Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-01-31, 21:19   

Nienawidzę węży i się ich boję, ale nie wiem czy to jest fobia, bo w zoo przez szybę mogę oglądać.
No i niewymieniona tutaj, batofobia, czyli lęk przed głęboką wodą, coś co nęka mnie od zawsze i jest po prostu okropne, jak jestem nad morzem to nigdy chyba jeszcze nie wypłynęłam tak, że nie miałam gruntu, teraz nawet jak pomyślę o tym uczuciu, że mogę nie mieć nic pod stopami to mnie ściska w żołądku ze strachu. Tylko w basenie się nie boję, ale to dlatego, że woda jest przejrzysta.
_________________
Shoot pictures, not people.
 

ManVeru  

User



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 30 Gru 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2011-02-01, 02:36   

Z tego co napisałaś to mam:

arachnofobia - lęk przed pająkami

I jeszcze boje się ciemności :przestraszony:
 

Chelsea  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 13 Sty 2011

Sk±d: Bory Tucholskie

   

Wys³any: 2011-02-02, 21:15   

Pająków się nie boję. Szkoda mi je nawet zabijać, jak gdzieś jakiegoś zobaczę biorę za nogę i wyrzucam przez okno :mrgreen: ale panicznie boję się koników polnych. :przestraszony: :przestraszony: tylko ich
Nie mogę nawet patrzeć na ich zdjęcia. Nie wiem skąd mi się to wzięło :-)
_________________
Ludzi należy kochać, a rzeczy używać. Nigdy odwrotnie!
 

golden  

Stały User

0_0



Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Sty 2011

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2011-02-10, 12:19   

Stracho napisa³/a:

Ja gdybym zobaczył tarantulę u siebie w mieszkaniu to uciekając rozwaliłbym chyba drzwi.

A ja bym chyba zemdlala! :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: Ja tez mam arachnofobie...
_________________
Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, którzy każą im płakać.
Charlie Chaplin
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2011-02-21, 04:28   

batrachofobia
claustrophobia
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

426  

User



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 34

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: Dok±d?

   

Wys³any: 2011-02-22, 17:13   

a ja jak tak popatrzałem to chyba mam fobie przed fobiami :-D tyle tego jest.
_________________
So here I am
In solitude I stand
I've got dreams inside
I need to realize
My faith has grown
No fear of the unknown
No more
No more
 

Bantu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2011-02-22, 17:15   

Ja tam w sumie nie jestem jakimś wyjątkiem, bo boję się pająków i małych ciasnych pomieszczeń jak się ostatnio okazało :D
_________________
Kraina Bantu, dziwny punkt leżenia
 

Angelina  

Stały User

ęic mahcok



Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Sty 2011

Sk±d: z Polski!

   

Wys³any: 2011-08-31, 01:08   Fobie

Jak Wam wiadomo czy też nie fobia to zaburzenie nerwicowe, którego objawem jest strach, lęk przed różnego typu zjawiskami, sytuacjami, przedmiotami.
Ja od zawsze panicznie bałam się pająków. Wmawiano mi, że to pewnie arachnofobia, ale ja tak nie sądzę. Znam ludzi, którzy na widok pająka wpadają w większą panikę ode mnie. Jednak tak do końca nie wiem czy cierpię na zaburzenia fobiczne.

Może ktoś z Was też ma tak jak ja i nie ma pewności czy to fobia?
A może ktoś już odwiedził specjalistę i wyleczył swoją fobie?
Przez co u Was lęk jest wywoływany?
_________________
Jeżeli chcesz, żeby twoje życie było piękne, może takie być. Przecież to ty sam je układasz, nie?
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-31, 01:12   

Fobia a wstręt do pająków to chyba co innego ;p Ale ja się nie znam ;p
_________________
There can be only one
 

Angelina  

Stały User

ęic mahcok



Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Sty 2011

Sk±d: z Polski!

