Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:17   Harry Potter

Wiem ze na temat tej serii krąży wiele, zazwyczaj niezbyt pochlebnych, opinii. Ale jako, ze takiego tematu na forum jeszcze nie było, zadam pytanie: co Wy o tym sądzicie?

Przyznam się: przeczytałem całą serię. I szczerze mówiąc, nawet przyjemnie się to czyta. Nie jest to co prawda książka, która kandydowałaby u mnie na miano "dobrej", bo to takie czytadło, po którym nie pozostają jakieś głębsze wspomnienia. Pierwsze trzy tomy były najlepsze, pierwszy może trochę zbyt dziecinny, ale dobry. Czwarta część taka sobie, a im dalej, tym gorzej. Oczywiście najgorsza ostatnia: wszytko takie rozwleczone, jakby autorka musiała napisać kilkaset strona, ale nie miała pomysłu. No i głupie, tak opisane, że nie wiadomo o co chodzi zakończenie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:25   

TQIT napisa³/a:

co Wy o tym sÄ…dzicie?


mam daleko i głęboko co ludzie o tym myślą ale uwielbiam Potter`a i czytałam każdą część z dwa razy.
Wkurza mnie takie gadanie na te książki. Gdyby nie to że zyskały taką sławę nikt by sie do Rowling nie czepiał. To samo jest z eragonem i zmierzchiem. Gdyby nie tłum małolat podniecających się i wypisujących na forach postów typu "seksi wampirki" nikt by sie nie wypisywał że książki są takie i owakie bo większąść z was nawet by nie wiedziała o ich istnieniu.
Sam Potter na głowę bije wyżej wymienione książki.
Moja ulubiona część to "Zakon..."

TQIT napisa³/a:

najgorsza ostatnia:

TQIT napisa³/a:

No i głupie, tak opisane, że nie wiadomo o co chodzi zakończenie.



ja jakoś nie miałam z tym problemu...
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:43   

Jakiś czas temu przeczytałam wszystkie części i naprawdę lubiłam tę serię. Moją ulubioną częścią był 'Zakon Feniksa' oraz 'Więzień Azkabanu', a postacią Syriusz Black oraz Severus Snape. :)
Teraz uważam, że ta książka po prostu nie jest dla mnie i raczej już po nią nie sięgnę. Niezupełnie zgadzam się z tym, co mówią na temat powieści J.K.Rowling, ale często również przyznaję rację. O szkodliwości ''Harry'ego Pottera'' napisane jest tutaj i polecam tę lekturę.
Z drugiej zaś strony uważam, że jest wiele ciekawszych i bardziej pouczających książek. Ta moim zdaniem nie zasługuje na taką popularność - nie jest aż tak wspaniała, jak wszyscy wokół uważają - nawet sam język mógłby być o wiele bogatszy. Poza tym denerwuje mnie ten cały 'szał' na Harry'ego Pottera, gdzie się nie obejrzeć, tam wszędzie go pełno...
Podsumowując - kiedyś lubiłam, teraz już o wiele, wiele mniej.
 

Ostatnio zmieniony przez Nirnaeth 2009-04-09, 12:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:45   

przyjemne, choć wiadomo, że to książka jest dla przyjemności, nie jakieś wybitnie napisane dzieło.
miło się czyta.
lubiłam bardzo kidys, czytałam po kilka razy.
poblemów z zakończeniem też nie miałam.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

mazir  

Stały User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 23 Lut 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:45   

Ja bardzo lubie Pottera i zgdzam się z margolą że to przez sławe się go czepiają.

