Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2015-11-28, 18:42   

Dzisiaj obejrzałyśmy z An film Nieodwracalne.
Uważam, że przerażający dość. I jeszcze Bellucci do tego wszystkiego, brr.
Miałam w jego trakcie mdłości, takie dziwne uczucie, po niektórych scenach.
Przypomina mi się także ten surrealistyczny film, Begotten na przykład. Czy Srpski film.
Co do mechanicznej pomarańczy, to książkę przeczytałam, o wiele więcej przyjemności, że tak powiem z tego miałam, bo styl uważam wyśmienity, więc ubaw do tego, po pachy.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Cassy  

User



Wiek: 26

Doł±czyła: 26 Gru 2015

   

Wysłany: 2016-01-08, 15:36   

Lo li ta
_________________
Everything ends badly.
 

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2016-09-08, 19:43   

Niedawno obejrzałam Dogville i twierdzę, że jest to absolutne arcydzieło. Dla ludzi, którzy miewają jeszcze dylematy moralne.
Ja zmagam siÄ™ z nimi nieustannie.
Wiele razy przytrafia się, że nasza dobroć w traktowaniu innych ludzi jest przez nich wykorzystywana.
Jeśli tylko zauważy się tę rzekomą "słabość", wysysa się ostatnią kropelkę energii życiowej.
Straszne, ale tacy właśnie są ludzie. W dużym stopniu ich zachowaniem kierują okoliczności w których obecnie się znaleźli (zazwyczaj niekorzystne warunki bytowe), pytanie tylko, czy to stanowi wystarczające usprawiedliwienie dla ich czynów.
Ludzie (zwykle poszkodowani) starają się zrozumieć powyższe słabości i wybaczyć. Uchodzi im to więc, że tak powiem płazem.
Rodzi się więc pytanie, kto wymierzy ostatecznie sprawiedliwość? I czy wymierzy? I czy słusznie postępują ci, którzy wybaczają, którzy wyciągają wciąż dłoń po wielu upokorzeniach, w końcu tamci tracą szansę nauczenia się traktowania innych z należytym szacunkiem.
Liczę wciąż, że tak, oczywiście.
Nie będę mówić, co robi główna bohaterka ( z którą się do głębi utożsamiam), bo to by było zbyt okrutne.
ZresztÄ… to tylko jeden z problemĂłw, mi najbardziej on uwiera.
Ale jest więcej. Jest o czym myśleć.
_________________
W miękkim futrze kota
 

bosek23

User



Doł±czył: 24 Wrz 2016

   

Wysłany: 2016-09-24, 13:26   

Zielona Mila, jak dla mnie :-)
 

goodaz  

User



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 32

Doł±czyła: 29 Wrz 2016

Sk±d: UK

   

Wysłany: 2016-10-02, 19:00   

Nondzu napisał/a:

jeden z takich filmĂłw to "requiem for a dream"


Popieram.
_________________
"...I’d trade my luck to know why he's caught in the crossfire and I’m here waking up to the sun and the sound of birds..."
 

Goci

User


Doł±czył: 26 PaĽ 2016

   

Wysłany: 2016-11-17, 15:17   

KsiÄ…dz WiesĹ‚aw napisał/a:

Z jednej strony mamy filmy pokroju "Ludzkiej stonogi", "Antychrysta" "Srpskiego filmu", "Salo: 120 dni sodomy" czy "Mechaniczną pomarańczę", które oglądającego przyprawią o koszmary, wymioty lub długo utrzymującą się na twarzy minę pod tytułem: WTF?! :przestraszony:


To nieco przykre wymieniać genialną "Mechaniczną pomarańczę" obok "Ludzkiej stonogi" lub jeszcze gorszych.
_________________
Goci
 

Miszuu5  

User


Wiek: 32

Doł±czył: 01 Gru 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wysłany: 2016-12-01, 10:01   

Who Am I - możesz być kim chcesz.
 

Bezimienny wÄ™drowiec  

Stały User



Wiek: 28

Doł±czył: 19 Maj 2015

   

Wysłany: 2017-04-11, 17:32   

"Zły porucznik" z 1992. Film po prostu ryje łeb mimo pozornie prostej historii. To w nim jest ta słynna scena z Chrystusem (kto oglądał to wie o co chodzi), przez którą film nie mógł być wyświetlany w kinie u nas. Po seansie to można trochę doła podłapać.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com