Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-09-16, 18:32   

Widziałam, że ktoś na początku wspomniał tu o "Jabłkach Adama". Rzeczywiście - dziwny film, ale nieźle się ogląda :D
 

KsiÄ…dz WiesÅ‚aw  

User


Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2013-10-10, 17:13   

Filmy działające na psychikę... ale zależy jak. "Ryjące" psychikę czy skłaniające do refleksji nad życiem?
Z jednej strony mamy filmy pokroju "Ludzkiej stonogi", "Antychrysta" "Srpskiego filmu", "Salo: 120 dni sodomy" czy "Mechaniczną pomarańczę", które oglądającego przyprawią o koszmary, wymioty lub długo utrzymującą się na twarzy minę pod tytułem: WTF?! :przestraszony:
Z drugiej natomiast: "Requiem dla snu" i - uwaga uwaga - nasz dobry polski "Dzień świra", "Salę samobójców" i "Baby są jakieś inne". Oj tak, Harry, Adaś i Dominik zmusili mnie do nieprzespania wielu nocy, rozkminiając i filozofując. Filmy dobitnie ukazujące rzeczywistość naszego życia. Polecam.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-10-12, 04:26   

Z dających też domyślenia, ale na nieco poważniejsze tematy, to również "Człowiek przyszłości", "Ja, Robot", "Istota", "Dystrykt 9"

Nie wiem czy ktoś tu już wymieniał, ale polecam też "Atak krwiożerczych pomidorów", "Nagi lunch", "Pies andaluzyjski", oraz "¦więta góra"
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-10-20, 12:30   

HCNOPS napisa³/a:

"Pies andaluzyjski"


Oglądałam ten film raz w życiu, na zajęciach z wiedzy o filmie jakieś trzy lata temu, a kilka z tych krótkich scen zostało mi w pamięci do dziś (jak np. słynne oko). Warto zobaczyć.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-11-10, 12:07   

Begotten.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-03-05, 16:45   

Pierwszym filmem, który przychodzi mi na myśl, jest Nostalgia anioła. Nie jestem w stanie obejrzeć go ponownie. Mimo że to nie horror, działa na mnie o wiele silniej niż wszystkie horrory razem wzięte. Pokazuje, że prawdziwym koszmarem nie jest krwiożerczy potwór wykreowany przez zaawansowaną technologię komputerową, a rzeczywistość, w której znajduje się człowiek, którego całkowicie opanowało zło, który pragnie jedynie krzywdy drugiej osoby.
 

Bezimienny wÄ™drowiec  

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-26, 11:55   

Z tych co do głowy przychodzą mi teraz to "Full Metal Jacket" - opowiadający o szkoleniu żołnierzy "zza kulis" - czyli ich dehumanizacja i w ogóle. Wczoraj oglądałem "Czas apokalipsy" - także o Wietnamie i film pokazuje jak na tej bezsensownej wojnie wyszli żołnierze, każdemu się popieprzyło, a niektórzy "przekroczyli granicę".
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-26, 12:34   

Bezimienny wÄ™drowiec napisa³/a:

Wczoraj oglądałem "Czas apokalipsy" - także o Wietnamie i film pokazuje jak na tej bezsensownej wojnie wyszli żołnierze, każdemu się popieprzyło, a niektórzy "przekroczyli granicę".



Film zrobiony na podstawie "Jądra Ciemności" Conrada, polecam przeczytać jeśli ominąłeś tę lekturkę w szkole średniej :-D
 

Bezimienny wÄ™drowiec  

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-26, 13:57   

Wiem, że film był mocno inspirowany tą książką. Omawialiśmy ją jedynie fragmentami, ale nie mam jakoś ochoty czytać.
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2015-06-28, 17:20   

Ja polecam horror - tak, horror, ale opowiadający bardzo życiową historię, która mogłaby się zdarzyć każdemu z nas W pamięci szczególnie zostaje ostatnia scena. Mowa tu o filmie The Shutter ;)
 

Bezimienny wÄ™drowiec  

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-28, 19:26   

Jeśli chodzi o horrory to polecam "Muchę", to także może tyczyć każdego, kto będzie chciał cokolwiek przetestować sam na sobie, w konsekwencji skutki mogą być opłakane.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-07-18, 00:29   

BB. napisa³/a:

Ja polecam bardzo film "Ludzka Stonoga ... film jest horrorem i daje w pelni do myslenia jak bardzo badania naukowe wychodza ponad ludzkie zycie.

A ja ze swojej strony bardzo nie polecam tego filmu.

Jeśli chodzi o ingerencje nauki w ludzki życie to dobrą produkcją jest Wyspa(2005), a jeśli o filmy ryjące psychikę to Dziwolągi(1932).
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

borsuk

User


Do³±czy³: 19 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-10-24, 12:28   

Requiem dla snu, Blair witch project
_________________
http://www.[SPAMER] [ZG£O¦ TEN POST DO MODERATORA]
 

leona

User


Do³±czy³: 17 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-17, 17:36   

Dla mnie takim filmem jest Gra Tajemnic – wyobcowany geniusz, ukrywajÄ…cy swojÄ… prawdziwÄ… orientacjÄ™. Requiem dla snu byÅ‚ już kilkakrotnie wymieniany, ja do tego grona dodaÅ‚abym: ZapaÅ›nik, Czarny £abÄ™dź. To również filmy tego samego reżysera.
Z innej kategorii to Blaszany Bębenek. Ja do tego filmu podchodziłam kilkakrotnie, przy dwóch pierwszych podejściach nie mogłam obejrzeć do końca.
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Do³±czy³a: 07 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-11-19, 18:29   

Ja ze swojej strony mogę serdecznie polecić ten dramat: ,,Martha Marcy May Marlene''.
Z tego co widzę nikt go jeszcze nie polecił.
Film bardzo mi się spodobał. Jest cudny!
Z pewnością do niego powrócę!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com