Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-11-10, 19:29   

¦więta Góra, ¯ywot Briana, Full Metal Jacket, 21 Gram, Babel, Wszyscy Jesteśmy Chrystusami, ¬ródło, Zaginiona Autostrada, Truman Show
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-11-10, 20:30   

Heartwork napisa³/a:

Full Metal Jacket



No właśnie jak mogłem o tym zapomnieć.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-10, 20:57   

Jeżeli lubisz takie filmy, polecam "Salo, czyli 120 dni sodomy" Piera Pasoliniego z 1975 r. Jeden z bardziej kontrowersyjnych filmów świata, otoczony już legendą, smaczku może dodawać fakt, że tuż przed/po premierze (nie pamiętam już dokładnie), reżyser został bestialsko zamordowany. Z nowszej wersji wyjątkowo brutalne sceny zostały wycięte, oryginał ma 117 minut. Moim zdaniem nie jest to film ani ciekawy, ani przyjemny w odbiorze, ale zdecydowanie nastawiony na wywoływanie mieszanki negatywnych reakcji psychicznych - obrzydzenia, strachu, niesmaku, itp. Nie będę streszczać fabuły, w każdym razie chodzi w nim o ukazanie ludzkiego upodlenia poprzez sadyzm, tortury psychiczne i fizyczne czy poniżenie. W wielu krajach do dziś zakazany, uważany jest za jeden z najbardziej sadystycznych i obscenicznych filmów świata. Osobiście nigdy nie sięgnęłabym po taki film, gdyby nie fakt, że bardzo zainteresowało mnie to, co opowiadał o nim mój profesor od filmoznawstwa. Podobno ludzie wpadali po seansie w stany depresyjne, miewali lęki, itp.
Nie wiem, ze mną nic takiego się nie stało, chociaż ja nie dotrwałam do końca. Mam co do niego bardzo mieszane odczucia. Na pewno niepokoi, na pewno obrzydza, jest wstrząsający. Istnieje opinia, że to filmowa biblia chorych psychopatów, chociaż aż tak bym tego nie odbierała ;)

Aha, niektórych może odrobinę wprowadzi w klimat fakt, że Passolini, podczas pracy nad "Salo" sporo inspiracji czerpał z literatury Markiza de Sade.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

OjciecWielebny  

Stały User

Jestem Gejem.



Imię: Mów Mi Ojciec.

Do³±czy³: 07 Lis 2010

Sk±d: Ezoteryczne Mazury

   

Wys³any: 2010-11-10, 23:41   

"Skazany na Blusa" (poprawcie jak źle napisałem).

Po filmie siedziałem 5 minut bez ruchu wpatrzony w jeden punkt.
_________________
"Nie, bo tu nie ma nieba
Jest prześwit między wieżowcami
A serce to nie serce
To tylko kawał mięsa
No, a życie... jakie życie?
Poprzerywane linie na dłoniach.
A Bóg? nie ma Boga.
Są tylko krzyże przy drogach"
 

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2010-11-11, 11:56   

Cytat:

"Skazany na Blusa"


Oglądałem ostatnio, projekcji towarzyszył koncert kapeli Bluesowej, Ukazuje jakąś tam tragedię, ale nie ma porównania z tymi wymienionymi przeze mnie na początku.
Porcelana, dzięki, jakoś mnie przekonałaś i poluje na tego filma;]
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

morfinkaa  

Stały User


ImiÄ™: katarzynka.

Wiek: 32

Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2010

Sk±d: spad³am?

   

Wys³any: 2010-11-11, 14:10   

'Requiem for a dream', jak już było wspomniane.
_________________
oczywiście, że jestem egoistką. wszyscy nimi jesteśmy. reszta rodzi się z sumieniem.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:25   

Cytat:

Requiem for a dream', jak już było wspomniane.


Nie wiem co większość w nim widzi, ale mnie on W OGÓLE nie ruszył.
The Fountain (z tych 'nowszych'). W sumie to chyba bardziej muzyka Mansela.

Cytat:


"Skazany na Blusa" (poprawcie jak źle napisałem).

Po filmie siedziałem 5 minut bez ruchu wpatrzony w jeden punkt.


To z kolei wyłączyłam po 20 minutach, i stwierdziłam, że za jednym zamachem nie podołam obejrzeć. Zabawny film.
Wspomniany na początku Cannibal Holocaust jest spoko, szczególnie rytuały prymitywnych (pozornie) i kobieta nabita na pal (i parę innych fajnych rzeczy). Generalnie tytuł mocniejszy od filmu.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:34   

Trainspotting, nie pamiętam, czy wspomniałam lub czy ktoś inny wspomniał. Coś jak Requiem dla snu, ale wersja hard.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:38   

Przyrównanie Trainspotting do Requiem jest trochę niepoważne, ze względu, iż ten pierwszy należy do gatunku czarnych komedii. Drugi film traktuje sprawę uzależnienia bardzo poważnie.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:44   

Nie jestem pewna, co komediowego ma w sobie Trainspotting. Inaczej przedstawia temat uzależnienia, w bardziej obrazowy i bezpośredni sposób. Ale żeby zaraz czarna komedia? Nie wydaje mi się, by ten film nie podchodził poważnie do tematu uzależnień.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:45   

psychopathicwizard napisa³/a:

Cytat:

Cytat:
Requiem for a dream', jak już było wspomniane.



Nie wiem co większość w nim widzi, ale mnie on W OGÓLE nie ruszył.



mnie też. jeśli chodzi o przekaz to owszem, przekaz jest i niektórych może poruszyć, ale jako film mi się nie podobał wcale.

od siebie dodam Nekromantik, Pasja, Funny Games, WÅ‚adca Much.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 23:49   

Cytat:

Nie jestem pewna, co komediowego ma w sobie Trainspotting. Inaczej przedstawia temat uzależnienia, w bardziej obrazowy i bezpośredni sposób. Ale żeby zaraz czarna komedia? Nie wydaje mi się, by ten film nie podchodził poważnie do tematu uzależnień.


To najwidoczniej go nie zrozumiałaś. Obejrzyj jeszcze raz, a potem następny i następny ;)

Cytat:

WÅ‚adca Much


Który? Mniemam, że nie ten dokumentalny o Władcy much?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-14, 00:35   

Widać nie lubię filmów działających na psychikę. Requiem for a dream uważam za film niezły i to ze względu na postać matki głównego bohatera, która była ciekawa. reszta nudna i to bardzo. No i genialna muzyka to przyznać trzeba. A Trainspotting? Jest na liście 20 najgorszych filmów jakie było mi dane kiedykolwiek zobaczyć. Przez to unikam filmów z główną rolą McGregora, bo zawsze boję się, że znów trafię na taką szmirę.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-11-14, 00:44   

psychopathicwizard napisa³/a:


Który? Mniemam, że nie ten dokumentalny o Władcy much?



nie, w oryginale Lord of flies z 1990. polecam również książkę, która jest dużo bardziej brutalna i działająca na wyobraźnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-11-14, 00:49   

Fight Club, Leaving Las Vegas, Las Vegas Parano (ta, ćpuny, patrzcie), Donnie Darko i początkowa twórczość Davida Lyncha ("Alphabet", "Six Man Getting Sick").
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com