Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-11-17, 11:20   

Goci napisa³/a:

wybieram Google. Od jakiegoś czasu jest na topie, choć nie zawsze im wychodzi (G+). Wyszukiwarka, Android, Chrome, mapy, masa innych projektów, o których zwykły zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia.

Ja właśnie tak ostatnio spostrzegłem, że to właśnie Google ma najwięcej najpopularniejszych produktów i usług. Ty tak naprawdę nie wymieniłeś nawet połowy z nich ;) Nie dziwię się temu sukcesowi Google, w końcu często okazuje się, że to właśnie ich rozwiązania są najlepsze, do tego ładnie się ze sobą integrują. Choć ja osobiście sądzę, że warto czasem rozejrzeć się za alternatywami, a nie ciągle korzystać z ofert jednej i tej samej firmy.
Co do Google+ to nie do koÅ„ca bym powiedziaÅ‚, że tu im nie wyszÅ‚o. Sam korzystam z tego portalu i przyznam, że jest Å›wietny. Co prawda nie ma tam moich znajomych (a jak już to nie sÄ… tam aktywni), ale jest sporo ciekawych spoÅ‚ecznoÅ›ci i innych rzeczy powodujÄ…cych, że nie trzeba tam siÄ™ nudzić. No i na Google+ ogólnie panuje wyższy poziom, niż na FB, prawdopodobnie wÅ‚aÅ›nie dlatego, że G+ nie jest mainstreamowe. Na tzw. „Fejsie” siedzÄ… wszyscy, w tym dzieci, gimbaza i inna hoÅ‚ota, a efekty tego jakie sÄ… każdy chyba widzi :-P WiÄ™c to nawet na dobre wyszÅ‚o Google+, że nie staÅ‚ siÄ™ on nowym Facebookiem
_________________

 

Goci

User


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2016-11-17, 12:16   

Mister Klikacz napisa³/a:

Ty tak naprawdę nie wymieniłeś nawet połowy z nich


Jasne, że nie. Miało tam jeszcze być YouTube. Liczbowo to nawet nie 1%, ale po prostu najpopularniejsze. Google sporo inwestuje i nie tylko w sprawy elektroniczne/internetowe.

Np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Lunar_X_Prize

Co do Google+, celem raczej jest stać się mainstreamowym. Jeśli pozostanie w niszy, to w końcu mogą go zamknąć. Chyba przed G+ już próbowali z jakąś społecznościówką, która jeszcze bardziej nie wypaliła.
_________________
Goci
 

Mister Klikacz  

Wymiatacz

Duże dziecko



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Sty 2016

Sk±d: Rybnik

   

Wys³any: 2016-11-17, 12:26   

Goci napisa³/a:

Chyba przed G+ już próbowali z jakąś społecznościówką, która jeszcze bardziej nie wypaliła.

Owszem, próbowali, i to z niejedną. Wcześniej był Google Buzz oraz Orkut (może coś jeszcze?). Oba serwisy już nie istnieją, chociaż podobno ten drugi był kiedyś najpopularniejszym portalem społecznościowym w Brazylii. W każdym razie Google się nie poddaje - wypuścił ostatnio dwa nowe komunikatory: Allo i Duo. Ciekaw jestem czy i jaki sukces osiągną
_________________

 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-11-17, 19:29   

W portalu Google+ jest wiele rzeczy które mi się nie podobają. W Facebooku też, ale zdążyłem nauczyć się tego interfejsu w czasach kiedy nie istniały jeszcze osie czasu, i późniejsze zmiany nie zamgliły sposobu użytkowania w taki sposób żeby musiał uczyć się tego serwisu od zera.

Ale do tematu wracajÄ…c:

Apple to moim zdaniem przedewszystkim majstersztyk marketingowy- wydawałoby się że tylko człowiek chory psychicznie może ustawiać się dniami przed premierą po nowego Iphona, chociaż te same funkcje ma w starym i naprawdę nic złego by mu się nie stało gdyby kupił nowy model trochę później. Albumy ze zdjęciami ich produktów to już zupełne wariactwo.

Najwięcej jednak mam do zarzucenia ich polityce patentowej, oraz sposobowi w jakie projektują swoje produkty.

Ipody są znane tego że b. trudno je rozebrać celem np. wymiany akumulatora na nowy. Apple także wykorzystuje idiotyczne amerykańskie prawo patentowe aby patentować np. kształt swoich telefonów- opatentowali zaokrąglone boki! Jest to utrudnianie działalności innym firmom, hamowanie rozwoju gospodarczego i technicznego, dla zarabiania kasy- patentują wszystko co mogą, włącznie z rozwiązaniami technicznymi które są stare i ogólnie znane.

Nie jest to zresztą nowy problem. W XIX wieku urzędnik patentowy nazwiskiem Selden wykorzystał luki w amerykańskim prawie patentowym, żeby opatentować samochód, choć oczywiście nie był on ani jedynym ani nawet 20tym z rzędu wynalazcą tego pojazdu. Przez lata okradał w ten sposób amerykańskich konstruktorów i przedsiębiorców, i dopiero Henry Ford zdołał udowodnić że jego roszczenia są bezzasadne.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com