóle da się to usprawiedliwić dobrem?



Od kiedy to twoim zdaniem pomylone pomysły Hitlera są lepsze od głupiej chęci wyżycia się? Jedno i drugie złe, tylko że nazizm był doktryną, więc był trochę bardziej skomplikowany, ale poza tym wg. obiektywnych przesłanek, był błędny i zły.
To że takie złe czyny są dla kogoś dobre, to upośledzony subiektywizm i nigdy nie twierdziłem że jest inaczej. Po prostu to wynika z logicznej struktury umysłu i działań ludzkich w ogóle: człowiek zawsze robi coś, bo chce z tego odnieść jakąś korzyść. Dlatego z jego punktu widzenia tj. dobre. Hitler przekonał miliony ludzi do swoich durnych i szkodliwych idei. A Gorgiasz od którego zaczęliśmy tę dyskusję, twierdził jedynie że w dyskusji nie da się udowodnić kto ma rację. To stanowisko zostało oczywiście obalone, ale w praktyce jego teza sprawdza się najczęściej bo na ogół nikt nikogo nie potrafi przekonać, a najbardziej dupne argumenty są traktowane z pełną powagą na skutek upośledzenia dyskutantów. :->

$karbówka napisa³/a:

Zatem ci Chińczycy tez nie robią źle, tylko dobrze



No z ich punktu widzenia tak, przecież nikt nie strzela sobie gwoździami w stopy dla własnej przyjemności, chyba że jest masochistą czyli człowiekiem którego mózg jest błędnie zaprogramowany. Podobnie, mózg złego człowieka jest błędnie zaprogramowany bo przedkłada swoje doraźne korzyści nad dobre pożycie z innymi ludźmi i nie dostrzega strat jakie ponosi z tego powodu, m.in. wrogość, zemsta itd.

$karbówka napisa³/a:

Nawet jeśli jest, to takie teksty np. wygłaszane na uroczystościach w byłym Auschwitz, wobec rodzin ofiar lub byłych więźniów to byłoby zwykłe chamstwo.



Nie wygłaszałem takich uwag w Auschitz, a przede wszystkim uwaga była nt. absurdalnej doktryny, a nie do ofiar Holocaustu.


$karbówka napisa³/a:

Tak.



I tylko o to chodziło!
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com