Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-23, 22:06   

Cytat:

Pielęgniarka, która nakłuwa różnych pacjentów, jak zrani siebie i krwią pobrudzi chorego?



Jak pobrudzi to umyje. Przez pobrudzenie siÄ™ nie zakazisz.
Chyba, że krew tak siknie, że pacjent dostanie w oczy, to wtedy tak może robić sobie już testy.

Identyczna jest sytuacja przez kontakcie seksualnym "hiszpańskim" gdzie penis jest między piersiami wtedy sperma również może trafić w oczy partnerce.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Ostatnio zmieniony przez Mizantrop 2009-02-23, 22:08, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-23, 22:08   

Mizantrop napisa³/a:

Jak pobrudzi to umyje. Przez pobrudzenie siÄ™ nie zakazisz.


mówie o skrajnych przypadkach, kiedy nakłuwa chorego, pobiera mu krew i przypadkiem ukłuje siebie.
Nie można ryzykować ewentualnym zakażeniem.
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-23, 22:16   

Cytat:

mówie o skrajnych przypadkach, kiedy nakłuwa chorego, pobiera mu krew i przypadkiem ukłuje siebie.



To musi być nie kiepska pielęgniarka jeśli nakłuje siebie a nie pacjenta ;].

Tak na marginesie napiszę może prze co można się zakazić:
a)wysokiego ryzyka
- krew, krew menstruacyjna.
- limfa
- mleko kobiet
- płyn rdzeniowo-mózgowy to przy nakłuciu lędźwiowym przy pobieraniu owego płynu.
- sperma
- płyn przedejakulacyjny
- śluzy pochwowo-maciczne oraz wszelkie wydzieliny z ciała z wyraźną domieszką kriw tj. krwiomocz, ślina z krwią.
b) niskiego ryzyka
- ślina - potrzeba około 3l śliny na otwartą ranę by doszło do zakażenia.
- pot
- Å‚zy
- śluz z jamy nosowej
- fizjologiczny mocz
- masy stałe (woskowina uszna, masy kałowe)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-02-23, 22:17   

Mizantrop napisa³/a:

To musi być nie kiepska pielęgniarka jeśli nakłuje siebie a nie pacjenta ;].


każdy jest tylko człowiekiem, różne wypadki sie zdarzają.
nikt nie jest idealny i nieomylny ;]
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-23, 23:09   

Mizantrop napisa³/a:

Cytat:

Oczywiście, zachowałabym jakieś środki ostrożności ale zatrudniłabym.



To znaczy co? Osobne pomieszczenie a może jeszcze maskę ochroną i rękawiczki?


To znaczy że kiedy miałabym sklep mięsny nie dałabym osobie zakażonej pracy przy krojeniu tego mięsa, bo by sie nie daj boże skaleczył?
I nie rób ze mnie jakiegoś potwora.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-03, 01:01   

Mam kolezanke zakazona wirusem HIV, bardzo dobra kolezanke i nie mam z tym problemu, dlatego tez nie mialabym problemu zeby taka osobe zatrudnic u siebie w firmie.
Co do zwiazku to jedyne co moge w tej chwili powiedziec na pewno to to ze jezeli moj facet by sie zarazil bedac juz w zwiazku ze mna to na pewno nie zostawila bym go z tego powodu. Natomiast jezeli poznala bym osobe ktora jest juz zakazona i miala bym sie z nia zwiazac to nie mam pojecia, ale sadze ze jezeli bym sie naprawde zakochala to nie odrzucilabym tej milosci z powodu HIVA.
Co do dziecka to mysle ze bym sie zdecydowala na zajscie w ciaze mimo wszystko.
 

Spartacus

User


Do³±czy³: 22 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-22, 14:55   

Wiem, ze swiata nie naprawię, ale lubię dzielić się swoją wiedzą na temat hiv i innych wirusow lub bakterii chorobotwórczych. zamiast się rozpisywać napiszę pokrótce co robić by ryzyko zakażenie hiv oraz wirusami bardziej zakaznymi (hbv, hcv) czy też chorobami było jak najmniejsze. Oczywiście skupię się głównie na wirusie hiv z racji poruszanego tematu. A więc:

Drogi zakażenia: ogólnie płyny ustrojowe: krew(najbardziej zakazna), sperma, wydzielina z pochwy, ropne wydzieliny, w minimalnym stopniu wymiociny i na końcu ślina. Przedstawiłem płyny ustrojowe zktórymi można miec kontakt na co dzień, bo dochodzi jeszcze do tego płyn mózgowo-rdzeniowy, mleko matki itd.
Przykłady sytuacji, w których moze dojść do zakażenia (jest ich nieskończenie wiele, ale łączy ich wspólna cecha: przedostanie się cząsteczek wirusa do krwioobiegu, a te które przedstawię są najbardziej typowe): stosunki seksualne i zabawy erotyczne(wiadomo), skaleczenia ostrymi przedmiotami lub po prostu przedmiotami na ktorych są cząsteczki wirusa, niezabezpieczone ranki, uszkodzenia naskórka (nalezy je zabezpieczać i dezynfekować szczególnie te na dłoniach) używanie wspólnych przyborów toaletowych, bójki (wbrew pozorom ryzyko bardzo duze ze względu na potencjalnie dużą ilośc krwi z która można miec kontakt, uszkodzenia naskórka itd.), brak użycia rękawiczek podczas udzielania pomocy ofiarom wypadku(krwi jest pełno, poza tym w ten sposób chronimy nie tylko siebie ale i poszkodowanego) kontakt krwi lub wydzielin potencjalnie zakaznych z błonami sluzowymi jamy ustnej, np podczas pocałunku (dodatkowe podrażnienia, ranki zwiekszają ryzyko).

Nalezy pamiętać ze do zakażenia moze dojść wszędzie dlatego warto wszędzie stosowac srodki ostroznosci i zachowywać czujność w wiekszym lub mniejszym stopni w zalezności od sytuacji. Trzeba uważać z kim sie zadajemy i co robimy i nie robić z HIV tematu tabu. Jeśli czujemy się zagrozeni ze strony jakiejś osoby i jedynym sposobem na pozbycie się
problemu jest rozmowa, to należy mówić i nie bać się tego, ale tu też trzeba uważać żeby się nie narazić nikomu, np. potencjalnemu nosicielowi. I co najważniejsze, należy zachowac do tego wszystkiego dystans, być ostrożnym, ale unikać natrętnego myślenia o tego typu rzeczach bo łatwo dostać nerwicy i jeśli mamy watpliwości to lepiej się przebadać zamiast niepotrzebnie się stresować i zastanawiać czy wtedy, wtedy o tej godzinie przypadkiem nie zachowałem się ryzykownie lub nie stało się nic takiego co mogło by spowodować zakazenie.

Dziękuję za uwagę.
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2010-11-22, 19:13   

martucha1231 napisa³/a:


Co do dziecka to mysle ze bym sie zdecydowala na zajscie w ciaze mimo wszystko.



Stuprocentowej szansy zakażenia dziecka wirusem nie ma, z lekcji wiadomo mi, że to jakieś 30-40%.

Nie znam nikogo z AIDS/HIV. Na prawdę nie wyobrażam sobie mojej reakcji na kogoś takiego. Nie jestem bohaterem i być może, że bym stchórzył i odwrócił się od takiej osoby.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-11-22, 19:34   

Cytat:

Czy zatrudnili byś osobę chorą AIDS? Czy mogli byście żyć w związku z zakażoną osobą? Jak się zabezpieczać?



Tak. Nie porzuciłabym jej, chyba, że nie byłaby to miłość.

Cytat:

czy zdecydowałabyś się urodzić dziecko?



Tak, jeśli byłoby już w drodze.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-22, 22:04   

Cytat:

Czy zatrudnili byÅ› osobÄ™ chorÄ… AIDS?


Owszem. To przecież nie grypa, nikt się nie zarazi, jednakże osoba taka musiałaby to przemyśleć, bowiem wiadomo, iż człowiek taki nie może pracować tam, gdzie niezbędny jest kontakt z dużą grupą ludzi. W okresie jesiennym byłby narażony na różnorakie infekcje, które mogłyby skończyć się dla niego nawet śmiercią.

Cytat:

Czy mogli byście żyć w związku z zakażoną osobą?


To zależy. Gdyby osoba taka zdradziła mnie i przy okazji złapała HIVa to z całą pewnością mogę być pewna, iż nie współczułabym jej. Zatem nie mogłabym z taką osobą żyć. Jednak gdyby mój mąż złapał wirusa w inny sposób i kochałabym go to nie widzę przeszkód naszego związku.