   

Wys³any: 2011-08-31, 01:26   

No właśnie ja też się nie znam :P Jednak ostatnimi czasy jak nigdy wcześniej boję się wszystkich owadów, które mogą ukłuć, użądlić itp. Jak tylko jakiś insekt lata obok mnie to spieprzam gdzie pieprz rośnie, a jeśli po mnie chodzi wpadam w panikę i wszystkim zadaje pytanie "Czy aby nie mam ich na sobie więcej?" i proszę by mnie całą dokładnie pooglądano...
_________________
Jeżeli chcesz, żeby twoje życie było piękne, może takie być. Przecież to ty sam je układasz, nie?
 

P.Diddy  

Stały User



Wiek: 54

Do³±czy³: 26 Kwi 2011

Sk±d: Harlem

   

Wys³any: 2011-08-31, 01:52   

Angelina napisa³/a:

Może ktoś z Was też ma tak jak ja i nie ma pewności czy to fobia?
A może ktoś już odwiedził specjalistę i wyleczył swoją fobie?
Przez co u Was lęk jest wywoływany?


1) Zależy jak reagujesz na to. Jeśli masz zawroty głowy, duszności, pocisz się, wydaje Ci się, że tracisz kontrole nad własnym ciałem itd., to możliwe, że to arachnofobia.

Da się to wyleczyć. Zmniejszenie tego lęku można osiągnąć przykładowo przez:
ograniczenie ilości kofeiny, więcej ćwiczeń fizycznych itp.

Terapia polega polega na stopniowym konfrontowaniu pacjenta z przedmiotem jego lęku - w tym wypadku z pająkiem. Czasem najpierw pokazuje się obrazek, później maskotkę, a następnie z żywym pająkiem.

Proponuje Ci obejrzeć film reżyserii Franka Marshalla pt. Arachnofobia z 1990 roku, w prawdzie stary już, ale to był by pierwszy stopień w terapii.
Mam nadzieje, że pomogłem :-) .
_________________
http://www.twojkomputer.darmowefora.pl/
 

Angelina  

Stały User

ęic mahcok



Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Sty 2011

Sk±d: z Polski!

   

Wys³any: 2011-08-31, 02:08   

Myślę, że to nie będzie arachnofobia. Ale oczywiście lepiej by mi było gdybym chociaż odrobinę mniej bała się tych maleńkich stworzeń. Wiecie jak to musi śmiesznie lub dla niektórych dziwacznie wyglądać jak jestem sama, obok mnie lata osa, pszczoła itp., a ja odganiam się jak głupia, przemieszczam się cały czas w inne miejsce by ją zgubić, czasami piszczę? Ludzie biorą mnie za wariatkę.

[ Dodano: 2011-08-31, 02:12 ]
Tak w ogóle to wielkie dzięki P.Diddy. O filmie nigdy nie słyszałam. Jeśli będę miała taką możliwość to obejrzę.
_________________
Jeżeli chcesz, żeby twoje życie było piękne, może takie być. Przecież to ty sam je układasz, nie?
 

Consilier  

Stały User



Do³±czy³: 03 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-08-31, 02:31   

Też nie lubię robactwa, ale odkąd przestudiowałem wszystkie od początku ewolucji po anatomię i skład chemiczny to już się nie boję nawet brać na ręce. Sam mam ładne straszyki i jestem hodowcą już.

Wystarczy się przełamać.

Te jakie Å‚adne






 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-31, 10:22   

Mam wiele lęków, kilka fobii. Przede wszystkim - tak jak Autorka tematu - panicznie boję się pająków oraz wszystkich owadów/robaczków, które mogą użądlić. Ale myślę, że wynika to akurat ze świadomości, iż mam uczulenie na ugryzienia. Puchnę jak balon, łapię bezdech. Panicznie boję się wysokości. Jajek (proszę się nie śmiać :mrgreen: ).
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

Angelina  

Stały User

ęic mahcok



Wiek: 29

Do³±czy³a: 26 Sty 2011

Sk±d: z Polski!

   

Wys³any: 2011-08-31, 10:40   

Przezroczysta, jajek? Ale dlaczego?
_________________
Jeżeli chcesz, żeby twoje życie było piękne, może takie być. Przecież to ty sam je układasz, nie?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com