TQIT napisa³/a:

No i głupie, tak opisane, że nie wiadomo o co chodzi zakończenie.


tak samo nie miałam z tym problemu
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:51   

Ratunku! Przecież to jest zwykła książka ... fantastyka! Nie jest to żadne wybitne dzieło tylko lekka lektura na wieczór. To jest żałosne. Wnerwiają mnie napalone harrypottermanki ale takie gadanie typu książka szkodzi jestcchyba jeszcze gorsze. Robienie nie potrzebnego szumu. Po co? ¯eby pomniejszyć sukces autorki? Książka jak książka jest wiele bardziej szkodliwych.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:55   

Z zakończeniem, chodziło mi o to, ze śmierć Voldemorta była taka nijaka, można było opisać trochę barwniej. Ale to moje zdania.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

mazir  

Stały User


Wiek: 32

Do³±czy³a: 23 Lut 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:56   

Harry Potter to książka jak każda inna tylko robi sę wokoł niej dużo szumu
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 16:00   

TQIT napisa³/a:

Z zakończeniem, chodziło mi o to, ze śmierć Voldemorta była taka nijaka


właśnie to było fajne. Przynajmniej nie było tak strasznie przewidywalnie. Gdyby była jakaś krwawa jatka między Harrym a Voldemortem to by mnie rozśmieszyło bo jak wiadomo harry nie miał by szans. A tak wszystko miało ręce i nogi. Szkoda że sie trochę za szczęśliwie skończyło ale cóż nic nie może być idealne.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2009-03-22, 16:01   

Ja również przeczytałam całą serie Harrego Pottera i bardzo te książki przypadły mi do gustu. Są świtnie napisane i przyjemnie się je czyta.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 16:01   

TQIT napisa³/a:

śmierć Voldemorta była taka nijaka, można było opisać trochę barwniej


Zgadzam się z tym. Może film lepiej to odda. :)

margola napisa³/a:

Książka jak książka jest wiele bardziej szkodliwych.


Pewnie, że jest. Akurat ta nie zadziałała na mnie negatywnie, dlatego nie musiałam się tym przejmować, bo traktowałam ją jako taką sobie lekturkę w deszczowe weekendy. Ale osobiście znam parę osób, które wprost powariowały po przeczytaniu HP, więc...
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 16:05   

Nirnaeth napisa³/a:

Ale osobiście znam parę osób, które wprost powariowały po przeczytaniu HP, więc...


... te osoby wymagajÄ… spotkania z specjalistÄ…...
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-22, 17:07   

Książka bardzo mi się nie podobała, ale to chyba dlatego, że kiedy zaczynałam ją czytać byłam dzieckiem z podstawówki...Teraz za to nie mam ochoty. Tylko pierwszą część przeczytałam. Film jak film, bardzo fajny, ale denerwowało mnie to, że przez 1,5 h nic się konkretnego nie działo, tylko dopiero pod koniec jakaś akcja była. Nie jestem fanką ^^.
_________________
ona umrze martwa.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-03-22, 17:09   

Lubię tę serię z kilku powodów. Po pierwsze fantastyka, świetnie stworzony świat, niezła historia, napisane świetnym językiem, który trafia do młodych...

TQIT napisa³/a:

Pierwsze trzy tomy były najlepsze


dokładnie się z tym zgadzam... później zrobiło się troszkę łzawo, wg. mnie ostatnia była dość licha - spodziewałam się czegoś ciut lepszego...
Jeśli chodzi o zarzuty wobec "Harrego Pottera" - każdy ma swój gust, jedni lubią fantastykę, inni nie...
A fanki (bo to zazwyczaj dziewczęta) wypisujące wszędzie sweet Potter, kocham Harrego... - no nie powiem ale to żenada, która jednak najwięcej mówi o niedojrzałych autorkach tych słów...
A co do szkodliwości... każda książka może zaszkodzić, nawet cześć lektur szkolnych
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Cream  

User

Panna


ImiÄ™: Marta

Wiek: 26

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

Sk±d: Z Ma³opolski ;D

   

Wys³any: 2009-03-22, 17:35   

po 1 tomie czekałam z niecierpliwością na 2 tom. A potem coraz mniej i mniej czekałam XF
_________________
Przeczytać w razie pożaru (Nie czytaj tego idioto!)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com