Cytat:

Jak się zabezpieczać?


Prezerwatywy i środki plemnikobójcze, jednakże wolałabym tego nie stosować. Sądzę, iż lepiej zapobiegać. Gdyby takie zabezpieczenie nie podziałało... Gdybym żyła w związku z kimś chorym na AIDS to raczej zachowałabym całkowitą abstynencję seksualną.

Cytat:

A pytanie do kobiet czy zdecydowałabyś się urodzić dziecko?


Tak. Zresztą z tego co mi wiadomo gdy na początku ciąży wiemy, że dziecko będzie zakażone to można stosować odpowiednie leki, a po porodzie przetoczyć dziecku krew. Wtedy jest szansa, iż dziecko będzie zdrowe. Gdyby jednak się nie udało to nie żałowałabym. Nie jestem Bogiem i nie miałabym prawa usuwać ciąży.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-11-25, 10:11   

Polacy są czarnej dziurze jeśli chodzi o edukacje na temat Hiv/Aids, dla nich każdy zakażony jest niczym trędowaty i trzeba go omijać. Znałem jedną osobę, i w czasie poznania od razu mi o tym powiedziała. Była dla mnie taka to szykująca sytuacja, i odszedłem od tej osoby postąpiłem głupio. Lecz za moich czasów w szkole uczyli że hiv/aids to wyrok, i może zarazić. Zarażali się tylko narkomani, w więzieniu i prostytutki, nikt nie mówił o normalnych ludziach. Po latach na szczęście coraz więcej się mówi, teraz dla mnie nie ma znaczenia w sprawach przyjaźni. W sferze partnerskiej nie związałbym się, ponieważ byłby to związek bez przyszłości i pod wielką presją. Jak się zabezpieczyć? Głową. Nawet prezerwatywa nie jest ochroną.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-25, 12:12   

Cytat:

Polacy są czarnej dziurze jeśli chodzi o edukacje na temat Hiv/Aids, dla nich każdy zakażony jest niczym trędowaty i trzeba go omijać.


Zgadam siÄ™ z TobÄ… w 100%.

Moja przyjaciółka znalazła się w takiej sytuacji - miała objawy charakterystyczne dla hcv, do tego była świeżo po tatuażu, była pewna, że w salonie zaraziła się żółtaczką typu c, ale kiedy wynik okazał się negatywny lekarka zasugerowała jej, że może to być hiv. Oczytałyśmy się duuużo na ten temat, okazało się nagle, że znam kilka zarażonych osób, że jednak "nie taki diabeł straszny...". Na szczęście wynik okazał się ujemny, ale chodziłam z nią na badania, bywałyśmy w przychodni zajmującej się stricte zakażonymi wirusem hiv i nie są to wcale brudasy bez przyszłości/narkomani/geje/prostytutki.
Taka poroniona jest już polska mentalność - zastanówcie się chociażby, jakiemu żebrakowi chętniej wrzucilibyśmy kilka złotych do kubeczka - człowiekowi z kartką "jestem zakażony wirusem hiv", czy np. cygance z małym dzieckiem? Wiem, że na nic się zda takie wartościowanie, potrzebujący to potrzebujący, ale w polskich, zaściankowych rozumkach nosiciel wirusa zawsze będzie osobą niegodną zaufania, brudną, nie wartą politowania. Tak już niestety jest.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-12-11, 01:06   

Czy zatrudnił bym taką osobę? Oczywiście że tak, jednak musiała by to być odpowiednia praca dla niej, wiadomo przecież że stan zdrowia pogarszał by się. W pewnym momencie osoba taka nie mogła by już wykonywać swoich obowiązków. Musiała by to być odpowiednia robota dla takiego człowieka.

Czy mógłbym być w związku z taką osobą? Oczywiście, nie wyobrażam sobie żebym mógł odrzucić kogoś tylko z tego powodu że ma HIV/AIDS, równie dobrze i ja mogę się zarazić i nie chciał bym być wtedy sam.

Ludzie myślą że AIDS można zarazić się tylko przez dragi lub seks, że tylko margines i geje mogą chorować na AIDS, co jest kompletną głupotą, każdy z nas może być chory i każdy jest narażony na zarażenie się tą straszną chorobą, pamiętajmy o tym zanim kogoś osądzimy bo nigdy nie wiadomo co przynieść może nam życie.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com