Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

wiolka177  

User


ImiÄ™: Wiolcia

Do³±czy³a: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-27, 14:43   Fotografia

Zajmujecie się fotografią? Jakie są najlepsze programy do obróbki zdjęć? Jakiej firmy są najlepsze aparaty cyfrowe "lustrzanki"?
_________________
„CiÄ…gle kocham uÅ›miech w Twoich oczach.”
 

LukaszDe  

User



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-27, 14:48   

Co do programów polecam GIMP i Corel Paint Shop Photo Pro X3.
_________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej...
 

wiolka177  

User


ImiÄ™: Wiolcia

Do³±czy³a: 27 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-27, 14:57   

Dzięki :-D właśnie szukam dobrych programów do obróbki zdjęć.
_________________
„CiÄ…gle kocham uÅ›miech w Twoich oczach.”
 

erwin

Stały User


Do³±czy³: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2011-03-27, 15:21   

Lightroom dla mnie rzÄ…dzi :)
 

golden  

Stały User

0_0



Wiek: 25

Do³±czy³a: 23 Sty 2011

Sk±d: jestem?

   

Wys³any: 2011-03-27, 16:10   

A ja marzę o aparacie! Mama powiedziała, że dostanę jak skończę SP... Ehh... Jeszcze rok... ;)
_________________
Ci, co rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, którzy każą im płakać.
Charlie Chaplin
 

patkaa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Patkaa. ; )

Do³±czy³a: 13 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-18, 15:11   

Ja uwielbiam fotografiÄ™. ;)
Właśnie teraz po gim składam papiery do fototechnika i mam nadzieję że się dostanę. ! (proszę trzymac kciuki).
A co do programów to ja używam PhotoScape. ;) mam też Photoshop 7.0 CE, ale jakoś nie używam.
_________________
Na raz - Mama Selita, na dwa - macie ten funk łykać. Na pięć, na siedem Selita sound system. Czujesz ? To ma iskrę!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-05-18, 16:30   

Do podstawowej obróbki Zoner Photo Studio. Bardzo dobry i ze sporymi możliwościami program. Do RAW-ów zazwyczaj Photoshop lub Nikon Capture.

Czasem jeszcze do zmniejszania i innych prostych rzeczy PhotoFiltre Studio.


Jeśli chodzi o lustrzanki cyfrowe - amatorskie, to wszystko jedno jaka firma w zasadzie. Wybierałbym spośród Nikon / Cannon no i ew. Sony.
Jeśli chodzi o wyższą półkę Nikon lub Canon. Ja akurat pracuję na nikonie.
 

patkaa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Patkaa. ; )

Do³±czy³a: 13 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-18, 16:36   

Aaa, właśnie co do sprzętu. ;)
Nikon&Canon, najlepsze firmy moim zdaniem. Z tym że Canon ma tańsze obiektywy chyba...
_________________
Na raz - Mama Selita, na dwa - macie ten funk łykać. Na pięć, na siedem Selita sound system. Czujesz ? To ma iskrę!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2011-05-18, 17:24   

vialink napisa³/a:

Aaa, właśnie co do sprzętu. ;)
Nikon&Canon, najlepsze firmy moim zdaniem. Z tym że Canon ma tańsze obiektywy chyba...


Jeżeli piszemy o samych puszkach (korpusach) to w zasadzie czy nikon czy canon to wszystko jedno. W nikonie trzeba zwrócić uwagę, żeby kupić body z wbudowanym silnikiem autofocusa. W tedy nie będzie żadnego problemu z doborem obiektywów. Canon w każdym body ma wbudowany silnik.

A jeśli chodzi o różnice cenowe obiektywów to wcale nie są one takie duże. Obiektywy na podobnym poziomie i tu i tu kosztują podobnie. A poza tym i do nikona i do canona można dobierać obiektywy Sigmy czy Tamrona, które są tańsze a wcale nie ustępują jakością tym firmowym.

Dlatego najlepiej wybierać spośród tych 2 firm, ponieważ inne firmy jak Sigma, Tamron etc etc robią swój sprzęt w większości właśnie pod nikona i canona. Czy to lampy, obiektywy, gripy czy cokolwiek innego. Do sony, pentaxa, czy olympusa już gorzej z tym.
 

patkaa  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Patkaa. ; )

Do³±czy³a: 13 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-18, 17:39   

a jak mam na lustrzankÄ™ do 4 tys to co polecasz ? tylko z canona, ewentualnie nikon. ;)


Temat jest ogólny a nie dotyczy Ciebie. Nie będę jechał OT. Jeżeli chcesz żebym doradził PW/GG.
/ Vialink
_________________
Na raz - Mama Selita, na dwa - macie ten funk łykać. Na pięć, na siedem Selita sound system. Czujesz ? To ma iskrę!
 

Halkatla  

User



Do³±czy³a: 04 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 16:41   

ja zaczynam dopiero zabawę z fotografią ;) mam nikona, do 'oprawek kosmetycznych' zdjęcia używam przeważnie photoscape, nie ogarniam gimpa szczerze mówiąc ;P
 

Kogucik  

Stały User

Kogucik



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Lip 2011

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2011-07-04, 20:34   

zbieram na soniaka a390 - wystarczy na moje potrzeby, zresztą na profesjonalny kombajn mnie nie stać (chyba że używany, ale to inna bajka) obróbka fotek - Photoshop CS5
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-07-18, 09:31   

Mam Canona 5d, 2 szkła i lampę.
Zajmuję się głównie fotografią ludzi (portrety, fashion, beauty, itp.).
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Racheli

User


Do³±czy³: 21 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-21, 15:54   

Ja mam Sony a330 i sobie nie chwalÄ™ :)
Najlepsze Canony i Nikony według mnie , chociaż każdy ma inny gust :.
Ja pracuje na Photoshopie 7 i Photoscape.
 

Nymeria  

Stały User



ImiÄ™: Anna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-10, 22:22   

Od kilku lat jestem szczęśliwą posiadaczką nikona d90 (podobno 'nastowy' aparat). Niestety im dłużej pracuję z tym aparatem (podstawowy obiektyw) tym czuję jak mnie ogranicza. Ceny obiektywów kompatybilnych z nikonem, który nie posiada silnika są nie na moją kieszeń. Niestety.
£adne parę lat temu bawiłam się w sesje. Godziny przy ps3 aby zadowolić pozującą. Zdecydowanie nie dla mnie. Specjalizuję się - jeśli można tak to nazwać - w martwej naturze, widokach... fotografuje świat taki jakim jest. A w związku z czym NIE edytuję moich zdjęć w żaden sposób. Wiadomo, że zdjęcia nie są wtedy takie zjawiskowe jak po manipulacji kolorami, ale trzymam się mojej zasady i bardzo dobrze z tym się czuję. Może kiedyś wpadnie w moje rączki lepszy obiektyw, a może i aparat :).
_________________
I am the "who" when you call, "Who's there?"
I am the wind blowing through your hair...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com