Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Anetq  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 23 Maj 2008

Sk±d: Zadupie xP

   

Wys³any: 2008-05-28, 21:27   

Ja nie znam takich osób... :P
jak już wcześniej pisałam najchętniej nigdzie bym nie poszła po gimnazjum no ale niestety trzeba... już mam dość tej nauki, zadań, sprawdzianów itp. no ale trzeba będzie to jakoś przeżyć
 

buster93

User


Do³±czy³: 01 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-01, 13:59   

lo w moim miescie
_________________
www.persik.cba.pl
 

paulina137  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Lip 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-16, 13:49   Pomóżcie PrOsZÄ™!

Mam 15 lat. Ciągle jeszcze nie mogę się zdecydować gdzie powinnam pójść. Do jakiego liceum... Bardzo kocham zwierzęta, najbardziej psy, ale ogólnie to wszystkie. Zastanawiam się od pewnego czasu czy nie zostać hodowcą zwierząt, bardzo bym chciała. W takim razie do jakiego liceum powinnam iść? O jakim profilu? Czy koniecznie musiałabym zdawać maturę z biologii? Z chemii to i bym mogła z biologii z resztą też, ale może dałoby się zostać hodowcą i nie zdawać matury z biologii? PROSZÊ O POMOC I RADY !!! TU albo najlepiej na GG: 6969497, ale tu też będę oczekiwała odpowiedzi...
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-16, 15:26   

Hmm polecałbym ci profil Biologiczno Chemiczny, ale coś z geografią i turystyką sam nie wiem:P
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-16, 19:25   

paulina137 napisa³/a:

Mam 15 lat. Ciągle jeszcze nie mogę się zdecydować gdzie powinnam pójść. Do jakiego liceum... Bardzo kocham zwierzęta, najbardziej psy, ale ogólnie to wszystkie. Zastanawiam się od pewnego czasu czy nie zostać hodowcą zwierząt, bardzo bym chciała. W takim razie do jakiego liceum powinnam iść? O jakim profilu? Czy koniecznie musiałabym zdawać maturę z biologii? Z chemii to i bym mogła z biologii z resztą też, ale może dałoby się zostać hodowcą i nie zdawać matury z biologii? PROSZÊ O POMOC I RADY !!! TU albo najlepiej na GG: 6969497, ale tu też będę oczekiwała odpowiedzi...




profil nie jest ąz taki wazny b nie zawęża ci drogi na pożniejsze studia;)
ale poprostu np lepiej przygotowuje do materiału z matury w pewnym swoich rozszerzonym zakresie ;)

Poza tym na biol- chem możesz zdawać nawet filozofie;)
wybór przedmiotów jest dobrwolony na maturze i nikt nie zmusza ;)
lecz wiadomo że w klasie biol- chem zdaję najwięcej osób biologie czy chemie gdyż na ogół są oni z nich lepiej przygotowani ;)

aby zostać hodowca zwierząt to możesz mieć podstawówke skończoną i nikt ci tej drogi nie toruje;) ale jeżeli masz już takie kierunek to może jakieś technikum rolnicze????

jeśli lo to potem studia weterynaria albo przejdzie jeszcze zootechnologia :mrgreen:
 

paulina137  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Lip 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-16, 19:58   

Aha rozumiem, czyli profil liceum nie ma jeszcze większego znaczenia w wyborze zawodu? Czyli nawet jeśli bym nie zdawała matury z biologii tylko bym np wybrała rozszerzony angielski (bo taki bym chciała) to i tak bym mogła w przyszłość zostać hodowcą zwierząt, np psów lub koni?
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-16, 21:15   

paulina137 napisa³/a:

Aha rozumiem, czyli profil liceum nie ma jeszcze większego znaczenia w wyborze zawodu? Czyli nawet jeśli bym nie zdawała matury z biologii tylko bym np wybrała rozszerzony angielski (bo taki bym chciała) to i tak bym mogła w przyszłość zostać hodowcą zwierząt, np psów lub koni?



tak jak mówiłam aby zostac hodowcą nie trzeba mieć jakiegoś kierunkowego doświadczenia.
Aby zostać weterynarzem trzeba zdać egzamin poprzedzony kierunkowymi studiami ;)

co do angielskiego;) język i tak i tak musisz zdawać bo w maturze jest on w pakiecie obowiązkowym:) ale poziom w kótrym chcesz zdawać to już twoja decyzja :)


gdybyś np wybrała sobie na maturze takie przedmioty jak angielski rozsz., historia, polski to np nie masz szans dostania się na weterynarie czy zaatechnologie :mrgreen:

poza tym jesteś jeszcze młoda:)
a hodowca zwierząt to nie ejst zawód;)

Jeśli lubisz zwierzaki to proponuje jak wyżej weterynarie albo zootechnologie;)
ewentualnie możesz się popytac o tchnikim roliczne albo weterynaryjne bo takowe istnieją
 

paulina137  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Lip 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-16, 22:01   Heh :-/

Na weterynarza to ja się raczej nie nadaję. Oczywiście, chciałabym pomagać zwierzętom chorym... ale sama myśl, że musiałabym je ciąć, robić zabiegi, operacje... no nie dałabym rady jestem na coś takiego uczulona :/. Napewno nie wybiorę historii i polskiego, nie jestem w nich dobra. A czym się różni zootechnologia od zootechniki? I czy wogóle się różni? No, bo doradźcie mi! Moimi zainteresowaniami są zwierzęta. W jakim zawodzie mogłabym pracować? Proszę pomóżcie! ;-(
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-17, 17:40   

paulina137 napisa³/a:

A czym się różni zootechnologia od zootechniki?



oj wybacz przejęzycznie;) anie zwrócilam na to uwaagi
jest tylko kierunek zwany zootechnika - zajmuje się właśnie techniką i metodami hodowli róznych zwerzatek np hodowla koni itp itd;)

masz 15 lat i wiele czasu do wyboru studniów- jeśli jestem nie zdecydowana to idz do ogollniaka :mrgreen: a potem może bardziej w liceum się ukierunkowujesz i coś ci się spodoba;) bo upodobania i tak bywa iż z wiekiem się zmieniaja;)
 

paulina137  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Lip 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-17, 18:08   

No własnie wiem ze przez kilka lat moge juz cos inneho chciec robic :D ale narazie jestem zdecydowana na hodowce. I chyba wlasnie tak zrobie pojde do LO o profilu angielskim, bo ten jezyk zawsze moze sie przydac. Ale i tak jeszcze rok do wyboru liceum mi zostal :) jeszcze musze test pogimnazjalny napisac ;(
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-17, 21:32   

No ale jeżeli chcesz sobie pójśc na zootechnike to lepiej abys wybrała biol-chem gdyż na ten kierunek wymagana jest matura z biologii i chemii ;) a taki profil by Cie odpowiednie do niej przygotował:)
 

paulina137  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Lip 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-18, 11:35   

No jeszcze się wszystko okaże :mrgreen: jak nie bede chciala zostac zootechnikiem to bede hodowca, to prawie to samo :)
 

malusiaa

User


Do³±czy³: 22 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-22, 09:12   

LO profil mat-fiz :-D
 

¯elka  

User



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 26 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-26, 19:30   

Technikum Budownictwa ;D
_________________

 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-09-26, 19:35   

¯elka napisa³/a:

Technikum Budownictwa ;D


Oryginalnie
Powodzenia wszystkim życze na nowej drodze
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com