Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Przesunięty przez: Makabraa | 2014-03-30, 22:53

Autor

Wiadomo¶ć

Darektictac

User


Doł±czył: 27 Cze 2010

   

Wysłany: 2011-02-24, 16:50   Hemoroidy

Mam prawdopodobnie hemoroidy, w okolicach odbytu jest guzek wielkości wiśni, dwa miesiące temu na papierze toaletowym zauważałem ślady krwi. Jutro idę do lekarza rodzinnego i od wczoraj używam maści Procto-Hemolan, lecz czytałem na internecie, że maści i innego typu leki nie są najlepsze, że "usypiają" hemoroidy i w przyszlości prawdopodobny jest nawrót choroby. Czy miał ktoś z was tą chorobę? Jak to leczyliście? Rozumiem, że to nie forum medyczne, pisałem że jutro idę do lekarza rodzinnego, lecz chcę być trochę spokojniejszy dzisiaj.
 

Ostia  

VIP


Doł±czyła: 02 Lut 2009

   

Wysłany: 2011-02-24, 17:42   

Darektictac, lekarz rodzinny wypisze skierowanie do proktologa lub chirurga, ktĂłry obejrzy twĂłj problem i podejmie dalsza decyzjÄ™ :)
Hemoroidy nawet po usunięciu lubią wracać - poczytaj ogólne zalecenia, co zrobić, aby ich uniknąć.
Maści, czopki - są dobre, ale rzadko kiedy usuwają problem; wpływają tylko na polepszenie krążenia, dzięki czemu hemoroidi się mogą pochować, działają przeciświądowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
 

lenka886

User


Doł±czył: 07 Gru 2012

   

Wysłany: 2015-07-24, 11:55   

Zauważyłam ostatnio u siebie krew i takie nierówności w okolicach pupy. Zaczyna mnie to pobolewać. Kurcze boję się, że to hemoroidy. Co ja mam z tym zrobić? Iść od razu do lekarza czy spróbować iść do apteki coś bez recepty?
 

hegemonia1

User


Doł±czył: 24 Lip 2015

   

Wysłany: 2015-07-24, 12:25   

Co Ty tu jeszcze robisz? Zasuwaj do lekarza i to prędko. Z takimi rzeczami nie ma żartów, nie ważne czy to hemoroidy czy inna infekcja. Oprócz tego zastanów się z lekarzem nad przyczynami hemoroidów bo leczenie to jedno, a zapobieganie to drugie.
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Doł±czyła: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wysłany: 2015-08-26, 14:05   

A ja się z Tobą nie zgodzę hegemonia1, ponieważ każdy lekarz wypisze Ci na hemoroidy preparaty o podobnym działaniu, jakie są w aptce bez recepty. Maści czy czopki (posterisan) spokojnie pomogą w walce z hemoroidami. Niestety jest to problem nawracający, ale łatwo się temu zapobiega. Wystarczy się ruszać, robić przerwy od siedzenia przy biurku, ubierać się ciepło (by nie przewiało tamtych okolic), jeśc produkty z błonnikiem (by kupka była miękka). Zabiegi chirurgiczne wykonuje się już w naprawdę zaawansowanym stadium (dotyczy to już ludzi starszych, którym już naprawdę odbytnica nie trzyma i wychodzą im już jelitka, albo zrobienie kupki jest niemożliwe). Także bez stresu :)
 

Rosiawka

User


Doł±czył: 02 Mar 2016

   

Wysłany: 2016-03-02, 09:53   

jedynie pomaga zabieg tzw gumkowania
 

lucjan

User


Doł±czył: 10 Gru 2015

   

Wysłany: 2016-07-01, 11:28   

To jest jakiś ziołowy środek tak? Bo sam mam lekkie problemy z hemoroidami. Mam konkretnie jeden hemoroid. Na razie leczę się u rodzinnego . Ta mi przypisała maści. Dają ulgę ale jedynie na krótki czas.
 

lucjan

User


Doł±czył: 10 Gru 2015

   

Wysłany: 2016-07-12, 11:57   

olkaOla napisał/a:

Tak. To jest mieszanka ziół na hemoroidy. Nie licz na to,że usuną Ci hemoroidy bo to może zrobic jedynie operacja ale na pewno je zmniejszą,tak samo jak pieczenie czy dolegliwości. Efekt nie jest tak od razu ale trzeba przyjmować to jakiś czas jednak jestem bardzo zadowolona bo u siebie widze dużą róznicę. Używam razem z maściami i jest lepiej.
Samej operacji to siÄ™ bojÄ™ ;/ nie pĂłjdÄ™.



Ja to operacji na razie nawet pod uwagę nie biorę. Gdzie to kupowałaś ? i na ile Ci starcza?
 

zuber

User


Doł±czył: 08 Lut 2017

   

Wysłany: 2017-02-08, 15:06   

Hemoroidy mogą pojawić się nawet w młodym wieku, jeśli prowadzimy siedzący tryb życia a przyjmujemy za mało błonnika. Osobiście też miałem z tym problem, ale zniknął samoczynnie po kilku dniach.
_________________
Pozdrawiam
 

Zonek11

User


Doł±czył: 23 Mar 2015

   

Wysłany: 2017-07-26, 11:43   

stosujesz ten preparat regularnie? Czy wystarczy brać przez jakiś czas? aby pomogło?
 

mali12

User


Doł±czył: 21 Sie 2018

   

Wysłany: 2018-08-21, 18:02   

U mnie sprawdziĹ‚y siÄ™ nasiadĂłwki z kory debu i maĹ›ci a apteki. JakiĹ› czas byĹ‚ spokĂłj ale chyba znowu problem wraca 😕
 

StaraNastka

Nowy


Doł±czył: 19 Mar 2021

   

Wysłany: 2021-03-19, 21:57   

Pierwszym krokiem do hemoroid
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com